سئو سایت

بهینه سازی سایت یا سئو سایت چیه؟

مجموعه سئو بلاگ بواسطه همکاری با مهندس میر سجاد بزرگی گهراز می تونه با تضمین خیلی بالایی پروژهاتون رو به نتیجه برسونه.

سئو سایت بلاگ در دنیای پر رقابت و البته پر از دورغ امروز همیشه سعی در فعالیت با راستی داشته و داره.

– می‌دونستید الان در حدود 85 درصد از بینندگان یک سایت رو موتورهای جستجوگر فراهم می کنن؟

– می‌دونستید بیشتر کاربران فقط نتیجه‌های جستجو در صفحه اول موتور جستجوگر رو نگاه می کنن؟
– می‌دونستید 57% از کاربران اینترنت، هر روز جستجو می کنن و 46 درصد این جستجوها واسه کالا یا خدماته؟

نتیجه حاصل از یک مراحل سئو اگه به درستی روی سایتی اجرا شده باشه:

نتیجه سئو : ارتقاء سایت در نتایج گوگل >> موفقیت در بیزنس و بازاریابی که سئو بلاگ می تونه اون رو واسه شما محقق کنه.

بهینه‌سازی سایت یا به اصطلاح سئو (Search Engine Optimization) به مجموعه فعالیت‌های تخصصی که روی سایت شما صورت میگیره تا سایت شما در نتایج جستجو در رتبه‌های بالا بگیره، میگن که نتیجه اون افزایش رنکینگ و افزایش بینندگان پایگاه اینترنتی شما هستش.

سئو چیه؟

همون‌گونه که آمارها نشون میدن موتورهای جستجوگر وسیله مناسبی هستن که خریداران به کمک اونا، کالا یا خدمات (اطلاعات) مورد نیاز خود رو پیدا می کنن. البته خیلی از کاربران دریافته‌ان که در بیشتر موارد 10 رتبه اول (صفحه اول) نتایج جستجو می تونه خواسته اونا رو برآورده کنه و هنوزم علاقه دارن که تنها 10 سایت اول در نتایج جستجو رو مرور کنن و اگه سایت شما به وسیله موتورهای جستجو پیدا نشه، مخاطبان زیادی رو که خودشون در حال جستجو واسه یافتن خدماتی که شما ارائه میدید هستن رو به رقبایتون میدید.

 

افزایش رتبه سایت در گوگل

افزایش رتبه سایت در گوگل از 200 الگوریتم رتبه بندی ساخته شده. در حالی که این لیست چشمگیراست،خوشبختانه،
جهت بالا بردن و افزایش رتبه و رنکینگ سایت در موتورهای جستجوگر از عوامل مختلفی میشه استفاده کنین ما در این جا توضیحات مفیدی درمورد افزایش رتبه سایت در گوگل ارائه میدهیم.
رتبه بندی شایت شما طبق تعداد کاربرانی که وارد سایت شما میشوند هر چقدر کاربران بیشتری وارد سایت شما شن باعث افزایش رتبه شما در گوگل میشه.
بهینه سازی سایت باعث افزایش رتبه سایت شما می شه ما توضیحات کاملی در این مورد افزایش رتبه سایت در گوگل جمع اوری کردیم:

بهینه سازی لینک در سایت

در سال 2017، لینکا بازم قویترین نشونه قدرت واسه گوگل هستن چطوری گوگل معنی لینکا رو به یک سیگنال رتبه بندی قابل اندازه گیری تبدیل می کنه؟ گوگل در چندین اختراع توضیح میده که این کار با محاسبه نمره پیوند انجام می شه نمره با کیفیت ورودی تعداد لینکا به سایت ساخته می شه.
پس تعداد لینک و تبادل لینک بخش مهمیه. با این حال، به یاد داشته باشین که شما نمی تونید از سال 2017 لینکایی با نامحدود، با کیفیت پایین داشته باشین. ضمنا لازم به ذکره که لینکایی که از همون دامنه استفاده می شن، وزن کمتری دارن. گوگل معمولا موقع آزمایش نمایه پیوند، یکی از اونا رو شمارش می کنه. پس از دید کمیت، عامل اصلی شما باید بر تعداد دامنهای در ارتباط باشه.

کیفیت اندازه گیری راحت تره در حالی که می دونیم که رتبه سایت بازم یکی از عوامل کلیدی در الگوریتم گوگله، نسخه عمومی اون دیگه در دسترس نیس. خوشبختانه، جایگزینای قابل اطمینان هست که طبق فرمول اصلی رتبه بندی که تازگیا راه اندازی شده.

سئو بهینه سازی متن سایت

متن واسه رتبه بندی اهمیت زیادی داره و مطالب در صفحات شما با لینکای لینک دهنده شما به گوگل در مورد صفحه شما و  اون چیزی که باید اون رو رتبه بندی کنه. البته، شما باید در مورد الگریتم پنگوئن به یاد داشته باشین و متنای خود رو جور واجور و طبیعی نگه دارین همه چیز در مورد تعادل مناسبه.

نحوه بهینه سازی سایت

بررسی پیوندهای رقبای شما یک راه خوب واسه درک نمرات پیوند شما در حال رقابت هستن، و چقدر کار لازمه تا اون رو بدست آورید. واسه انجام این کار، شما نیاز به یک ابزاره که به شما اجازه میده چندین لینک پروفایل در مقایسه با معیارهای زیاد مقایسه کنین.
SEO SpyGlass با ماژول مقایسه دامنه  و یک پروژه واسه سایتتون بسازین، بعد به مقایسه دامنه برید و دامنه رقبای اصلی خود رو اضافه کنین. در یک ثانیه، خواهید دید که هر جنبه ای از مشخصات پیوند شما با رقبای شما مقایسه می شه.

بهینه سازی محتوای سایت

چطوری یک محتوای خوب واسه گوگل سئو و بهینه سازی کنیم تا باعث افزایش رتبه سایت در گوگل شه ؟ اینجا سه مورد هست که توضیح میدهم.

استفاده از کلید واژه در سایت

عنوان شما بازم قویترین سیگنال مربوط به گوگله استفاده از کلمات کلیدی یا تغییرات در برچسب عنوان هنوز در سال 2017 مهمه . توضیح متا ضمنا می تونه رابطه رو زیاد کنه، گرچه وزن اون کمه. در آخر، در مورد استفاده از کلمات کلیدی در بدن صفحه، فراموش نکنین، به خاطر داشته باشین که برچسب H1 بیشترین مقدار جستجو رو از همه سطرها حفظ می کنه.

طول محتوای سایت

گوگل در دستورالعملای کیفیت جستجوی خود، اشاره میکنه که میزان محتوای یک صفحه واسه کیفیت کلی اون به همین ترتیب رتبه بندیا مهمه. روشنه که طول محتوای ایده آل واسه هدف نیس. همونطور که گوگل می گه، میزان محتوای مورد نیاز واسه رضایت بخش بودن صفحه به موضوع و هدف صفحه بستگی داره.
واسه یک منبع واقعی در مورد میزان رضایت بخش محتوا، به صفحاتی که الان خوب واسه کلمات کلیدی شما رتبه بندی شده، نگاه کنین و از راهبردهای اونا یاد بگیرین.

کامل بودن محتوای سایت

رتبه سایت بخشی از الگوریتم Hummingbird گوگله و به گفته گوگل، در هر پرس و جو دخالت داره. یکی از فانشنای رتبه بندی  است, جدا سازی و بررسی نتایج با معیارهای رضایت کاربر خوب و شناسایی ویژگیای مشترک خود رو ویژگیایی که اونا نتایج جستجو خوبمی باشه.
از اونجا که بیشتر محتوای آنلاین متنه، اینجور ویژگیا بیشتر اصطلاحات و عبارات خاصی در صفحه استفاده می شه.

استفاده از انالیزگرهای سایت

سایت به شما اجازه میده صفحات رو روبروی خیلی از عوامل روی صفحه چک کنین، مثل استفاده از کلمه کلیدی و طول محتوا. این وسیله ضمنا با استفاده از الگوریتم TF-IDF، پیچیدگی صفحات شما رو جدا سازی و بررسی می کنه و به شما پیشنهاد می کنه که طبق رقبای شما برتره.

واسه شروع، راه اندازی سایت انالیز، ایجاد یک پروژه، و رفتن به جدا سازی و بررسی محتوا. صفحه رو که بهینه سازی کردین مشخص کنین و کلمات کلیدی مورد نظر خود رو وارد کنین. از راه فاکتورهای صفحه روی آمار و پیشنهاد های مربوط به استفاده از کلمه کلیدی رو نگاه کنین و با زبانه رقبا رو بررسی کنین تا ببینین که چطوری رقبای شما در هر عنصر صفحه استفاده میشن.
بعد، به شمارش کلمه در بدن نگاه کنین و بررسی کنین که چطوری اون رو با رقبا مقایسه می کنه در آخر فهرستی از اصطلاحات استفاده کنین که خیلی از رقبای برتر شما با مشاوره استفاده خاص واسه محتوای شما، تغییر میده حالا زمان اینه که تغییرات در صفحه شما ایجاد شه.

جستجوگر بهینه در سایت

بنیاد فنی سایت شما واسه جستجوگرها خیلی مهمه. اینجا دو عامل مهم واسه رتبه بندی هستن.

سرعت بارگذاری صفحه سایت

یکی از عوامل خیلی مهم در افزایش رتبه سایت در گوگل سرعت بارگذاری در 2 ثانیه یا کمتر از 2 ثانیهه و گوگل رسما تایید کرده ان که سرعت یک سیگنال رتبه بندیه. سرعت هم اثر زیادی بر UX داره: صفحات کندتر دارای میزان بازده بالاتر و میزان تبدیل کمتر هستن.
شایعترین موارد کاهش  افزایش رتبه سایت در گوگل منابع غیر فشرده شده هستن : اسکریپتا، تصاویر و فایلای CSS.

بهینه سازی صفحات واسه موبایل

اگه صفحات شما واسه گوشیای هوشمند بهینه نشده باشن،صفحات در جستجوی گوشی موبایل رتبه نخوان داشت. با بیشتر از نصف نمایشگاهای گوگل از دستگاه های گوشی موبایل، این چیزی نیس که شما می تونین در سال 2017 قرار بدید تمرکز روی گوشی موبایل به احتمال زیاد با تعهد گوگل به تغییر اسناد ابتدایی گوشی موبایل به زودی ادامه پیدا می کنه.