بک لینک چیه؟

بک لینک (BackLink) یا همون لینک بازگشتی، به لینک یا پیوندی گفته می شه که در سایتی درج شده و با کلیک روی اون به سایت شما هدایت می شیم. بک لینکا در دنیای اینترنت و سئو از اهمیت بالایی بهره مند هستن. تا جایی که تعداد بک لینک بالا از سایتای معتبر و دارای بازدید ، اثر زیادی در رتبه بندی سایت شما در موتورای جستجو مثل گوگل داره.

بک لینک باعث می شه که گوگل سایت شما رو بهتر به مشتریان معرفی کنه.

به تعبیری، کلمه لینک گذاری شده به وسیله شما، در نتایج بالاتر جستجوای انجام شده گوگل قرار میگیره و این باعث افزایش بازدید سایت شما میشه و ضمنا افزایش فروش و کار و کاسبی شما و هم پیشرفت رتبه الکسا واسه سایتتون میشه

بک لینک فالو

بک لینک فالو یا لینک گذاری مستقیم به اون دسته از لینکایی گفته می شه که هنگام قرار گرفتن در کدای سایت، تگ “Follow” هم کنار اونا اشاره شده باشه. بک لینک فالو باعث می شه تا موتورای جستجو هنگام مراجعه به سایتی که دارای بک لینک هستن، اون لینک رو دنبال کرده و به اون سایت ارزش دهند. باید توجه داشت که لینکی که دارای تگ  Follow نباشه،

به شکل پیش فرض فالو در نظر گرفته می شه فقط باید دقت داشت که عبارت NoFollow هنگام لینک گذاری استفاده نگردد چون که این کار ارزش لینک گذاری رو کاهش داده و فقط جهت معرفی سایت در سایتای دیگه مورد استفاده می شه و از نظر موتورای جستجو ارزش زیادی نداره.خیلیا به دنبال بک لینک رایگان هستن که ما اصلا پیشنهاد نمیکنیم

لینک نوفالو چیه؟

هنگامی که یک سایت از تگ nofollow استفاده می‌کنه، به موتورهای جستجو آگاهی می ده که این لینک نباید در محاسبه رتبه صفحه یا PageRank در نظر گرفته شه. ضمنا، این لینک در محاسبه پیج رنک مقصد هم بی اثر هستش.

استفاده یک سایت از لینک نوفالو باعث افزایش قدرت لینک‌های فالو اون می‌شه؟

در گذشته استفاده از لینک‌های نوفالو، باعث افزایش Link juice لینک‌های فالو می‌شد. مثلا سه لینک فالو از یک سایت به صفحات خروجی، نسبت به حالتی که از یک لینک نوفالو به همراه دو لینک فالو استفاده می‌شد از Link juice کمتری بهره مند بودن.

اما الان استفاده از لینک nofollow تأثیری در افزایش Link juice لینک‌های dofollow نداره. با این حال، در این بین یک نکته از نظر مخفی مونده. از گذشته تا امروز، هرچه تعداد لینک‌های خروجی یک صفحه زیاد شه، Link juice اونا کاهش می‌یابد.

چرا باید از لینک nofollow استفاده کنیم؟

  • گوگل لینک‌ نوفالو رو بررسی می‌کنه، اما به‌سادگی از اونا رو واسه محاسبه PageRank استفاده نمی‌کنه.
  • جستجوگر بینگ، لینک نوفالو رو در نظر نمی‌گیرد و از اون واسه رتبه‌بندی صفحات استفاده نمی‌کنه.
  • موتور جستجوگر یاهو، لینک نوفالو رو در نظر میگیره، اما از اونا واسه رتبه‌بندی مستقیم استفاده نمی‌کنه.
  • جلوگیری از لینک شدن به سایت‌های اسپمر
  • جلوگیری از تکرار شدن محتوا
  • جلوگیری از کاهش اعتبار سایت
  • اولویت Crawl شدن به وسیله ربات گوگل
  • جلوگیری از گوگل پنالتی

نتیجه گیری و خلاصه از ایران تبلیغ

لینکای فالو اعتبار رو منتقل می کنن.وقتی سایت یک به سایت دو لینک فالو میده به این معنیه که سایت یک سایت دو رو تایید کرده.اما لینک نوفالو به این معنیه، که سایت یک ، سایت دو رو مفید دانسته یا بهر دلیلی لینک داده، اما اون رو تایید نمی کنه، و واگذاری اعتبار رو به موتورهای جستجو واگذار می کنه.از طرفی لینکای نوفالو از نظر گوگل قانونی و مجازه و هیچ مشکلی واسه رتبه سایت شما بوجود نمی آورد.چون گوگل به روشنی اشاره کرده که لینکای nofollow ، پیج رنک گوگل رو منتقل نمی کنن.

خرید بک لینک از سایتای مختلف باعث بهتر شدن رتبه سایت در نتایج گوگل میشه ؟

دراین مقاله به شما میگیم که واقعا دریافت بک لینک (تبلیغات متنی) از سایتای مختلف اثر مثبتی بروی سئو سایت شما داره یا نه ؛

 

بک لینک چیه ؟

بک لینککلا به هر لینکی که از خارج از سایت دریافت می کنین بک لینک گفته میشه .

شک نداشته باشین دریافت بک لینک دائمی واسه بهبود رتبه سایت در گوگل و سئو سایت خیلی موثره . اما نکته زیادی در  این موضوع هست :

همه وبمستران میدونن که منظور از بک لینک واقعا همون تبلیغاتی متنی هست که در ستون بغل دستی سایتهای مختلف ( بیشتر مجله های خبری زرد و کم بازدید ) قرار می گیره و به سایت تبلیغ دهنده لینک فالو میشه .

 

 

 

چرا بک لینک دیگه واسه سئو موثر نیس ؟ بک لینک واسه سئو مضره ؟

backlinkخوب حالا وقت پاسخه ؛ بله با توجه به الگوریتمای جدید گوگل ، شک نداشته باشین بک لینک به عنوان چیزی که معروفه ( همون تبلیغاتی متنی لینک دار ) نه تنها واسه سئو مفید نیس ، بلکه مضر هم هست و از نظر گوگل ، اسپم شناخته میشه که این موضوع دلیلای زیادی داره .

اما یکی از مهمترین دلایل بی ارزش بود بک لینک واسه بهبود رتبه گوگل و سئو اینه که تبلیغات متنی یا همون بک لینک ها واسه یک زمان موقتی در سایتا قرار میگرند و خریدار بک لینک به هر حال واسه یک مدت یک تا شش ماه یا آخر سر یک ساله می تونه هزینه خرید بک لینک رو پرداخت کنه و درواقع اصلا چیزی به عنوان بک لینک دائمی وجود نداره . ( بصورت تبلیغات متنی ) ! چون فروشنده بک لینک با توجه به محدودیتای فضای تبلیغاتی سایت خود ، نمیتواند تعداد نا محدودی از بک لینک دائمی رو به مشتریان خود ارائه بده .

 

 

نکته مهم دیگه اینه که : سایتهایی که بک لینک ارائه می دن همیشه چندین کلمه رو به سایتای مختلف لینک میکنند و در طول زمان هم همیشه این کلمات تغییر میکنه که این باعث میشه اون سایت کلا از نظر گوگل به عنوان فروشنده لینک و شما به عنوان خریدار لینک مشخص شید که این واسه شما باعث جریمه در گوگل میشه.

در آخر ربوتای گوگل زمانی که شاهد خرید بک لینک های شما از سایتا هستن این رو به معنی خرید بک لینک محاسبه میکنند و به سایت تبلیغ دهنده نمره منفی می ده.

 

 

بک لینک دائمی

بک لینک دائمیپس راه چاره واسه دریافت بک لینک دائمی چیه ؟ تنها راه دریافت بک لینک دائمی اونم از سایتای خبری معتبر بصورتی که از سایتا حذف نشه و اسپم حساب نشه و درواقع باعث بهتر شدن رتبه سایت درگوگل شه ، رپورتاژ آگهی است .

چون اول اینکه رپورتاژ بدلیل اینکه بصورت خبر منتشر میشه ، هیچ وقت از سایتا حذف نمیشه . دوم اینکه در متن خبر ، چند بک لینک دائمی بصورت لینک فالو به سایت شما قرار داده میشه . سوم اینکه مدیران سایتهای خبری میتوانند بصورت نامحدود در سایت خود اخبار تبلیغاتی و رپورتاژ قرار دهند . آخر سر از نظر گوگل رپورتاژ اصلا اسپم حساب نمیشه و حتی روز به روز ارزش اون بک لنیکی که در رپورتاژ قرار گرفته بالاتر میرود .