لوبیا سبز مثل دیگه سبزیجات منبع غنی ویتامین، فیبر و البته آهنه. از جمله دیگر مواد اون وجود مقدار زیادی پتاسیمه که واسه پیشگیری از بیماریای قلبی و عروقی بسیار به درد بخوره. در ادامه خواص لوبیا سبز رو ببینین.

لوبیا سبز جزء دسته سبزیجات حساب می شه. لوبیا سبز برخلاف لوبیا قرمز و سفید دارای کالری کمه ولی منبع خوبی واسه تامین آهن بدن هستش. در این مطلب به خواص لوبیا سبز که بسیار مثل خواص نخود فرنگی هستش رو ارائه می دیم.

از خواص لوبیا سبز چه میدونید؟

از خواص لوبیا سبز و امتیازات مصرف اون چه میدونید

لوبیا سبز مانند خیلی از سبزیجات پر از ویتامین c ، فیبر و کلروفیله. ویتامین c از جمله آنتی اکسیدان های بسیار مهمن که به کاهش رادیکالای آزاد موجود در بدن کمک می کنه. با اینکه وجود رادیکالای آزاد هم واسه سلامت بدن خوبه ولی وجود زیادتر از اندازه اونا به سلولای بدن آسیب میرسونه ( پیری زودرس، سرطان و…).

فیبر هم واسه درمان مشکلات گوارشی ، هم اینکه یبوست و بواسیر بسیار روش زوم شده ، هم اینکه واسه کنترل اندازه کلسترول و قند در بدن هم به درد بخوره که به بیماران دیابتی هم پیشنهاد می شه. وجود کلروفیل هم در لوبیا سبز می تونه اثر سرطان زایی موادی که به دلیل سرخ کردن و کباب کردن گوشت در دمای بالا ایجاد می گردن رو خنثی کنه.  دیگه خواص لوبیا سبز در ادامه می بینین.

قوی تر کردن استخوانا:

با در نظر گرفتن وجود مقدار زیادی ویتامین k که دلیل جذب کلسیم در بدن می شه و از خارج شدن اون همراه ادرار جلوگیری می کنه، لوبیا سبز دلیل استواری استخوانا می شه.

با در نظر گرفتن اینکه لوبیا سبز دارای مقدار مشخصی فولیک اسیده می تونه اندازه ماده شیمیایی همو سستئین رو در بدن کنترل کرده دلیل بهتر شدن خلق و خو، تنظیم خواب و اشتها می شه. هم اینکه فولیک اسید در دوران بارداری یکی از مواد مهم واسه تامین سلامت جنینه. اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین وجود فولات در لوبیاسبز واسه زنان در طول دوره قبل از بارداری و بارداری خیلی خوبه.

رژیم لاغری مناسب:

لوبیا سبز با در نظر گرفتن اینکه دارای کالری و چربی خیلی کم و پر از مواد معدنیه، می تونه در برنامه رژیم لاغری گذاشته شه.

جلوگیری از بیماریای قلبی-عروقی و فشارخون:

وجود پتاسیم در لوبیا سبز باعث حفظ تولید سلول و جریان مایعات در بدن می شه. از این روست که واسه کنترل فشار خون و بیماریای قلبی عروقی بسیار به درد بخوره.

  

امیدوارم آشنایی با خواص لوبیا سبز, دلیل شه تا لوبیا سبز در برنامه همیشگی غذایی شما جایگاه خاص ای پیدا کنه. واسه اطلاع از خواص سبزیجات جور واجور کلیک کنین.

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *