به گزارش ایران ناز نارنگی میوه ای زمستونی و غنی از ویتامینای A ، B1 ، B2 ،C هستش.محققان دانشکده داروسازی لیسستر ترکیبی رو در پوست نارنگی به نام Salvestrol Qیافته ان که سلولهای سرطانی آدم شامل آنزیم “‪CYP۱B۱‬ ‪ “P۴۵۹‬رو نابود می کنه. این یافته می تونه به درمان سرطانهایی مثل سرطان سینه،

 

 

ریه، پروستات و تخمدان خیلی کمک کنه. نارنگی شامل پروتئین ،چربی ، قند، مقدار زیادی فسفر، کلسیمه.از خواص مهم نارنگی میشه به موارد زیر اشاره کرد:-خون رو تصفیه و زیاد می کنه.به خاطر داشتن مقدار فسفر و کلسیم بالا، نارنگی یکی از میوه هاییه که در تشکیل استخون و اسکلت بدن موثره.

 

 

شامل مقدار زیادی منیزیمه و از این روش در فعالیت عضلانی، دستگاه گوارش و سیستم عصبی موثره.سرد و تر ، خوشحال کننده و باحال قلب ،رافع خفقان، صفرا بر و فرونشاننده لهیب معده و کبده .نارنگی مسکن اعصاب است و واسه کلیه بیماران خوبه .

 

 

اگه می خواین شب راحت بخوابین چند تیکه نارنگی بخورین .نارنگی به خاطر داشتن فسفر زیاد و ویتامینای فراوون، باعث تقویت حافظه و هوش می شه و واسه رفع بی اشتهایی و کاهش گرمای ذاتی بدن هم خوبه.پزشکان خوردن نارنگی رو به مریضایی که از سرگیجه رنج می برن هم پیشنهاد می کنن.

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *