به گزارش ایران ناز واسه شما آشنایی با خواص پرتقال در این بخش قرار دادیم.پرتقال درخت کوچکیه دارای برگهای سبز و گله های سفید پوست پرتقال نارنجی رنگ ، کمی ناصاف و میوه اون بسته به نوعای جورواجور شیرین و ترش ، زرد رنگ و یا قرمزه .

 

 

از خواص پرتقال چه میدونید؟

 

پرتقال اولیه ، کوچیک ، تلخ و پر از هسته بوده که در اثر تربیت مهندسی ژنتیکی و هم اینکه انتخاب نوع بهتر و کود کافی بزرگ تر و شیرین تر شده .پرتقال اول از چین به هندوستان برده شده و بعد از اونجا به نقاط دیگردنیا راه یافت .از پرتقال واسه کم کردن وزن می تونین استفاده کنین .

 

طرز استفاده بدین صورته که یه عدد پرتقال و ۳ عدد لیموترش رو پوست کنده و به قطعات کوچیک تقسیم کنین بعد اونو داخل دیگی ریخته و بان نیم لیتر آب اضافه کنین و بمدت ۱۰ دقیقه بجوشونین . بعد سه قاشق عسل به اون اضافه کرده و دوباره بمدت ۵ دقیقه بجوشونین و اونو صاف کنین .

 

 

از این شربت ۳فنجان در روز بخورین . تا وزن شما بمقدر ایده آل در بیاد .پرتقال هرچند اسیدیه ولی خاصی قلیایی به بدن میده و واسه کسائیکه گوشت زیاد مصرف می کنن و بدنشون اسیدی شده خوبه .واسه استفاده بیشتر از مواد غذای پرتقال بهتره

 

که پوست زردرنگ اونو بگیرین و با پوست سفید و پرهای داخل اون بخورین چون در پوست سفید اون مواد معدنی زیادی هست که اثر اسید موجود در پرتقال رو خنثی می کنه خواص گفته شده فقط منحصربه پرتقال رسیده و آب پرتقال موجود در فروشگاه ها و سوپر مارکتا این خواص رو ندارن .

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *