:  

کشمش، میوه ای خشک و مغذیه و مانند دیگه خشکبارها در تموم سال پیدا میشه.


به گزارش ایسنا، کارشناسان تغذیه تاکید دارن که کشمش، یه غذای پر انرژی، کم چرب و کم سدیمه و واسه آدمایی که رژیمای کم سدیم رو باید رعایت کنن، خیلی خوبه.

به گزارش سایت اینترنتی  هلث دی نیوز، کشمش در عین حال واسه سلامت استخون ها و جلوگیری از پوکی استخون نقش مهمی رو رو دوش داره، به خاطر همین مصرف اون واسه زنان قبل از یائسگی خیلی خوبه.

کشمش با وجودی که شیرین و چسبناکه اما بر دندون اثر داغون کننده ای نداره و باعث خرابی دندون نمی شه، حتی میشه گفت این میوه خشک از فساد دندون جلوگیری می کنه. پس کشمش واسه سلامت دندون و لثه خیلی خوبه. این خشکبار خوشمزه دارای خاصیت آنتی اکسیدانی بالا هستش و از تخریب سلولی جلوگیری می کنه.
کشمش منبع مفیدی از ویتامینا و عناصر مغذی بدن است. عناصر و ویتامینایی مثل آهن، پتاسیم، کلسیم و ویتامین ب در کشمش هست. دیگه ماده مغذی موجود در کشمش آهن به اندازه زیاده. کشمش، منبع خوب فیبر، آنتی اکسیدان و هم اینکه منبع خوب انرژیه و فیبر باعث جلوگیری از سرطان کولون، کمک در جلوگیری از رشد غیر عادی سلولا، مریضیا و هم اینکه کنترل قند خون می شه.

این میوه خشک باعث کارکرد درست رگای بدن می شه، مقدار چربی غذا رو کم می کنه و مقدار فیبر و آهن رو زیاد کرده و مقدار سدیم رو کم می کنه. کشمش هم اینکه از سرطان جلوگیری می کنه.

به گزارش ایسنا، کشمش اندازه LDL یا کلسترول بد رو در خون کم می کنه و باعث کاهش مریضی قلبی می شه.

روانشناسان هم ادعا می کنن که کشمش موجب کاهش استرس می شه. کشمش یه خوشبو کننده به درد بخور واسه دهن بوده، واسه سلامتی چشم هم خوبه، باعث تقویت اعصاب می شه، سستی و بیحالی رو از بدن دور می کنه، خشم رو از شما دور می کنه. کشمش موجب از بین رفتن آب اضافی بدن می شه، منبع خوب ویتامین د و هورمون استروژنه و در آخر اینکه اسپاسم یا گرفتگی عضلانی رو کم می کنه.

 

 

.

منبع :

جمع آوری به وسیله بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *