به گزارش ایران ناز نعناع خواص بیشماری داره و عرق اون با چای اون خواصی مشابه داره . نعناع با تموم خواصی که داره اگه زیادمصرف شه سیستم گوارشی رو تحریک می کنه اگه شما دو تا سه فنجون چای و یا عرق نعناع در روز بخورین بهتره که بعد از دو هفته چند روزی اونو قطع کرده و دوباره شروع کنین .نعنا یا نعناع گیاهیه از تیره دو لپه ایای پیوسته گلبرگ که سردسته تیره نعناعیانه و جز سبزیای خوراکیه.

 

از خواص چای نعنا چه میدونید؟

 

از محل گره های ساقه، ریشه هایی خارج می شن که ساقه نوین رو درست می کنن. پس اگه شما فقط یه ساقه نعناع در باغچه خود بکارید، به زودی تموم باغچه شما پر از نعناع می شه. به خاطر همین در فارسی به اون هزارپا می گن.نعنایی که به عنوان سبزی خوردن مصرف می کنیم، با نعنایی که به صورت خودرو در کوه می رید فرق داره. البته از نظر شکل ظاهری، بو، طعم و مزه تقریباً مثل هم هستن،

 

 

ولی از نظر اثرات درمانی، نعنای کوهی قوی تره. البته خوردن نعنایی که پرورش داده می شه و به عنوان سبزی خوردن استفاده میشن، با غذای روزانه، مخصوصا ناهار پیشنهاد می شه. در مواردی که ناراحتیای معده هست، خوردن نعنای تازه نه فقط معده رو ناراحت نمی کنه، بلکه درمان کننده ناراحتی معده همه. نعنای کوهی یا نعنای فِری، از نظر کاربرد و خواص از نعنای معمولی که پروزش داده می شه، بسیار عالی تر، قوی تر و مؤثرتره.

 

 

این گیاه در دامنه ها و ارتفاعات متوسط رویش داره. بو و عطر بسیار نافذی داره و در کرمایی که واسه پوست ساخته می شن، استفاده میشن. این گیاه، گلای ریز و آبی رنگی داره و قسمتای مورد استفاده این گیاه، گل، برگ و ساقه اون هستش.* نعناع از نظر طب قدیم ایران تقریبا گرم و خشکه و از نظر خواص دارویی از پونه قوی تره. از نعناع اسانس، روغن و تنتور جفت و جور می کنن که مصارف طبی مختلفی داره. * نعنا باد شکن است و گاز معده و روده رو نابود می کنه. * تقویت کننده معده و بدنه. * ضد تشنج و ضد سرفه است. * نعناع مسکن، آروم بخش و قانون آوره.

.

منبع : irannaz.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *