به گزارش ایران ناز همه افراد با کلاله ذرت یا همون قسمت مو مانند و رشته های زیر پوست سبز بلال آشنایی دارن. شایدً شمام در زمان بچگی اونو مثل موهای سر یه عروسک تصور می کردین. مردم بیشترً از فواید و خواص دارویی اون بی خبرند و هنگام مصرف بلال، کلاله (کاکل) اونو دور میندازن.

 

 

پیشگیری از سنگ کلیه

 

در دوران باستان از کلاله ذرت به خاطر جلوگیری از سنگ کلیه استفاده می شد. سنگ کلیه در نتیجه انباشته شدن کریستالای کوچیکی در کلیه ظاهر می شه. مواد موجود در کلاله ذرت باعث به جریان در اومدن موثر ادرار و در نتیجه جلوگیری از جمع شدن این کریستالا در بدن می شه.توجه کنین از این ماده تنها جهت “پیشگیری” از سنگ کلیه استفاده می شه و درمان سنگ کلیه لازمه مراقبتای پزشکیه.

 

از خواص مو ذرت چه میدونید؟

 

کمک به بستن خون

 

کلاله ذرت دارای ویتامین K است که در بستن خون نقش موثری داشته و با کمک به پروسهای انعقادی هنگام جراحت برداشتن بدن باعث خروج خون کمتری از بدن می شه.

 

کنترل قند خون

 

براساس تحقیقات بسیاری، کلاله ذرت رو میشه دلیلی موثر واسه کنترل قند خون در نظر گرفت.به طور دقیق تر، مواد موجود در این قسمت از بلال سطح انسولین رو زیاد کرده و به بازسازی سلولای آسیب دیده در پانکراس (یعنی همون محل تولید انسولین) کمک می کنه.

 

کنترل کلسترول

 

کاکل ذرت نقش زیادی در کنترل کلسترول بدن داره و با کم شدن مقدار کلسترول باعث جلوگیری از بیماریای قلبی می شه.

 

 

خواص پیشاب بیاری یا دفع آب

 

این بخش ندیده گرفته شده بلال در دفع مایعات و سموم بدن، جلوگیری از خطرات قلبی و عروقی و عفونت دستگاه ادراری خیلی خوبه.

 

چگونگی مصرف اون:

 

کلاله ذرت در حالت اولیش قابل خوردن نیس و واسه این که قابل مصرف شه نیاز به یکی از موارد زیره:اونو با آب جوش طبخ کنین و از آبلیمو واسه طعم دادن به این غذا استفاده کنین. حالا می تونین اونو در حالت گرم یا سرد بخورین.کلاله ذرت رو درون شیشه پر از آب ذخیره کنین. بعد اونو به مدت یه روز در برابر نور مستقیم خورشید بذارین تا آماده خوردن شه. این ترکیب رو هنگام عصر با اضافه کردن عسل به آب بخورین.

 

پیشنهادای لازم:

 

فقط از ذرتای ارگانیک استفاده کنین و مطمئن شید روی اونا سمپاشی انجام شده نباشه.مصرف بیشتر از اندازه کلاله ذرت واسه بدن مضره. هم اینکه مصرف اون به خانمای باردار پیشنهاد نمی شه.

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *