هممون در خونه هامون از شنبلیله در غذاهایی مانند قرمه سبزی و دیگه خوراکا استفاده می کنیم و کملا بی اطلاع از خواص شنبلیله واسه مو هستیم . به وسیله این گیاه بومی میشه به موها تازگی و زیبایی بخشید.

خواص شنبلیله دارای فواید بسیاری واسه تقویت موها و سلامت پوسته و در درمان خیلی از بیماریا و سلامت پوست و مو استفاده میشن و ما در ادامه این مقاله از خواص شنبلیله واسه مو و طرز به کار گیری این گیاه در سلامت مو سخن گفتیم.

معرفی خواص شنبلیله واسه مو:

گیاه شنبلیله سرشاز از فواید دارویی و درمانی به توضیح ذیله:

  • در خواص شنبلیله واسه مو اومده که رشد مو  رو زیاد می کنه. آسیب دیدگیای مو رو برطرف می کنه و در درمان ریزش مو بسیار به درد بخور و موثره. واسه درمان و کاهش ریزش مو می تونین با دمنوش این گیاه موها و سرتون رو بشورید.

از خواص شنبلیله واسه مو چه میدونید؟

  • این دمنوش طاسی و شوره سر رو هم برطرف می کنه.
  • اگه می خواین موهاتون ابریشمی شه، دانه های شنبلیله رو آسیاب کنین و با ماست و روغن زیتون مخلوط کنین و مثل یه ماسک روی موهاتون بمالید و سی دقیقه تا نیم ساعت اجازه بدین روی موهاتون بمونه و بعد اونو آبکشی کنین. هفته ای یه بار از این ماسک مو می تونین استفاده کنین و نتیجه بگیرین.

  • شنبلیله مو  رو تقویت می کنه و از شکنندگی اون پیشگیری می کنه.
  • به کار گیری شنبلیله واسه مو دلیل درخشندگی مو می شه.

  • دو تا سه قاشق دانه شنبلیله رو ده ساعت درون آب خیس کنین تا خمیری یکدست به دست بیاد، ساقه و پوست سر رو به این خمیر آغشته کنین و نیم ساعت روی سر خود نگه دارین و بعد موهاتون رو با آب ولرم بشورید. این ماسک خشکی پوست سر درمان می کنه و موجب تقویت و کلفت تر شدن ساقه موها می شه.
  • واسه بهره مندی از خواص شنبلیله واسه مو هم اینکه می تونین با آبی که دانه های شنبلیله رو درون اون خیسانده اید، موهاتون رو شستشو بدین تا علاوه بر درمان شوره سر با رشد مو هم مواجه شید.

  • دو استکان روغن نارگیل رو روی حرارت بذارین و بعد از اینکه قل اول رو خورد، گرما رو خاموش کنین و دو قاشق حنا، دو قاشق سیاهدانه و دو قاشق تخم شنبلیله درون اون بریزین و به مدت پنج روز بذارین در آفتاب بمونه و بعد هفته ای یه بار با این معجون پوست سر خود رو با اون ماساژ بدین. این معجون رو صاف کنین و هفته ای یه شب اجازه بدین روی سرتون بمونه تا از نتیجه اون حیرت زده شید.

از خواص مواد طبیعی موجود در طبیعت خبردار شین و با به کار گیری مواد طبیعی موجود در طبیعت به مقابله با مشکلات پوست سر و موی خود بپردازید تا نتیجه بگیرین، قبل اینکه سراغ دارو و درمانای شیمیایی برید.

.

منبع : آرگا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *