شک نداشته باشین هر وبمستری دوست داره که سایتش در رتبه های اول نتایج جستجوی گوگل، یاهو و… قرار بگیره و در کل ترافیک سایتش زیاد شه. راه های خیلی مختلفی هست که همه به نظر من مکمل همدیگه هستن. حالا به شما مهمترین این راه ها رو آموزش می دم تا سایت خود رو محبوب کنین و ترافیک اون رو بالا ببرین.

دقت کنین که هیچ سایتی در مدت کم نمی تونه ترافیک بالای کسب کنه و اگه اینطور هم باشه موقتیه. پس واسه دیدن نتیجه باید چند ماهی صبر کنین.

نکته اول:

مهمترین و اولین چیزی که باید به شما بگم اینه که باید چیزی واسه ارائه داشته باشین. اگه شما میخواهید در مورد سایتای اینترنتی موفق شید باید یک سرویس یا مطلب و یا … تا امکان داره جدید و یا کم مانند ارائه کنین. پس اگه چیزی واسه ارائه ندارین هر چه سریعتا از فکر بالا بردن آمارتان بیرون بیایید!

نکته دوم:

طراحی سایت شما باید با محتوای اونم خوانی کامل داشته باشه به ویژه اگه سایت واسه فارسی زبانان راه اندازی می کنین.

کاربران ایرونی به ظاهر راحت و قشنگ خیلی جذب می شن.

نکته سوم:

از کپی کردن مطالب از سایتای هم موضوع بشدت دوری کنین چون اینکار پس از چند بار بازدید کاربر، خیلی آسون تشخیص داده میشه.

شاید بپرسید کاربر فکر میکنه سایتای دیگه از سایت من کپی کرده ان. در جواب باید بگم تشخیص به وسیله تاریخ ارسال مطلب خیلی آسونه!

نکته چهارم:

با مخاطبانتون رابطه نزدیک برقرار کنین. یک جای با عنوان تماس با ما در سایت خود حتما داشته باشین و در صورت ضرورت حتی شماره تماس مستقیم خود رو در سایتتون بذارین و به ویژه در پایین سایت. این مسئله واسه بعضی موتورهای جستجو نقش کلیدی داره مثل یاهو!

نکته پنجم:

یکی از سایتایی که وبمستران حرفه ای واسه اون سروکله می شکنند ثبت سایتشون در دایرکتوری بزرگ و جهانی dmoz.orgه. به هر قیمیتی ولی به درسی سایت خود رو در این دایرکتوری ثبت کنین. بعد خواهید دید که پس از یه مدت ترافیکتان چه جوری میترکاند!

نکته ششم:

در صورتی که مطلب در یک سایت دیگه دلتون رو بدجور گرفت و خواستین اون رو کپی کنین حتما منبع و لینک مستقیم ان رو هم در پست خود بذارین. چون اینکار راستی شما رو به کاربران میرسوند. و سعی کنین از سایتای خارجی زبون مطالب رو گرفته و به فارسی ترجمه کنین و واسه کاربرانتون بذارین.

نکته هفتم:

کاربر رو نرنجانید کاربران به ویژه ایرانیا زودرنج هستن و اگه ببینین واسه دیدن یک مطلب باید هزار و اندی از صفحات مثل عضویت اجباری و … رو بگذرونن بی خیال ماجرا می شن!

نکته هشتم:

لینک بدین و لینک بگیره و خصیص نباشید! در این چند ساله گذشته وبسترها به ویژه پربازدیدها! خیلی خصیص شده و خیلی آسون به کسی لینک نمیدهند. با آرامش و با متنی حساب شده و قابل احترام خواسته تبادل لینک کنین.

نکته نهم:

قالب سایتان رو با تموم مرورگرها منطبق کنین! هنوز خیلیا از مرورگر نفرت آمیز IE6 استفاده می کنه که مرورگری غیر استاندارده! پس سایت شما باید واسه همه به یک شکل بارگزاری شه. ضمنا قالب خود رو خیلی سبک بسازید چون با سرعت حلزونی اینترنت در ایران بعضیا حوصله چند دقیقه لود شدن یک سایت رو ندارن!

نکته دهم:

کلمات کلیدی سایت خود و سایتای حریف رو به دقت بررسی کنین و بهترینا رو برگزینید. واسه اینکار از سایت dwords که یکی از سایتای گوگله کمک بگیرین. ضمنا توضیحات سایت خود رو فراموش نکنین.

نکته یازدهم:

سعی کنین آدرس سایت شما کوتاه و حفظ کردن اون آسون باشه.

نکته دوازدهم:

عنوان سایت اولبن موردی از که کاربر هنگام ورود به سایت شما میبیند پس عنوانی مناسب، کوتاه و روان انتخاب کنین. مثلا اگه سایتی با محتوای موزیک دارین عنوان “دانلود موزیکای جدید ایرونی” می تونین مناسب باشه.از به کاربردن اولین ، بهترین ، قدرتمندترین و … دوری کنین.

نکته سیزدهم:

قبل از راه اندازی سایت با یک متخصص مشورت کنین. کسی که به اون اعتماد دارین حتما صلاح شما رو می خواد و به شما کمک میکنه

و یک نیم نکته ی دیگه:

سعی کنین از هر چیز و از هرجا ننویسید! اگه خود رو روی موضوعی خاص متمرکز کنین بیشتر پیشرفت دارید.

این رو هم اضافه کنم که یک قانون می گه یک نفر یک چیز خوب رو به ۵ نفر و یک چیز بد رو به ۱۰ نفر دیگه منتقل میکنه! مواظب باشین مردم شما رو خوب بپندارند!