گرفتن بک لینک واسه سایت، بخش مهمی از هر راه حل سئو حساب می شه. بالا بردن تعداد لینکای سایت در سراسر وب می تونه روش خوبی واسه جذب ترافیک ثابت و پایدار به طرف سایت یا وبلاگ شما باشه. اما سوال اینجاست اگه نخواهیم بک لینک بخریم، چه کاری میتونیم انجام بدیم؟

جواب به این سوال خیلی راحت س!. شما می تونین این کار رو خودتون انجام بدین. همونجوری که می دونین خرید بک لینک نه تنها هزینه بره، بلکه ممکنه باعث جربمه شدن سایت شما شه. پس بهتره خودتون دست به کار شید. این فرآیند آنطور که تصور دارین، زمانبر و سخت نیس. در این مقاله 10 مورد از ترفندها و نکاتی رو بیان می کنیم که می تونه بک لینکایی رو واسه سایت شما گرفت.

نکته: البته باید همین جا یادآور شوم که بعضی از نکات این مقاله، جزو روشای سئو کلاه سیاه حساب می شن. اگه می خواین با روشای پاک و سالم لینک بیلدینگ کنین، پیشنهاد می کنم راهنمای لینک بیلدینگ واسه افراد مبتدی رو که در 7 فصل واسه شما عزیزان منتشر کردیم رو بخونین یا تنها فصل چهارم اون، یعنی روشای ساخت بک لینک رو بخونین.

در وبلاگای DoFollow دید ثبت کنین

معمولا، وبلاگای وردپرسی تگ NoFollow رو واسه لینکایی که در اونا قرار می گیرن، اختصاص می دن. وبلاگا این کار رو واسه جلوگیری از ارسال دید های اسپم در سایت انجام می دن. از طرف دیگه سایتا و وبلاگایی هستن که از صفت DoFollow در دید های خود استفاده می کنن که محدودیتی در این مورد ندارن. در این شرایط می تونین از این سایتا یا وبلاگا واسه گرفتن بک لینک استفاده کنین.

پروفایل بوک مارک اجتماعی خود رو بروزرسانی کنین

مطمئن شید که پروفایل شما در فیسبوک، گوگل، توییتر و بقیه شبکه های اجتماعی بروزرسانی می شه و لینکی به سایت یا وبلاگ تون داده می شه.

به یک متخصص تبدیل شید (یا سوالات زیادی بپرسید)

سایتای سوال و جواب، مثل سایت Quora بهترین جای واسه ساخت بک لینک هستن. ضمنا اگه بتونین در سرویسایی مثل Haro ثبت نام کنین، میتونین بک لینکای بیشتری کسب کنین. ضمنا، با استفاده از شبکه های اجتماعی می تونین درآمد زیادی کسب کنین.

در وبلاگ خود لینک سازی داخلی کنین

سعی کنین در داخل هر پست به بقیه مطالب وبلاگ هم لینک بدین. لینک سازی داخلی می تونه در گرفتن بک لینک خیلی مفید باشه. با گذشت زمان، شبکه ای از صدها بک لینک در سایت خود دارید. این شبکه لینک گسترده می تونه بانس ریت سایت شما رو پائین بیاره و کاربران رو به گشت و گذار در سایت شما تشویق کنه.

با بقیه دوست باشین

یکی از آسون روش ها واسه گرفتن بک لینک اینه که از مطالب خود به بقیه وب سایتا لینک بدین. در بیشتر موارد، وبمسترها هم این لطف شما رو جبران می کنن و به سایت شما لینک می دن. این کار رو واسه یه مدت انجام بدین. مطمئن باشین اگه با وب سایتای درستی در تماس باشین، نتایج خوبی به دست میارید.

پستایی بنویسید که ارزش لینک گرفتن داشته باشن

واسه اینکه بتونین از سایتای دیگه بک لینک به دست آورید، بهتره مطالب مفید و با ارزشی رو در سایت خود منتشر کنین. در این مطالب سعی کنین راجبه یک یا چند سایت صحبت کنین و به اونا لینک بدین. بعد به این سایتا لینک پست خود رو ایمیل کنین. مطمئن باشین که بیشتر این سایتا از اینکه از فعالیت شون تعریف کردین خشنود می شن و به سایت شما لینک میدن.

از روش های درست نگارشی استفاده کنین

پیش از نوشتن مطلب خود، مطمئن شید که درباره کلمات کلیدی پست خود به درستی تحقیق کردین. بهتره بدونین که نوشتن محتوا واسه وب یا بقیه موارد متفاوته، پس باید محتوا خود رو به شکلی بهینه سازی کنین که تجربه کاربری خوبی رو به مخاطبان ارائه کنین. سعی کنین از Bullet Point، علائم نگارشی، لیستای شماره گذاری شده، زیر تیترها و بقیه مواردی که خوندن محتوا رو واسه کاربران آسون می کنه، استفاده کنین. سعی کنین پیش از پخش مطلب، چند بار محتوای تولید شده رو بخونین تا بتونین خطاهای احتمالی رو تشخیص بدید. اگه محتوای شما به درستی نوشته نشه، مطمئن باشین شانس گرفتن لینک خیلی پائین هستش.

از فرصتای تجارت الکترونیکی استفاده کنین

شرکت تون اجناس خود رو از راه مغازه های آنلاین معتبر به فروش میرسوند؟ اگه اینطوریه، مطمئن شید که هر کدوم از صفحه اجناس به سایت یا وبلاگ شما بک لینک داده ان.

در وبلاگای دیگه پست مهمان بنویسید

مطمئناً نوشتن یک محتوا و قرار دادن اون در سایت شخص دیگری، چیزی ً زمان بره. اما باید جور دیگری به این مسئله نگاه کنین. با پخش محتوا در وب سایتی بقیه، شما خودتون رو به مخاطبان جدید معرفی می کنین. ضمنا، شما می تونین با قرار دادن بک لینک در پست خود، کاربران اون سایتا رو به سایت خود منتقل کنین.

یک مسابقه ترتیب بدید

می تونین مسابقه ای راه اندازی کنین و از شرکت کنندگان بخواهید جهت وارد شدن به مسابقه، لینک سایت شما رو در سایت یا وبلاگ خود قرار دهند و اون رو در شبکه های اجتماعی خود منتشر کنن.

از HARO استفاده کنین

HARO سرویسیه که به وسیله روزنامه نگاران استفاده میشن. این افراد زمانی که به نقل قول یک متخصص نیاز دارن از این سرویس استفاده می کنن. اگه در مورد یا بخش خاصی مهارت دارین می تونین به سوالات موجود در این سرویس جواب بدید. این سرویس روش خیلی مناسبی واسه گرفتن بک لینکه.

، همونطور که نگاه کردین شما هم می تونین خیلی آسون واسه سایت یا وبلاگ خود بک لینک به دست آورید. روش های هدفمند خیلی پیشرفته ای هم هست که می تونین اونا رو پس از یه مدت به کار بگیرین، اما نکاتی که در این مقاله بیان شد واسه افرادی که تازگیا با سئو آشنا شدن، خیلی مفید هستش.

شما روشی دیگری رو می شناسین؟ خوشحال می شیم که دیگه روشای گرفتن بک لینک رو با ما در بین بذارین. ضمنا در صورتی که در مورد لینک بیلدینگ سوالی دارین، می تونین اون رو از بخش دید ها با ما در بین بذارین.

راه حل ایجاد لینک

لینکای خارجی به دو دسته طبیعی و غیر طبیعی تقیسم میشوند. لینکای طبیعی لینکایی هستن که کاربران و یا حتی خود مالکان سایت واسه تبلغ محتوای سایت ایجاد می کنن. لینکای غیر طبیعی بصورت گروهی خریداری میشوند.
راه حل ایجاد لینک فقط به لینکای خارجی مربوط نمی شه. نحوه ایجاد لینکای داخلی در سئو سایت و ضمنا در هدایت کاربر به قسمتا مختلف سایت موثره.
در لینکای خارجی راه حل ایجاد لینک اهمیت بالایی داره. چون که گوگل واسه سایتایی که دارای فعالیت اسپم هستن جرایمی رو در نظر میگیرد. یکی از مهمترین دلایلی که گوگل ممکنه فعالیت سایتی رو اسپم تشخیص بده. خرید تعداد زیاد لینک و یا خرید لینک از سایتای نامرتبطه.
راه حل ایجاد لینک واسه افزایش اعتبار سایت پیش کاربران و موتورهای جستجو مهمه. اگه سایتی در جای درست یعنی در سایتای در ارتباط لینکای مفیدی دریافت کنه. یعنی لینکایی که متن لنگر شده اونا کاربر رو به کلیک تشویق کنه. اینکار می تونه ترافیک سایت و صفحات در نظر رو بالا ببره.
تولید لینکای با کیفیت: در مقالات سئو بارها با اصطلاح لینکای با کیفیت روبرو می شید. لینکای با کیفیت لینکایی هستن. که تولید اونا نه با قصد افزایش تعداد لینکای ورودی به سایت بلکه با هدف افزایش مخاطب و ترافیک ایجاد شدن. اینطوری کلیه لینکایی که در کامنت سایتا یا در امضاء فروما قرار داده میشه. یا کلا کلیه لینکای بی کیفیت. از  این قائده حذف می شن. در راه حل تولید لینک هدف تولید لینک با کیفیته و تولید لینکای بی کیفیت اصلا موضوع صحبت نیس.
هر چه تعداد لینکایی که از نظر گوگل اسپم تشخیص داده نشن. بیشتر باشه رتبه سایت شما بیشتر هستش.