پوست کیوی باعث سلامت قلب می شه

از خواص پوست میوه ها بهره مند شید

از خواص پوست میوه ها بهره مند شید

پوست کیوی باعث سلامت قلب می شه

اختصاصی بیست ستون:  

میدونید خوردن پوست میوه هایی چون سیب ، پرتقال ، نارنگی و … چه فایده هایی داره ؟ شاید شمام مثل خیلی از مردم از مغز میوه ها استفاده می کنین و پوست اونو دور میندازین. اگه از خواص عالی پوست میوه ها باخبر شدید ، نیازه از دندون هاتون کار بیشتری بکشین و پوست اونا رو هم بخورین . البته قبل از این کار باید مطمئن باشین که میوه به خوبی شسته شده.

طبق تحقیقات پوست میوه ها نسبت به مغز اونا آنتی اکسیدان بیشتری داره و منبع غنی از فیبر هستن . پوست میوه ها واسه جلوگیری از یبوست و کاهش خطر دچار شدن به سرطان روده بزرگ نقش مهمی رو اجرا می کنن. خیلی از مواد گیاهی با سرطان مقابله می کنه و این مواد در پوست میوه ها هست . پوست میوه ها کالری ، چربی و قند پایینی دارن و واسه پایین اوردن سطح LDL کلسترول بسیار موثره . با مصرف پوست میوه ها احساس سیری دارین و این کار واسه آدمایی که رژیم دارن خوبه . در ادامه با امتیازات مصرف پوست میوه ها آشنا شید .

پوست پرتقال دارای مواد گیاهی و فلاونوئیدهاه و باعث پایین آوردن سطح کلسترول بد و هضم سریع غذا می شن . پوست پرتقال طعم و بوی خوبی به غذاها و کیکاتون میده و می تونین در اسموتی هاتون استفاده کنین تا طعم بهتری داشته باشه . می تونین از پوست با خاصیت این میوه در جفت و جور غذاهای سنتی چون شیرین پلو هم استفاده کنین .

پوست کیوی پر از آنتی اکسیدانه

یکی از بهترین و سالم ترین پوستای میوه ، پوست کیویه و دارای آنتی اکسیدان ، ویتامین و مواد معدنیه . پوست کیوی باعث سلامت قلب می شه و خون رو رقیق می کنه . می تونین از پوست این میوه پرویتامین در سالادها و اسموتی هاتون استفاده کنین .

پوست سیب با سرطان مقابله می کنه

واسه بهره مندشدن از خواص پوست سیب باید اونو با پوستش بخورین چون دارای کلسیم ، ویتامین آ و آنتی اکسیدانه . پوست سیب دارای شکلای جور واجور مواد گیاهیه و با سرطان مقابله می کنه . علاوه بر اون منبع غنی از فیبر غذایی است و به هضم بهتر غذا کمک می کنه.

پوست لیمو باعث هضم بهتر غذا می شه

شاید پوست لیمو خیلی تلخ و ناخوشایند باشه اما ارزش خوردن رو داره. پوست لیمو باعث هضم بهتر غذا، بهبود جریان خون ، تقویت سیستم ایمنی بدن و کاهش درد شکم می شه. اگه می خواین پوست بهتری داشته باشین هر روز پوست لیمو بخورین. پوست لیمو دارای بیوفلاونوئید مرکباته و باعث خروج سموم از بدن می شه. علاوه بر اون مصرف پوست لیمو دارای اندازه بالایی کلسیم و ویتامینه و باعث سلامت استخون می شه.

پوست هندوانه پر از ویتامینه

هندوانه میوه ای شیرین و آبداره . پوست سفید و کال هندوانه پر از ویتامین سی ، ویتامین آ ، تیامین ، لیکوپن ، روی ، آهن ، کلسیم ، بتاکاروتنه.  با این وجود بازم پوست میوه ها رو بعد از مصرف دور میندازین . باید میوه های طبیعی و ارگانیک بخرین و هر بار پوست اونو بخورین . حالا که از امتیازات پوست میوه ها با خبر شدید ، قبل از این که پوست اونو بکنین ، امتیازات اونو به خودتون یاداور شید و از خواص تموم میوه بهره مند شید.

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *