آیا می خواهید در یک روز موفق به بهینه سازی سایت خود شوید؟

سئو سایت سریع و یک روزه چیه ؟

در سئو سیاه روشایی سریعی هست که میشه در نتایج اول گوگل قرار گرفت ، ولی گوگل به سرعت متوجه این موارد با رباتای خود میشه و جریمهای سنگینی واسه بهینه سازی سایت در واسه سیاه قائله.
رتبه یک گوگل شید !!
چه بخوایم چه نخواهیم کاربران (مردم) یاد گرفتن هرچیزی که می خواهند Search می کنن و اگه در صفحه اول نتایج نباشیم ً همیشه شانس از دست دادن اونا رو داریم و داشتن بهترین سایت هم زمانی که جایگاه مناسبی در گوگل نداشته باشیم مثل داشتن بهترین رستوران در یک بیابانه!
واسه اینکه در نتایج جست و جو در رتبه های اول سئو  ظاهر شید طراحی و کدنویسی وب سایتا در طراحی سیرن وب براسا قوانین اصولی Google Analaytics انجام می شه.
در این مورد ابزارهایی مثل Google Analaytics , Search Console از طرف طراحی سیرن وب در اختیار سفارش دهندگان سایت قرار میگیره ولی مهمتر از اون بررسی اطلاعاته که به وسیله ما جهت ارائه پیشنهاد و راه کارا می تونین در نظر بگیرین.

افزایش آمار بازدید سایت

شک نداشته باشین هر وبمستری دوست داره که سایتش در رتبه های اول نتایج جستجوی گوگل، یاهو و… قرار بگیره و در کل ترافیک سایتش زیاد شه. راه های خیلی مختلفی هست که همه به نظر من مکمل همدیگه هستن. حالا به شما مهمترین این راه ها رو آموزش می دم تا سایت خود رو محبوب کنین و ترافیک اون رو بالا ببرین.

دقت کنین که هیچ سایتی در مدت کم نمی تونه ترافیک بالای کسب کنه و اگه اینطور هم باشه موقتیه. پس واسه دیدن نتیجه باید چند ماهی صبر کنین.

اینم بخونین:   معیارهای و روش های بهینه سازی وب سایت

نکته اول:

مهمترین و اولین چیزی که باید به شما بگم اینه که باید چیزی واسه ارائه داشته باشین. اگه شما میخواهید در مورد سایتای اینترنتی موفق شید باید یک سرویس یا مطلب و یا … تا امکان داره جدید و یا کم مانند ارائه کنین. پس اگه چیزی واسه ارائه ندارین هر چه سریعتا از فکر بالا بردن آمارتان بیرون بیایید!

نکته دوم:

طراحی سایت شما باید با محتوای اونم خوانی کامل داشته باشه به ویژه اگه سایت واسه فارسی زبانان راه اندازی می کنین.

کاربران ایرونی به ظاهر راحت و قشنگ خیلی جذب می شن.

نکته سوم:

از کپی کردن مطالب از سایتای هم موضوع بشدت دوری کنین چون اینکار پس از چند بار بازدید کاربر، خیلی آسون تشخیص داده میشه.

شاید بپرسید کاربر فکر میکنه سایتای دیگه از سایت من کپی کرده ان. در جواب باید بگم تشخیص به وسیله تاریخ ارسال مطلب خیلی آسونه!

نکته چهارم:

با مخاطبانتون رابطه نزدیک برقرار کنین. یک جای با عنوان تماس با ما در سایت خود حتما داشته باشین و در صورت ضرورت حتی شماره تماس مستقیم خود رو در سایتتون بذارین و به ویژه در پایین سایت. این مسئله واسه بعضی موتورهای جستجو نقش کلیدی داره مثل یاهو!

نکته پنجم:

یکی از سایتایی که وبمستران حرفه ای واسه اون سروکله می شکنند ثبت سایتشون در دایرکتوری بزرگ و جهانی dmoz.orgه. به هر قیمیتی ولی به درسی سایت خود رو در این دایرکتوری ثبت کنین. بعد خواهید دید که پس از یه مدت ترافیکتان چه جوری میترکاند!

اینم بخونین:   بهینه سازی موتورهای جستجو روشی برای تبلیغات

نکته ششم:

در صورتی که مطلب در یک سایت دیگه دلتون رو بدجور گرفت و خواستین اون رو کپی کنین حتما منبع و لینک مستقیم ان رو هم در پست خود بذارین. چون اینکار راستی شما رو به کاربران میرسوند. و سعی کنین از سایتای خارجی زبون مطالب رو گرفته و به فارسی ترجمه کنین و واسه کاربرانتون بذارین.

نکته هفتم:

کاربر رو نرنجانید کاربران به ویژه ایرانیا زودرنج هستن و اگه ببینین واسه دیدن یک مطلب باید هزار و اندی از صفحات مثل عضویت اجباری و … رو بگذرونن بی خیال ماجرا می شن!

نکته هشتم:

لینک بدین و لینک بگیره و خصیص نباشید! در این چند ساله گذشته وبسترها به ویژه پربازدیدها! خیلی خصیص شده و خیلی آسون به کسی لینک نمیدهند. با آرامش و با متنی حساب شده و قابل احترام خواسته تبادل لینک کنین.

نکته نهم:

قالب سایتان رو با تموم مرورگرها منطبق کنین! هنوز خیلیا از مرورگر نفرت آمیز IE6 استفاده می کنه که مرورگری غیر استاندارده! پس سایت شما باید واسه همه به یک شکل بارگزاری شه. ضمنا قالب خود رو خیلی سبک بسازید چون با سرعت حلزونی اینترنت در ایران بعضیا حوصله چند دقیقه لود شدن یک سایت رو ندارن!

نکته دهم:

کلمات کلیدی سایت خود و سایتای حریف رو به دقت بررسی کنین و بهترینا رو برگزینید. واسه اینکار از سایت dwords که یکی از سایتای گوگله کمک بگیرین. ضمنا توضیحات سایت خود رو فراموش نکنین.

اینم بخونین:   20 نکته ریز و کاربردی در بهینه سازی وب سایت

نکته یازدهم:

سعی کنین آدرس سایت شما کوتاه و حفظ کردن اون آسون باشه.

نکته دوازدهم:

عنوان سایت اولبن موردی از که کاربر هنگام ورود به سایت شما میبیند پس عنوانی مناسب، کوتاه و روان انتخاب کنین. مثلا اگه سایتی با محتوای موزیک دارین عنوان “دانلود موزیکای جدید ایرونی” می تونین مناسب باشه.از به کاربردن اولین ، بهترین ، قدرتمندترین و … دوری کنین.

نکته سیزدهم:

قبل از راه اندازی سایت با یک متخصص مشورت کنین. کسی که به اون اعتماد دارین حتما صلاح شما رو می خواد و به شما کمک میکنه

و یک نیم نکته ی دیگه:

سعی کنین از هر چیز و از هرجا ننویسید! اگه خود رو روی موضوعی خاص متمرکز کنین بیشتر پیشرفت دارید.

این رو هم اضافه کنم که یک قانون می گه یک نفر یک چیز خوب رو به ۵ نفر و یک چیز بد رو به ۱۰ نفر دیگه منتقل میکنه! مواظب باشین مردم شما رو خوب بپندارند!


Comments are closed.