سئو سایت,سئو

سئو چیه؟

چرا تا این اندازه واسه وبمسترا اهمیت داره؟ در این مقاله می خواهیم با هم اهمیت موضوع سئو رو بررسی کنیم. اول ببینیم کلمه seo از کجا آمده. کلمه سئو مخفف عبارت Search Engine Optimization  ه که به معنای بهینه سازی موتور جستجوه. الان با توجه به گسترش اینترنت و دنیای دیجیتال استفاده از اینترنت و خرید و فروش در دنیای مجازی چندین برابر شده. در این زمونه که شاید بالغ بر 90 درصد از فروشندگان و تولید کنندگان از شناسنامه اینترنتی واسه معرفی خود و کالاای شون استفاده میکنند. مردم هم به استفاده از خدمات به شکل اینترنتی خود رو وفق داده ان.

واسه داشتن شناسنامه اینترنتی و معرفی خود در دنیای اینترنت افراد نیاز به طراحی سایت دارن. اما این پایان کار نیس. تنها داشتن یک سایت حتی با بهترین کیفیت و ظاهری مناسب در دنیای اینترنت، فروش بالا و معرفی به بهترین حالت ممکن نخواد بود. مگه اینکه سایت خود رو بهینه کنین. فرایند بهینه سازی سایت بعد از طراحی سایت صورت میگیره. به این معنا که شما سایت خود رو واسه موتورای جستجو بهینه می کنین تا در صورت جستجوی کلمه ای در موتورای جستجو سایت شما جزو پیشنهادای برتر بگیره که در این صورت مشتری وارد سایت شما میشه و به همین ترتیب فروش شما بالا میرود. این کار رو سئو و بهینه سازی سایت می گن.

سئوسایت رو میشه واقعا مجموعه از روش ها و روش های هدفمند واسه مدیریت و پیشرفت پله ای رنک وب سایتا دونست. معرفی خدمات و اجناس و تولیدات سایتا به موتورای جستجو امریه خیلی مهم که تنها با یک سئو مناسب ممکن هستش. سئو سایت رو نمیشه یک الگوریتم و فرآیندی راحت تصور کرد. چون که این علم نیاز به بروز بودن و داشتن مهارت و علم بالا و از همه مهم تر نیازمند به صبر و حوصلهه. و کمتر کسی به ویژه در کشور ما توانایی انجام این فرایند رو داره. سئو سایت فرایند ای زمان بره و نمیشه واسه اون زمان مشخصی رو در نظر گرفت و میشه اقرار داشت که زمان نگاه نتایج اون غیر قابل پیش بینی هستش. البته کمک گرفتن از یک سئوکار حرفه ای هم می تونه تا حد بالایی به دریافت نتایج حرفه ای و مناسب کمک کنه.

یکی از خدمات تیم اکسپرت سئو , بهینه سازی سایته. تیم اکسپرت سئو با داشتن سابقه ای طولانی در مورد سئو و بهینه سازی سایت ، با داشتن افراد خبره و متخصص در امر سئو تونسته تا امروز پروژه های کوچیک و بزرگ خیلی رو مدیریت کنه. سئو سایت فروشگاهی ، سئو سایت شرکتی ، سئو سایت فیلم و موزیک و … مثل نمونه کارامون هستن. شما می تونین هر نوع سایت رو واسه بهینه سازی به تیم ما بسپارید. فقط کافیه به ما اعتماد کنین و همونطور که عرض کردیم شکیبا باشین.

سئوی مشکوک یا سئوی بیشتر از حد یعنی این که بیشتر تمرکزمون رو طوری روی بهینه سازی سایت واسه گوگل بذاریم که فرایندهای بهینه سازی یا سئو رو طوری اشتباه و بیشتر از حدِ عادی انجام بدیم. همین موضوع باعث غیر طبیعی نشون دادن فعالیت‌های سایت ما خواهد گردید و در این صورت خواهیم گفت سئوی بیشتر از حد در سایت ما انجام شده که باعث کاهش رتبه سایت در موتور جستجوگر گوگل می‌شه.

وسایل بررسی سئو ملاک نیستن:

یک سری سایت‌هایی هست که به‌صورت آنلاین سایت ما رو بررسی می کنن و از دید سئو یک نمره یا درصد اعلام می‌کنه.

بعضی از کاربران تصور می کنن واسه بهینه سازی وب سایتشون می‌بایست در ابزارهایی که سایت رو بررسی می کنن حتماً رتبه 100 از 100 رو بگیرن اما غافل از این هستن که اون وسیله ها فقط یک سری موارد سطحی موجود به شکل صفحه اول سایت رو می تونن بررسی کنن؛ و اصلا از دید ما سئو کاران مورد تأیید نیستن. نمی‌گویم این وسیله ها بد هستن، اونا اشتباهات فاحش و موارد راحت که در سایت رعایت نشده باشن رو به ما تذکر میدن اما اصلا ملاکی واسه این که بگیم چون در این وسایل آنلاین بررسی سئوی سایت نمره 100 از 100 به سایت ما داده پس سئوی ما کامله یا این که بگیم چون این سایت به من از 100 نمره 50 رو داده پس سئوی سایت من ناقص کارشدهه.

حال وقتی ما می‌بینیم که این وسیله ها به سایت ما نمره 50 دادن پس سعی می‌کنیم که نمره رو بالا ببریم و واسه این کار دست‌به‌کارایی می‌زنیم که باعث می‌شه ازنظر گوگل فعالیت‌های سایت ما غیر طبیعی جلوه کنه و اصطلاحاً باعث انجام سئوی بیشتر از حد شده‌ایم اونم به خاطر یک رتبه بندی از یک سایت بررسی آنلاین که فقط کمی بین کاربران معروف شده (مثل این سایت‌ها خیلی زیاده)

 

مثلا در یکی از این وسیله ها وقتی یک سایت رو بررسی می‌کنیم می‌گوید شما 10 لینک در سایتتون دارین که تگ title اونا خالیه. حال این ده لینک همون منوهای بالای سایت هستن که اجباری نداره حتماً تگ title رو داشته باشه چون که وجود اونا هنگامی که کاربر با  اشاره گر ماوس روی منوی دلخواه می‌رود باعث نمایش یک ToolTip می‌شه که ممکنه جلوه نازیبایی رو به منوها بده و یا می‌گوید شما 5 تصویر در سایتتون دارین که ویژگی Alt اونا خالیه اگه این موارد رو برطرف کنین شاید امتیاز شما از 50 به 70 رشد کنه. اینجور کارایی جهت افزایش امتیازها و نمره‌هایی که سایت‌های بررسی سئو به ما میدن فقط از دست مبتدیان بر میاد.

گوگل به شما مشکوک می شه

اگه شما این تگ‌هایی که این نرم افزار آنلاین تذکر داده بود رو درست کنین از نظر اون مشکل رو حل کردین اما هوش مصنوعی گوگل چیزی بالاتر از سایت‌های بررسی آنلاینه و خوب متوجه می‌شه که شما دارین بیشتر از حد عمل بهینه سازی رو انجام میدید پس به شما مشکوک می‌شه که نکنه دیگه فعالیت‌هاتون هم مصنوعی باشه.

واسه گوگل مشکوک است که مثلاً یک تصویر کوچیک 5 در 5 پیکسلی که در یکی از بخش‌های قالب سایت به کار رفته دارای تگ title و خصیصه Alt باشه و اگه تعداد این موارد زیاد شه اون وقت بیشتر به شما مشکوک میشه.
پس به خاطر سایت‌های بررسی سئو هیچ وقت دچار اینجور اشتباهاتی نشید و بیشتر از حد روی امتیازهایی که اینطور سایت‌های میدن حساس نشید چون که این‌ها شمارو از اصل مطلب که بهینه سازی سایت و تولید محتوا واسه کاربره دور می‌کنه و سرگرم یک سری چیزهای بی اهمیت می‌شید بی هیچ پیشرفتی.

چه فعالیت‌هایی باعث سئوی مشکوک می‌شه؟

تکرار بیشتر از حد لینک‌های مطالب داخلی سایت
سعی واسه کلمات کلیدی نامرتبط با موضوع سایت
تکرار بیشتر از حد کلمات کلیدی در صفحات سایت
به کار بردن مصنوعی کلمات کلیدی در متن
به کار بردن کلمات کلیدی در تموم آدرس‌ها و عنوان‌های صفحات
و هر کاری که به‌صورت غیر طبیعی و بیشتر از حد به‌صورت وسواسی انجام شه.

پس چه‌کار کنیم تا سایتمون بهینه شه و رتبه خوبی داشته باشه؟

کاربر ملاکه و نه گوگل یا وسایل بررسی سایت
زیاد روی سئو و اینطور وسیله ها و خود گوگل وسواس نداشته باشین بلکه واسه کاربر مطلب بنویسید و واسه کاربران سایت خود رو بهینه کنین تا رضایت اونا رو جلب کنین اون وقت نتیجه رو خوب نگاه می کنین.