تره از جمله سبزی هاییه که بسیار خوشمزه و با خاصیته.دکتر سید مهدی میرغضنفری, متخصص فیزیولوژی گفته: مزاج بیشتر سبزیای خوردنی، گرم و خشکه اما تعدادی از اونا مانند ترخون و تره گرمی بیشتری دارن. گرمی تره بسیار زیاد و در درجه سوم و خشکی اون در درجه دوم قرار داره.

 

 

معده و گوارش استعداد زیادی واسه سرد شدن و نفخ کردن دارن. یکی از خوردنیای به درد بخور واسه نابود کردن نفخ رو سبزی تره س. این سبزی به دلیل مزاج گرمش گازهای موجود در سیستم گوارش رو می راند اما باید توجه داشت که در بعضی افراد حساس، خودش می تونه دلیلی واسه تولید گاز و ایجاد نفخ باشه.

 

تره واسه تقویت قوای جنسی و کاهش علائم بواسیر بسیار موثره.واسه درمان بواسیر چیجوری از تره استفاده کنین؟بواسیر تورم عروق ناحیه رکتوم (مقعد) و خونریزی از اوناس که واسه درمان اون به دو صورت می تونین از تره استفاده کنین: خوراکی: تره رو به غذا (کوکو یا سبزی خوردن) افزودموضعی:

 

 

در روش موضعی، کافیه تره رو به صورت نیمکوب له کرد تا آب اون خارج شه و به صورت خمیری شکل اونو روی موضع بذارین و روی اونو هم با نایلون پوشاند. بعد باید چند ساعت صبر کنین تا خواص اون اثر کنه. بهتره از این خمیر، اولین بار با احتیاط و در زمان کوتاه استفاده شه

 

چون در افراد گرم مزاج احتمال داره باعث ایجاد خارش و عوارضی شه ولی به کار گیری اون واسه افراد سرد مزاج مفیدتره.تره و کلا گرمیا باز کننده انسدادهای کبد و طحال هستن و به هرکی که در اثر کارکرد بد این اعضا دچار رنگ پریدگی و زردی چهره باشه، مصرف تره پیشنهاد می شه.

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *