آشنایی با لینک بیلدینگ

یکی از سیگنالهای سئو که باعث قرار گرفتن وب سایتی در نتایج بالای جستجوی گوگل می شه داشتن بک لینک از وب سایتهای دیگره. اما بقیه مدیران و رقیبان شما ممکنه حاضر به انجام این کار نباشن و نمی تونید خیلی آسون از خیلی از وب سایتها بک لینک دریافت کنین.

لینک بیلدینگ چیه؟

فرایندی که باعث می شه لینک سایت شما در بقیه وب سایتها بگیره رو به اصطلاح لینک بیلدینگ یا Link Building می گن. لینک بیلدینگ به فرایندی گفته می شه که با ایجاد شبکه ای از بک لینکها، باعث افزایش پیج رنک و بالار رفتن سایت در نتایج جستجو می شه.

تعریف لینک بیلدینگ در سئو

لینک بیلدینگ به معنای ایجاد لینک و یعنی بک لینک از سایتای دیگه به سایت شماست. بک لینک که معمولاً همون لینک نامیده می شه، راهی واسه کاربران وبه که به وسیله اون می تونین بین صفحات مختلفی که در اینترنت هست، حرکت کنن. موتورهای جستجو هم از لینکا واسه جستجو صفحات وب استفاده می کنن. اونا لینکایی رو که بین صفحات مختلف سایت شماست جستجو می کنن و بعد بین سایتای مختلف به حرکت در میان. این کار به وسیله عنکبوتای جستجوگر صورت میگیره. تکنیکای زیادی واسه ایجاد لینک هست که معمولاً سخت هستن، اما سئو تمایل زیادی به بک لینکا داره و معتقده مهمترین موضوع در بهینه سازی سایت، لینک سازیه. خیلی از سئوکاران زمان زیادی رو صرف ایجاد بک لینک می کنن. به همین دلیل اگه شما بتونین هنر ایجاد لینکای با کیفیت رو مدیریت کنین، خواهید تونست از سئوکاران و رقیبانتان در گوگل جلوتر باشین

ابتدا شروع لینک بیلدینگ

از آخرای سال ۱۹۹۰، موتورهای جستجو از لینکها به عنوان یک راه واسه تعیین محبوبیت و اهمیت یک صفحه وب استفاده کردن.براین پایه، اونا الگوریتم خود رو تغییر کرده و یک معنی جدید در سئوسایت ساختن: لینک بیلدینگ

قبلا افزایش سئو و رتبه الکسا یک سایت کار خیلی راحت ای بود. کافی بود که کلمات کلیدی رو تعریف کرده و بعد چند دفعه یا به طور منظم اونا رو به کار ببرین. سایت شما به طور زیادی و سریع در صفحه اول گوگل قرار میگرفت، البته در اون موقع تعداد وب سایتها محدود بود. اما با افزایش تعداد وب سایتا و تغییر الگوریتم گوگل و معرفی الگوریتمای جدید، گوگل این مورد رو منسوخ اعلام کرد و یکی از مواردی که به اون اهمیت زیادی میده لینک بیلدینگ و رابطه بین صفحات که همراه با تولید محتوای نابه.

اجازه بدید که با یک مثال لینک بیلدینگ رو شروع کنیم: فرض کنین که شما وارد یک خیابون شدین و به دنبال راهی هستین که از راه کوچه به خیابون موازی و بغل دستی خود برید. شما از راه کوچها که به هم متصله، راه خود رو به خیابون جدید پیدا می کنین.حال فرض کنین که داخل یک کوچه بن بست شدین، تا انتهای کوچه نمی رین و خیلی سریع برمی گردید و به دنبال راه جانشین می روید و واقعا دیگه وارد اون کوچه نمی شید.

رابطه بین صفحات وب هم مثل همین مثاله. اگه موتور گوگل وارد صفحه ای شه که هیچ ارتباطی با دیگه صفحات نداره، اون رو مثل کوچه بن بست میدونه و بعد از چند وقت این صفحه، یک صفحه منزوی تلقی می شه و کم کم رتبه خود رو از دست میده.

پیشنهاد ویژه

 • طراحی سایت اقساطی
 • طراحی سایت در اراک
 • امتیازات سایت

اصول و پایه لینک بیلدینگ

لینک بیلدینگ یک هنره. ضمنا یکی از بخشای مهم در موفقیت سئو هستش. لینک بیلدینگ نیازمند خلاقیت، سعی و بیشتر بودجهه. در چند پارسال، کمپینای لینک بیلدینگ زیادی برگزار شده که هیچ کدوم مثل به هم نبوده البته ممکنه در بخشایی دارای اشتراکاتی باشن اما راه حل لینک بیلدینگ به سایت و شخصیت شما و کسب و کارتون بستگی داره. در زیر سه راه اساسی و اصول گرفتن لینک رو به طور خلاصه گفته ایم:
لینکای طبیعی

لینکایی که دیگه وب سایتا به طور طبیعی به صفحات سایت شما به ویژه محتوا یا همون بخش مقالات می دن.
ایجاد لینکای دستی واسه پیشرفت بیشتر

ایجاد لینکای دستی که به وسیله خود صاحب سایت ایجاد می شه مثل ثبت در دایرکتوریا، ارسال لینک در ایمیل یا پرداخت هزینه.
لینکای خودساخته

لینکایی که به وسیله کاربران در دیگه وب سایتا به ویژه انجمن و فروما ساخته میشه. این لینک شاید خیلی ارزش نداشته باشن اما وقتی زیاد باشن، می تونه تاثیری هم اندازه دو مورد بالا داشته باشن.

چطوری میشه لینک بیلدینگ رو بصورت حرفه ای انجام داد؟

باید توجه کرد علاوه بر تعداد لیکا، کیفیت لینکها هم از اهمیت ویژه ای برخورداره. واسه اینکه بشه لینک بیلدینگ رو بصورت حرفه ای انجام داد باید نکاتی که در ادامه مطرح می شه رو رعایت کرد.

 • از ایجاد بیشمار بک لینک و اسپم خودداری کنین
 • از ایجاد بک لینکهایی با Anchor Text برابر خودداری کنین
 • در Anchor Textا از کلمات کلیدی استفاده کنین
 • قرار گرفتن لینک سایت شما در متن بقیه وب سایتا اثر بیشتری روی سئو داره
 • سایتهایی که پیج رنک بالاتری دارن و با سایت شما در ارتباط هستن رو انتخاب کنین
 • در بک لینک گرفتن از سایتهای اسپمر و مشکوک خودداری کنین

لینک بیلدینگ چه فایده و کاربردی واسه سایت شما داره ؟

این مطلب را هم بخوانید :  در آمد زائی با مزرعه لینک و رتبه اکسا

لینک بیلدینگ واسه موارد زیر کاربرد داره :

 • می تونه باعث بهتر شدن رتبه یک سایت در موتورای جستجو شه .
 • می تونین باعث افزایش ترافیک سایت به شکل طبیعی شه .
 • می تونه باعث بهتر شدن اتوریتی سایت : پیج اتوریتی و دامین اتوریتی شه .
 • می تونه باعث افزایش ورودی سایت از موتورای جستجو شه .
 • می تونه باعث اقزایش قدرت سایت در موتورای جستجو شد .
 • یکی از عوامل مهم در رتبه بندی سایت هاس .
 • یکی از عوامل مهم در جذب کاربر و بازدید کننده از گوگله .
 • می تونه در سئو کلمات کلیدی موثر باشه .
 • می تونه در بهبود اعتبار یک سایت موثر باشه .
 • می تونه باعث جذب بازدید کننده گان بیشتر از راه لینک شه .
 • و…

رپورتاژ آگهی چیه ؟

رپورتاژ آگهی به خبر تبلیغاتی گفته میشه که جهت معرفی خدمات و اجناس کسب و کارا نوشته میشه و در سایتای خبری پربازدید منتشر میشه .

رپورتاژ آگهی در تموم دنیا به عنوان یکی از موثرترین تکنیکا واسه سئو سایت شناخته میشه و سئو کارا واسه بهبود رتبه سایت در جستجوی گوگل از رپورتاژ استفاده میکنند .

ضمنا رپورتاژ آگهی یکی از بهترین روشای بازاریابی و برندینگه و شرکت بزرگ و کوچیک واسه کسب اعتبار بالاتر و جلب مشتری بیتشتر از ریپورتاژ استفاده میکنند .

رپورتاژ یعنی چه ؟

معنی رپورتاژ : به معنی گزارشه که از کلمه ریپورت گرفته شده ، repotrage یک کلمه فرانسویه .

در بخش تبلیغات اینترنتی و سئو سایت ،رپورتاژ آگهی به عنوان یک گزارش یا مصاحبه واسه معرفی برندها یا افراد در سایتای خبری مطرح شده و بصورت یک حبر تبلیغاتی منتشر میشه.

رپورتاژ آگهی یکی از بهترین روش‌های تبلیغات اینترنتی و برندسازیه که بزرگترین برندهای دنیا واسه معرفی اجناس و خدمات جدید خود از اون استفاده میکنند.
رپرتاژ آگهی به خاطر این تاثیرگذاری بالایی داره که یه جور تبلیغات غیرمستقیمه و مخاطبان در زمان نگاه اون بیشتر اعتماد میکنند و کل مطلب رو مشتاقانه مطالعه میکنند .
رپورتاژ آگهی درواقع یک خبر تبلیغاتیه که به شکل یک مصاحبه یا گزارش و یا مقاله در خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری پربازدید منتشر میشه که شامل یک تیتر جذاب ، چند پاراگراف متن و عکس و هایپرلنیک فالوه.

 

چطوری رپورتاژ آگهی باعث ارتقاء رتبه سایت من در گوگل میشه ؟

 • در محتوای رپورتاژ سه تا پنج کلمه کلیدی از متن لینک فالو میشه به سایت شما .

 • رپورتاژ در خبرگزاریای معتبر با اتوریتی و رنک بالای گوگل منتشر میشه و بعد واسه همیشه مجموعه میشه .

طبق جدیدترین الگوریتمای گوگل دریافت لینک فالو از مطلبی در ارتباط در سایتای پربازدید با اتوریتی بالا ، تاثیرگذاری منحصر به فردی در ارتقاء رتبه سایت شما در گوگل داره .

ضمنا رپورتاژ آگهی تنها روش تبلیغاتیه که به مدت زمان محدود نیس و همیشه در سایت‌ها باقی میماند، پس اثر اون واسه سئو سایت بیشتر هستش .

 

مهمترین نکات واسه تاثیرگذاری بیشتر رپورتاژ آگهی

اول : نحوه رپورتاژ نویسی یا تهیه رپرتاژ خیلی مهمه و لازمه به وسیله یک تیم متخصص دارای خبرنگار حرفه‌ای ، مشاور بازاریابی و برندینگ و متخصص سئو  تهیه شه .

دوم : رپورتاژ خبری در خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری معتبر منتشر شه .

سوم : محتوای خبر با توجه به نوع مخاطبان سایت منتشر کننده تهیه شه تا اثر گذاری بیشتری داشته باشه .

بک لینک چیه و در بهینه سازی سایت (SEO) چقدر مهمه؟

در طراحی سایت الان بحث بک لینک به دنبال سئو از مهمترین نگرانی ها در دنیای اینترنت به حساب میاد. ضمنا روش مناسبی واسه بازاریابی اینترنتی در مبحث تجارت الکترونیکه و بک لینک در بهینه سازی سایت مهمه .
گوگل به بک لینکا طبق میزان محبوبیت و تعداد اهمیت میده هر گونه لینک به صفحات شما در سایت‌ها و صفحات دیگه که به وسیله موتور‌های جستجو پیدا شه بک لینکه. سایتایی که بک لینک طبیعی ، زیاد دارن و ضمنا محتوای جدید و منظم قرار می دن رتبه خوبی پیدا می کنن.
تعریف بک لینک
منظور لینکهاییه که به یک سایت یا صفحه وب از سایتها یا صفحات وب مختلف داده شده. تعداد backlinkا نشونه ای از محبوبیت یک سایت یا صفحه وب به حساب میاد.
واسه backlink از اصطلاحات دیگری هم مثل incoming link، inlink، inbound link و inward link استفاده می شه.
همونطور که عنوان شد، تعداد backlinkا نشونه محبوبیت یک وب سایته پس هرچه تعداد اونا بیشتر باشه، سایت شما محبوب تر بوده و اینبه معنی رتبه بهتر در نتایج جستجو موتور جستجوهای مختلفه.
تعریف رپورتاژ آگهی
رپورتاژ آگهی به خبر تبلیغاتی گفته میشه که جهت معرفی خدمات و اجناس کسب و کارا نوشته میشه و در سایتای خبری پربازدید منتشر میشه .
رپورتاژ آگهی در تموم دنیا به عنوان یکی از موثرترین تکنیکا واسه سئو سایت شناخته میشه و سئو کارا واسه بهبود رتبه سایت در جستجوی گوگل از رپورتاژ استفاده میکنند .