آموزش روشای لینک بیلدینگ واسه ارتقاء کلمه کلیدی :

لینک بیلدینگ linkbuilding به معنای لینک سازیه.اگه شما صاحب سایتی هستین که محتوا تولید می کنین ولی در نتایج گوگل دیده نمی شید نیاز هست واسه سایت خود لینک سازی کنین.

روشای مختلفی واسه لینک سازی هست مثل رپورتاژ آگهی .که یقینا رپورتاژ آگهی بهترین نوع لینک بیلدینگ واسه هر وبسایتیه چون که در پیش گوگل لینکی که از محتوا واسه شما گرفته شه ارزش بیشتری نسبت لینکیایی هست که در امضاء ، کامنت و لینک پروفایل قرار میگیرد.

ما در مقالات قبلی به انواع روش لینک بیلدینگ اشاره کردیم که شما می تونین اونا رو بخونین :

رپورتاژ در گوگل – رپورتاژ در فیسبوک – ساخت لینک در یوتیوب و ساخت بک لینک در vimeo

در این مقاله به روشای مختلف لینک بیلدینگ اشاره می کنیم:


روشای لینک بیلدینگ – اموزش ساخت لینک در انجمنا

در انجمنا خیلی آسون شما می تونین لینک با انکر تکست خود رو قرار بدید . معمولا به دو راه میشه در انجمنا لینک سازی کرد اولی گذاشتن لینک خود با انکر تکست در بخش امضای انجمن هاس . و دومی نوشتن یک محتوا در انجمن و قرار دادن کلمه کلیدی در داخل متنه که همون رپورتاژ آگهیه.پس روش دوم که نوشتن رپورتاژه .اثر بهتری داره.

یکی از انجمن سازه های معروف VBULLETINه .که شما می تونین در ان لینک خود رو قرار بدید.کافیه کد زیر رو در گوگل سرچ کنین تا به منبع بزرگی از انجمنایی که با این انجمن ساز بوجود امده ان دسترسی داشته باشین.

“powered by vbulletin “

در سایتای و فرومای ایرونی هم می تونین با کد زیر به انجمنایی دسترسی پیدا کنین که امکان ثبت لینک رو به شما می دن توجه فرمایید که بخش intitle واسه این هست که لینک شما واسه همه قابل رویت باشه بی لوگین شدن!

” نمایش مشخصات”  :site:.ir inurl:forum intitle

اگه میخواهید در فرومای دانشگاهی و دولتی لینک بسازید باید کد زیر رو در گوگل سرچ کنین.

powered by vbulletin  inurl:forum site:.edu

انجمن ساز مشهور دیگری که با ان می تونین به منبع سایتای با پلتفرم فروم واسه لینک سازی دسترسی داشته باشین phpBBه.

inurl:memberlist.php?mode=viewprofile &u

intitle:”viewing profile

در روشای لینک بیلدینگ ، ساخت لینک در انجمنا رو یاد گرفتید .باید توجه داشته باشین که در سایتایی لینک بسازید که دامین اتوریتی بالا و اسپم اسکور پایینی داشته باشن.


روشای لینک بیلدینگ – اموزش ساخت لینک در وبلاگا :

ما در سری مطالب قبلی در مورد ساخت لینک از راه رپورتاژ در وبلاگ blogsky – رپورتاژ در وبلاگ rozblog – رپورتاژ در وبلاگ بیان – و … توضیحاتی ارائه کرده بودیم.

اما همونطور که می دونین ثبت لینک در سایتای دانشگاهیedu از اهمین خیلی بالایی برخورداره .پس شما با استفاده از کد زیر می تونین به لیست سایتایی دسترسی پیدا کنین که در بخش کامنت لینک خود رو قرار بدید.

inurl:blog “post a comment” site:.edu

inurl:blog “post a comment” site:.gov

در روشای لینک بیلدینگ ، ساخت لینک در وبلاگا رو یاد گرفتید .باید توجه داشته باشین که در سایتایی لینک بسازید که دامین اتوریتی بالا و اسپم اسکور پایینی داشته باشن.


روشای لینک بیلدینگ – نرم افزار rss reader

شما با استفاده از نرم افزارای ار اس اس لینک بسازید.بعنوان مثال در سایت زیر لاگین کرده :

inoreader.com

بعد وبلاگای مربوطه رو افزوده و در آخر کامنت بذارین.


روشای لینک بیلدینگ – ساخت لینک از راه ارسال محتوای مهمان

شما با استفاده از محتوای مهمان می تونین لینک دریافت کنین به دلیل اینکه این نوع محتوا مثل رپورتاژ آگهیه لینکایی که دریافت میشه خیلی با کیفیت بوده و اثر زیادی در ازتقا کلمه کلیدی هدف داره.

مثلا میخواهید در سایت خارجی با موضوع sport لینک بسازید.

sport “guest blogger

sport “guest post

sport “submit guest article

در سایتای ایرونی هم با جستجوی کد زیر می تونین به لیست سایتایی دسترسی پیدا کنین که امکان گذاشتن لینک رو واسه شما فراهم میکنند.

“پست مهمان ”  “ارسال مقاله”  ارسال خبر “

در روشای لینک بیلدینگ ، ساخت لینک با استفاده از پست مهمان رو یاد گرفتید .باید توجه داشته باشین که در سایتایی لینک بسازید که دامین اتوریتی بالا و اسپم اسکور پایینی داشته باشن.


روشای لینک بیلدینگ – ساخت لینک با استفاده از دایرکتوریا

دایرکتورها سایتایی هستن که لینک شما رو در طبقه بندیای مختلف به نمایش میگذارند یکی از سایتای دایرکتوری معروف ایرونی سایت پیوندهاه .

اما واسه اینکه به سایتای دایرکتوری دسترسی داشته باشین کافیه تیکه کد زیر رو در گوگل سرچ کنین.

inurl:/addurl.php “directory

در روشای لینک بیلدینگ ، ساخت لینک با استفاده از دایرکتوریا رو یاد گرفتید .باید توجه داشته باشین که در سایتایی لینک بسازید که دامین اتوریتی بالا و اسپم اسکور پایینی داشته باشن.


روشای لینک بیلدینگ – ساخت لینک با استفاده از wiki

سایتای ویکی کاربر محور بوده و شما در ازای مطلبی که به این سایتا قرار میدهید می تونین یک منبع رو هم واسه ان معرفی کنین.معروفترین سایت ویکی ، سایت ویکی پدیاه ولی به دلیل اینکه این سایت دارای ادیتورهای زیادیه زمانیکه بار اول شما لینکی رو قرار بدید متوجه شده و اونرو حذف میکنه.

پس واسه سایت بک لینک در ویکی پدیا باید در حدود ۵ ماه محتوا اضافه کنین  ویرایش کنین تا به ادیتورهای مورد اعتماد ویکی پدیا تبدیل شید و پس از ان می تونین لینکای خود رو هم قرار بدید.

لینک از دامنه در لینک بیلدینگ

 

تعداد لینک از دامنها سیگنال قوی واسه رتبه بندی در گوگله. هنگامی که صحبت از لینک از دامنها پیش میاد، منظور ما تعداد دامینهای متمایزیه که به ما لینک داده می شه و به معنی تعداد نپخته لینکا نیس.
مثلا، اگه CNNاز راه 5خبر به شما لینک بده، 5لینک به حساب میاد اما فقط یک لینک ازدامنه اصلیه چون تموم 5لینک از cnn.comمیان.


اگه BBCاز راه یک خبر به شما لینک بده، یک لینک و یک لینک دامنه روت و اصلیه.
تعداد لینکایی که از دامنها به دست میاد سیگنال قوی تری از تعداد لینکای خامه. چون شاخصی بهتر واسه محبوبیت وب سایته. اگه گوگل به لینکا به عنوان رای نگاه کنه، پس هر سایت فقط می تونه یک رای به شنما بده. مهم نیسنت چند بار از یک سایت به شما لینک داده شه، هنوزم تعداد رای سایت یکیه.

این مسئله مانع از پر شدن بیشتر از حد صندوق رای میشه!
لینکای مختلف از یک سایت می تونه نتیجه موارد زیاد باشه. لینک گرفتن از صفحات مختلف محتواییچندین روش داره اما رای ترین راه ها، لینکای sitewideه. لینک sitewideلینکیه که به شکل سایت قرار گرفته، مثلا در هیدر، یا فوتر یا سایدبار.

رای ترین مثال لینکهای روزانه بلاگه؛ که در تموم صفحات قرار میگیرد.
کلا این جور لینکا مثل لینکای داخل متن با ارزش نیستن. لینکای sitewideبعضی وقتا اوقاتاسپم هستن طوری که واسه از اونا با پرداخت هزینه به دست میآیند و گوگل این رو دوست نداره.