مجموعه: داروهای گیاهی و طب سنتی

از خواص کندر چه میدونید؟

مصرف کندر موجب افزایش حافظه و تقویت ضریب هوشی افراد می شه.

 

 کندر واقعا صمغ گیاهی به همین نامه که مزه ای گس و تلخ داره. این صمغ از زمانای بسیار قدیم به وسیله پزشکان طب سنتی واسه درمان خیلی از بیماریا مورد استفاده بوده و امروزه هم به ۳ صورت خوراکی، موضعی و بخور مصرف می شه. به باور خیلی از مردم، مصرف کندر موجب افزایش حافظه و تقویت ضریب هوشی افراد می شه. دکتر صانعی، مشاور گیاه درمانی توضیحات کامل تری رو درباره تاثیر کندر بر حافظه و نسخه های درمانی این صمغ گیاهی در اختیارتون قرار میده.

 

● از خواص کندر چه میدونید؟
▪ کندر علاوه بر فایده های درمانی که در آرامش دردهای مفصلی، درمان بوی بد دهن و افزایش اندازه هوش کودکان داره خواص کم مثل دیگری داره که به بعضی از کاربردی ترین اونا می پردازیم.
▪ خوردن صمغ کندر موجب بهبود خش صدا و صاف شدن اون می شه. این صمغ گیاهی با کم شدن خلط و ترشحات حلقی خشونت صدا رو برطرف می کنه.
▪ تجویز کندر به صورت خوراکی موجب کاهش خونریزی شدید در خانمایی که خونریزیای بسیار شدید درسیکل قاعدگی دارن، می شه.
▪ پزشکان طب سنتی می گن که مصرف کندر در افراد گرفتار به اسهال و آدمایی که دچار تب و استفراغ هستن بسیار موثره.
▪ خیلی از پزشکان می گن، آدمایی که بدزخم هستن و زخمای شون در مدت زمان بیشتری خوب می شه با مکیدن یا جویدن یه نخود کندر به صورت روزانه به مدت ۳ تا ۴ روز می تونن به درمان سریع تر زخما کمک کنن.

 

خوردن صمغ کندر موجب بهبود خش صدا و صاف شدن اون می شه

 
● خانمای باردار مراقب باشن
باوری هست که مصرف صمغ به وسیله مادران باردار موجب افزایش هوش و ضریب هوشی جنین و کودک آینده اونا می شه. این نکته درسته اما مادران باردار باید مراقب باشن که مصرف کندر بیشتر از ۳ ماه موجب بیش فعالی کودک اونا شده و این مسئله در آینده اونا رو با مشکلات زیادی روبه رو می کنه. پس مادران باردار باید توجه دارا باشن که واسه افزایش اندازه هوش و تقویت حافظه نوزاد خوردن یه ماه کندر بسه و این یه ماه باید بعد از ۴ ماهگی جنین انجام بشه.
● یه نسخه واسه ۳ مریضی
پزشکان طب سنتی واسه درمان خواب آلودگی و بی حالی به وجود اومده به وسیله تجمع بلغم در بدن، نسخه ای دارن که به کمک اون میشه بلغم زائد بدن رو دفع کرد و به درمان بی خوابی و حتی بوی بد دهن پرداخت. واسه جفت و جور این نسخه کافیه یه نخود کندر رو با یه نخود مصطکی و یه فندق سقز ترکیب کرده و اونو بجوید. واسه جفت و جور این مواد می تونین به داروخانهای گیاهی در سطح شهر مراجعه کرده و با جفت و جور این مواد و جویدن اون علاوه بر بی خوابی، بوی بد دهن خود رو هم درمان کنین. علاوه بر این همین نسخه می تونه ترکیب بسیار مناسبی واسه آدمایی باشه که به کمر درد یا درد مفاصل مثل درد زانو گرفتار هستن. مصرف این نسخه موجب کاهش و آرامش دردهای مفصلی هم می شه.
● تاثیر کندر در درمان پوست خشک
آدمایی که پوست خشک و زبر دارن، می تونن از این نسخه واسه بهبود خشکی پوست خود بهره ببرن. این افراد کافیه ۲ نخود کندر رو درون روغن بادام گرما بدن تا وقتی که کندر درون روغن حل شه. پس از اون اجازه بدین که روغن سرد شه و از اون واسه ماساژ پوست دست یا بدن تون استفاده کنین. این روغن تاثیر بسیار زیادی در بهبود خشکی پوست تون داره.
● آرامش اعصاب و تپش قلب با کندر
پزشکان طب سنتی ایران فکر می کنن، ماساژ ستون فقرات با کمک روغن کنجدی که در اون کندر حل شده باشه واسه آرامش اعصاب و آروم بخشی مریض بسیار موثره. واسه جفت و جور این روغن کافیه به اندازه سرانگشت کندر رو درون روغن کنجد انداخته و روغن رو روی حرارت بذارین تا کندر حل شه. پس از خنک شدن این روغن اونو روی ستون فقرات ماساژ بدین، علاوه بر آرامش اعصاب و ریلکسی، این ماساژ موجب بهبود تپش قلب و آرامش آدمایی که دچار ریزش قلب شدن می شه..

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *