از خواص نارگیل بیشتر بدونین !

نیمی از اسیدهای چرب با طول زنجیره متوسط در شیر نارگیل از اسید لوریک تشکیل شده که ضد ویروس، ضد باکتری، ضد میکروب و ضد قارچ هستن. شیرنارگیل موجب تقویت سیستم ایمنی بدن هم می شه.

(آب نارگیل مایع داخل میوه نارگیل) یکی از نوشیدنیای مغذی، نشاط آور و انرژی زای طبیعی با ارزش غذایی بالا هستش. این نوشیدنی واسه رفع تشنگی در روزای گرم تابستون خیلی خوبه. در فصل تابستون بدن آدم به دلیل تعریق زیاد، مقدار زیادی آب از دست میده و آب نارگیل به دلیل دارا بودن «الکترولیت پتاسیم» و تأمین ترکیب الکترولیتی در مایعات بدن، نوشیدنی سودمندی واسه رفع تشنگیه.

 

آب نارگیل در داخل میوه سبز نارگیل هست این مایع پرخاصیت پر از ویتامینا، املاح معدنی، آمینواسیدها، کربوهیدراتا، آنتی اکسیدان ها، آنزیما و بقیه ریزمغذیای خوبه. در واقع آب نارگیل شامل تموم ریزمغذی هاییه که واسه سلامت آدم لازمن

آب نارگیل هم اینکه به کاهش وزن کمک می کنه، احساس گرسنگی رو کم می کنه و فرد پس از نوشیدن اون، احساس سیری می کنه. این نوشیدنی هم اینکه تاثیر به درد بخور در کنترل اندازه قند خون داره و از این جهت انتخاب مناسبی واسه افراد دیابتیه. آب نارگیل پر از ریزمغذیای لازم واسه بدن مثل ویتامین ب کمپلکس، آمینواسیدها، آنزیما و ویتامین C هستش. شیر نارگیل  نشونه های خیلی از بیماریا از جمله گلودرد و زخم معده رو آرامش میده.

مبتلایان به سنگ کلیه

یافته ها به دست اومده از یه تحقیق نشون میده به کار گیری شیرنارگیل واسه دفع سنگ کلیه خوبه. در شیر نارگیل که با رسیدن میوه کم میشه، آنزیما و اسید آمینهای مختلفی هست. گوشت سفیدمیوه  نارگیل از نظر طب قدیم ایران گرم و خشک و شیر اون کمی گرم و مرطوبه.

آب نارگیل به دلیل داشتن املاح و مواد معدنی مهم شامل پتاسیم و منیزیم، خطر تشکیل سنگ کلیه رو کم می کنه. به خاطر همین پزشکان به آدمایی که کلیه های سنگ ساز دارن پیشنهاد می کنن تا واسه کوچیک کردن سنگای کلیه و دفع راحت اونا از این نوشیدنی استفاده کنن.

تقویت سیستم ایمنی

نصف اسیدهای چرب با طول زنجیره متوسط در شیر نارگیل از اسید لوریک تشکیل شده که ضد ویروس، ضد باکتری، ضد میکروب و ضد قارچ هستن. شیرنارگیل موجب تقویت سیستم ایمنی بدن هم می شه.

کاهش فشار خون بالا

مصرف منظم آب نارگیل به دلیل داشتن خاصیت آنتی اکسیدانی و داشتن مقدار غنی از ویتامینای گروه B و پتاسیم، می تونه اندازه فشارخون رو بیشتر از ۷۰ درصد کم کنه.آب نارگیل به دلیل تازگی که داره یکی از نوشیدنیای پر طرفدار هستش. آب اینمیوه  شامل الکترولیتای طبیعیه که جانشین مایعات از دست رفته بدن می شن.

به درد بخور واسه پوست

هم اینکه با ترکیب آب نارگیل با صابون یا لوسیون بدن می تونین پوست رو همیشهً مرطوب نگه داشته و در تموم روز از تشعشعات در امان نگه دارین. یافته های درمان پوست با آب نارگیل  برخلاف بقیه روش ها به سرعت بروز می کنه.

 

منبع: زیست نیوز

 

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *