از خواص چای دارچین چه می دانید؟ | سبزیجات

دارچین یکی از ادویه های مهم و پر خاصیته که اضافه کردن اون به غذا و نوشیدنیا نه فقط اونا رو خوش طعم و عطر می کنه بلکه این خاصیت رو به مواد غذایی هم منتقل می کنه. ما در این مقاله از خواص چای دارچین نوشته ایم.

بررسیا نشون دادن که آدمایی که از دیابت رنج می بردن با اضافه کردن روزانه یه گرم دارچین تا چهل روز در مواد غذایی خود تونسته ان تا ۳۰ درصد از اندازه قند خون، کلسترول و چربی خون خود رو کم کنن. ما در ادامه این مطلب از خواص چای دارچین براتون می گیم. همراهمون باشین.

از خواص چای دارچین چه میدونید؟

خواص دارچین بسیار بی شماره و شما واسه بهره مندی از اون می تونین چای دارچین دم کنین و بخورین و یا اونو به دیگر مواد غذایی اضافه کنین و بخورین.

از خواص چای دارچین چه میدونید؟

واسه پایین آوردن تب می تونین از یه استکان چای دارچین استفاده کنین، که به سرعت تب رو پایین می آورد. از چای دارچین واسه بهبود دردهای عضلانی و رفع درد استفاده می کنن. خوبه بدونین که دارچین خاصیت نشاط بیاری و آرامبخشی داره و به مانند یه پنی سیلین و آنتی بیوتیک عمل می کنه، پس در وقتی که سرماخورده اید مصرف یه فنجون چای دارچین رو یادتون نره.

از خواص چای دارچین بدونین نه فقط پیشگیری کننده از دچار شدن به مریضی قند خونه، بلکه به کاهش قند خون در بیماران دیابتی هم کمک می کنه. واسه جلوگیری از دچار شدن به مریضی روماتیسم، چای دارچین بخورین. خوردن چای دارچین بدن رو در برابر فارانژیت مقاوم می کنه.

اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین ذکر این نکته خالی از لطف نیس که بدونین با مصرف چای دارچین خطر دچار شدن به فشارخونای بالا در شما کم میشه. واسه رفع خستگیتان یه لیوان چای دارچین بخورین. واسه برطرف کردن فشارای عصبی میشه از خواص چای دارچین بهره برد.

چای دارچین معده و روده رو تقویت می کنه و یه آنتی باکتریال در برابر طیف خیلی از باکتری هاس. واسه نابود کردن خستگی و سردرد های کاری (درمان سردرد با دارچین) هم خوردن یه فنجون چای دارچین بسیار تاثیر گذاره. نکته بسیار مهم در مورد چای دارچین مقاوم کردن بدن در مقابل سرطانه. این چای از آنتی اکسیدان های متفاوت و زیادی برخورداره و رفع کننده میگرن و استرس هم هستش.

روش درست کردن چای دارچین:

به یه لیوان آب بدون کلر در حال جوش یه تیکه چوب دارچین اضافه کنین و یه سرپوش روی اون بذارین و اجازه بدین که به مدت پنج دقیقه دم بکشه و بعد اونو بخورین.

به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که اضافه کردن مقداری دارچین به چای، آب پرتقال و غلات بسیار پر فایده س و می تونه شما رو در بهره مندی از لاغری با دارچین و زنجبیل کمک کنه.

.

منبع : آرگا