به گزارش ایران ناز گیاهان دارویی ، فواید نوشیدن آب کدو حلوایی، آب کدو حلوایی یکی از خوشمزه ترین نوشیدنیای هست که از خواص خاصی برخورداره با ما همراه باشین تا از فایده های درمانی آب کدو حلوایی واسه شما بگیم.کدو تنبل یا کدو حلوایی میوه ایه

 

تقریباً مثل کدو که رنگ نارنجی داره و به مصارف جورواجور می رسه. اندازهٔ این میوه می تونه بسیار بزرگ شه. بزرگ ترین کدو تنبل دنیا وزنی بیشتر از ۸۰۰ کیلوگرم داشته.کدو تنبل و کدو حلوایی دو گونه کدو هستن.کدو حلوایی شیرین و به رنگ زرد یا نارنجیه و عموما” یکطرف اون بزرگتر و پهنتر از طرف دیگه س

 

از خواص نوشیدن آب کدو حلوایی چه می دونین؟

 

و واسه خوردن کاشته می شه.کدو تنبل بسیار بزرگ بیضوی شکل یا کروی و بشتر اوقات دنبلی شکله و وزن اون به ۴۰ کیلو گرم هم می رسه که نوع بیضوی اون به خاطر به کار گیری تخم اون کاشته می شه.در این بخش درباره فواید نوشیدن آب کدو حلوایی مطلبی رو واسه شما جمع آوری کردیم.

 

واسه آدمایی که از سنگای کلیه و سنگ کیسه صفرا رنج می برن، مصرف روزانه آب کدوحلوایی به مدت ۱۰ روز پیشنهاد شده درزمان این مدت هر روز ۳ مرتبه و در هر وعده کافیه نصف لیوان آب این میوه رو بخورین.با نوشیدن ۱ لیوان عصاره کدو حلوایی با مریضی صبحگاهی (تهوع، بدحالی، بی حالی)

 

 

که مخصوصا در بین زنان باردار شایعه خداحافظی کنین.پیشنهاد پزشکان جهت نوشیدن آبمیوه کدو حلوایی به بیماران گرفتار به هپاتیت ویروسی سابقه قدیمی ای داره. مواد فعال بیولوژیکی موجود در این عصاره مثل یه پاک کننده طبیعی کبد عمل می کنه.آبمیوه کدو حلوایی، قادر به پاکسازی مواد زائد تجمع یافته در رگا هستش

 

و به طور خیلی موثری احتمال مریضی و حمله قلبی رو کم می کنه. محتوای آنتی اکسیدانی بالای این عصاره هم مانع از خشک شدن و سخت شدن دیواره رگا می شه.ویتامین C و بقیه مواد معدنی موجود در این آبمیوه باعث افزایش کارایی سیستم ایمنی شده و بدن رو در مقابل بیماریای ویروسی مراقبت می کنه.

 

 

آبمیوه کدو حلوایی دفع مواد سمی رو از سیستم کلیوی سریعتر می کنه خاصیت درمانی اون به راه موثری در درمان زخم ها و تنظیم اسیدیته خون ثابت شده.محتوای بالای ویتامین C و ویتامین E و بتاکاروتن کدو حلوایی، شما رو جوون تر و سرحال تر با پوستی شفاف تر نشون میده.

 

کدو یکی از بهترین گزینه ها از خونواده سبزیجات واسه شروع تغذیه تکمیلی کودکانه شما از ۶ ماهگی می تونین این خوراکی مهم رو در برنامه غذایی کودک عزیزتون بذارین. متخصصین می گن: به خاطر ذخایر مهم غذایی، مصرف اون باعث افزایش سیستم ایمنی کودکان می شه.

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *