از خواص لیمو ترش و آبلیمو چه میدونید؟

از خواص لیمو ترش و آبلیمو چه میدونید؟

لیموترش، بسته ای پر از مواد مغذیه. آبلیمو شامل ویتامین سی، ب کمپلکس، کلسیم، آهن، منیزیم، پتاسیم و فیبره. جالبه بدونین لیمو ترش بیشتر از سیب و انگور پتاسیم داره.از اونجایی که آبلیمو می تونه مینای دندون رو نابود کنه، حتما اونو با آب رقیق کنین. پیشنهاد می کنیم از آب ولرم استفاده کنین. صبح بعد از بیدار شدن از خواب آبلیمو اولین چیزی باشه که میل می کنین و بعد از ۱۵ تا نیم ساعت، صبحونه خود رو نوش جون کنین. با این کار، از تموم خواص این لیمو ترش جادویی بهرمند میشین.

 

تقویت دستگاه ایمنی بدن

مصرف ویتامین C، مثل اینه که ماشین بدون برق خود رو باطری به باطری کنین! آبلیمو پر از این ویتامینه. وقتی که مضطرب میشین، یکی از اولین چیزایی که در بدن شما کم میشه، اندازه ویتامین C در دسترس دستگاه ایمنی بدن شماس؛ به خاطر همین کارشناسان پیشنهاد می کنن در روزای پراسترس ویتامین C بیشتری مصرف کنیم.

منبع پتاسیم

همونجوریکه قبلا هم گفته شد، لیمو ترش پر از پتاسیمه که واسه سلامت قلب، کارکرد مغز و سیستم عصبی بدن خوبه.

چقدر باید لیمو ترش مصرف کرد؟

واسه آدمایی که کمتر از ۶۸ کیلوگرم وزن دارن، نصف یه لیموی تازه بسه. اونو تو یه لیوان آب بچکانید و نوش جون کنین. اگه بیشتر از ۶۸ کیلوگرم وزن دارین، نصفه دیگه لیمو رو هم استفاده کنین. البته همه چیز به ذائقه شخصی شما بستگی داره و می تونین آبلیموی خود رو رقیق تر کنین.

کمک به روند هضم

آبلیمو نه فقط باعث روند هضم بهتر و سالم تری می شه، بلکه سموم (زهرابهای) دستگاه گوارش شما رو رقیق می کنه و باعث از بین رفتن علائم سوءهاضمه، مثل سوزش شکم، آروغ و نفخ هم می شه.

کمک به ترک هرچه سریع تر کافئین

فقط کافیه به جای اینکه سر صبح قهوه بخورین، آب لیمو استفاده کنین تا ببینین چیجوری معجزه می کنه! احساس سرحالی می کنین و دیگه اون خستگی بد موقع بعدظهر به سراغ تون نمیاد. سیستم عصبی شما به خاطر نوشیدن آبلیمو از شما تشکر می کنه!

کاهش التهاب

اگه مرتب آبلیمو استفاده کنین، اسیدیته بدن شما کاهش پیدا می کنه و از بروز بعضی مشکلات جلوگیری می کنه. آبلیمو اوریک اسید موجود در مفاصل رو نابود می کنه؛ اسیدی که یکی از عوامل اصلی التهاب در ناحیه مفاصله.

جمع آوری : iranstyle.ir

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *