می تونین واسه استفاده بهینه و بیشتر از میوه پرتغال اطلاعات مربوط به خواص پوست پرتغال رو در این مطلب ببینین و واسه استفاده بهینه تر از این میوه محبوب دست به کار شید.

پرتقال میوه ایه بسیار خوشمزه و خوش طعمه. این میوه معمولا به خاطر مواد غنی و پر از ویتامین دارای خواص زیادیه. از خواص پرتقال در درمانهای دارویی و پوستی استفاده زیادی می کنن. خواص پوست پرتقال از جمله مواردی در  این میوه س که دارای آنتی اکسیدان و مواد غنی واسه درمانه. تعدادی فواید و خواص  واسه پوست پرتغال رو در ادامه این مطلب اومده که می تونین اونا رو ببینین.

از خواص پوست پرتقال چه میدونید؟

 خواص پوست پرتقال با فواید درمانی

مرکباتی از جمله پرتقال به دلیل طعم و رنگی که داره دارای کاروتن کافیه و همینطور غنی ترین منبع ویتامین ث و بقیه ویتامینها از جمله ب و کلسیم و سدیم و نشاسته س. این میوه به دلیل اینکه در فصل سرما می رسه می تونه واسه پوست و مقاومت بدن به درد بخور باشه. بالطبع خواص پوست پرتقال هم به خاطر خاصیتهایی که واسه پرتغاله دارای اینجور موادیه. خود پرتقال و پوست اون واسه سرماخوردگی به درد بخور هستن. خاصیت ضد باکتری از خواص پوست پرتقال که می تونه واسه ضد عفونی کننده در خونه استفاده شه. طوریکه می تونین پوست پرتقال رو خشک کرده و در کیسه های پارچه ای گذاشته و در مواقع خاص اونو در هر جایی از منزل گذاشته و استفاده کنین. 

پوست سفید پرتقال و پرهای نازک اون واسه کاهش کلسترول خون به درد بخور و تاثیر گذاره. یکی دیگه از خواص پرتقال اینه که پرتقال روی پوست تاثیر به سزایی داره طوریکه از اون به عنوان ماسک و کرمای مرطوب کننده استفاده می کنن. که خاصیت آبرسانی و لایه برداری قوی داره. حتی جوشوندی که با پوست خشک پرتقال جفت و جور می کنن به عنوان لایه بردار و بخور پوست واسه سرحالی و رفع جوش و زیبایی به درد بخوره.

از پوست خشک پرتقال که به صورت پودر شده جفت و جور می کنن در کرمهایی دست ساز واسه سرحالی و جوونی پوست استفاده می شه. از بقیه خواص و فواید پوست پرتقال که از مرکبات عالی هستش به خاصیت خوشبو کنندگی دهن و ضدعفونی کننده لثه، کاهش استرس و کاهش وزن هم نام برد. واسه اطلاعات بیشتر  در مورد خواص شکلای جور واجور مواد غذایی می تونین به بخش خواص مواد غذایی مراجعه کنین.

.

منبع : arga.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *