آموزش سئو جوملا

سئو جوملا واسه وب مسترهای جوملا که الان سعی دارن در مورد بهینه سازی موتورای جستجو و رتبه گیری فعالیت کنن هم مفیده. وب مستر سعی داره رابطه خود با کاربران و موتورای جستجو رو زیاد کنه. البته این مقاله رازای رتبه گیری در گوگل رو معلوم نمی کنه ( متاسفیم!) ولی راه اینکه بتونین در موتورای جستجو اول باشین رو برایتون روشن تر می کنن. با دنبال کردن مراحل گفته شده و پیروی کردن از اونا می تونین محتوای خود رو خیلی آسون در اختیار موتورای جستجو قرار بدید.

بهترین افزونه سئو جوملا شخص شما هستین که با رعایت موارد جزئی می تونین سئو سایت جوملایی خود رو بهینه سازی کنین. سعی کنین درگیر افزونهای سئو جوملا نشید و خود به تنهایی جوملا رو سئو کنین.

ارتقاء موتورای جستجو معمولا با یک سری تغییرات در سایت شما همراه هستش. وقتی به این تغییرات تک تک نگاه می کنین زیاد مهم و موثر به نظر نمی رسند ولی وقتی این تغییرات کنار هم قرار بگیرن، اثر گذاری و اهمیت خود رو به معنای واقعی نشون میدن. این تغییرات در رتبه شما در موتورای جستجو اثر باور نکردنی دارن.

درسته که اسم این مقاله آموزش سئو جوملاه ولی مبنای کار شما واسه بهینه سازی باید مخاطبین و بازدیدکنندگان سایتتون باشه. تنها موضوعی که باید برایتون مهم باشه نظر بازدیدکنندگان سایته. اینکه اونا به دنبال چه مطالبی هستن و چه مواردی می تونه اونا رو جذب کنه. اینکه تنها هدفتون گرفتن رتبه بالا در موتورای جستجو باشه، شما رو به موفقیت اصلی و نتایج دلخواه نخواد رساند. مصرف کنندگان پایانی کاربران شما هستن ، نه موتورای جستجو.

همه افرادی که دوست دارن سایت خود رو ارتقاء دهند می تونن از این مقاله استفاده کنن، بی در نظر گرفتن نوع سایت و یا اندازه سایتی که دارن. این مطالب واسه همه با هدف بهینه سازی سایت نوشته شده.

با توجه به افزایش تعدادکسانی که از موبایل واسه دسترسی به اینترنت استفاده می کنن، الگوریتمای گوگل باید خود رو با این الگوا هماهنگ کنه. الان گوگل از ظاهر (mobile-friendly) ریسپانسیو سایت به عنوان یک عامل مهم در رتبه دهی واسه وب سایتایی که این امکان رو دارن استفاده می کنه. پس قبل از هر چیز از اینکه سایت شما این توانایی رو پشتیبانی می کنه اطمینان حاصل کنین.

البته تیم پیشرفت جوملا جهانی هم بی کار نبوده و راهنمای علامت گذاری محتوا رو به هسته جوملا اضافه کرده! راهنمای علامت گذاری schema.org صفحات رو علامت گذاری و گوگل اطلاعات رو در صفحات جستجو در دسترس عموم قرار میده. اطلاعاتی شامل عنوان مقاله، نویسنده، امتیاز که همه این موارد به کاربر این امکان رو فراهم می کنه تا خیلی آسون تصمیم بگیره دوست داره از کدوم صفحات بازدید کنه.

زمانی که صفحه ای رو تگ می کنین، راهنمای علامت گذاری همه اطلاعات مورد نیاز و حتی اطلاعات اضافی رو واسه کاربران نمایش میده. رفرنس schema.org چیزی که رو که می خواین تگ کنین لیست می کنه.

چند تا نکته مهم گوگل در سئو سایت

خبره های جدیدی از گوگل درنکات مهم گوگل در سئو سایت سئو سایت در این مقاله بیان شده.

اولویت ایندکس گذاری اول در موبایل: در خبر جدید گوگل که در ۴ نوامبر ۲۰۱۶ (جمعه ۱۴ آبان ۱۳۹۵ ) آگاهی رسانی گردید مبحث مهم دیگری که گوگل در سئو سایت مطرح کرد نشون دهنده ایندکس شدن محتویات سایت از گوشی موبایل خبر داد ، درزمان این آگاهی رسانی اول محتویات سایت از راه موبایل و پس از اون از راه Desktop ایندکس میشه .  این جمله گوگل نشون دهنده اهمیت بالا العاده موبایل داره که پس از طراحی و سئو نسبت به رفع باگ سئو سایت در موبایل افدام کرد که اینجا اهمیت بهینه سازی سایت در موبایل بیشتر از قبل مطرح می شه .

گوگل در مبحث بهینه سازی سایت  در ادامه اینجور می گه که :

الان بیشتر مردم بیشتر نسبت به جستجوی اطلاعات خود در موبایل اقدام می کنه او در ادامه اینجور می گه که هر چند سیستم امتیاز دهی از راه محتویات صفحات در ورژن Desktop هنوز پا برجاست و این در صورتی اتفاق می افتد که محتویات سایت موجود در موبایل کمتر از محتویات موجود در Desktopه و دلیل اون هم نبود آزمایش الگوریتم گوگل نسبت به صفحاتیه که از راه موبایل جستجو می شن گوگل در سئو سایت اینجا به این نکته می پردازد که الگوریتمای او در این مورد هنوز ضعف دارن که در این الگوریتما ، اینکه کدوم صفحه از راه موبایل جستحو شده رو نمی تونن آزمایش و تشخیص دهند .

او در ادامه می گه : اطمینان داشتن نسبت به نتایج ما می تونه مفید تر باشه ، ما در اول واسه ایندکس شدن محتویات در موبایل آزمایش می کنیم . با اینکه ایندکس شدن جستجوامون در ایندکس شدن سایت و اپلیکیشنا ادامه پیدا میکنه ، الگوریتم گوگل اولویت اول رو در امتیاز دهی محتویات موجود در موبایل قرار میده .

با توجه به موارد نامبرده از گوگل در سئو سایت اینجور در نظر گرفته می شه که ایندکس شدن محتویات از موبایل شروع می شه و گوگل جهت بررسی ساختار داده ها و سایت به نسخه Desktop اون می پردازد. گوگل می گه ما نتایح عالی از جستجو رو واسه کابرانی که از راه موبایل و یا از راه Desktop اومده ان رو فراهم می کنیم.

نکات مهمی که گوگل در سئو سایت در ادامه مطرح می کنه اینکه :

  • در صورتی که سایت شما یک سایت Responsive و یا یک سایت  Dynamic دارین که اولویت اول واسه سایت و سئو سایت شما محتویاته چه در نسخه موبایل و چه در نسخه Desktop  نیاز به تغییرات کمی در سایت شما هست .
  • در صورتی که سایت شما دارای محتویات متفاوتی در نسخه موبایل و Desktopه باید تغییراتی رو در سایت خود دید کنین .