فالو یا نوفالو فرق بین این دو بک لینک چیه ؟

علی شاه کوچیکی در سایت شخصی خود با بیان اینکه بک لینک یک از موارد مهم در سئو هستش به توضیحات در این مورد پرداخت که شما رو به بهرمندی از این مطالب دعوت میکنیم.

بک لینکا به چه صورت ایجاد میشوند؟

وقتی شما بک لینکی رو از سایت خود صادر می کنین این بک لینک یا فالو(follow) و یا نوفالو(Nofollow) ایجاد میشه.

 

روشای ساخت بک لینک فالو و یا نوفالو؟

روش اول ساخت بک لینک فالو و یا نوفالو :

بصورت متاتگ در هدر سایت تعریف می شه که لینکایی که نوع اونا مشخص نشده فالو باشن یا نوفالو  متا تگ مورد توجه به توضیح ذیله

<meta   NAME=“ROBOTS”   CONTENT=“NONE”  />

که به رباتای خزنده موتورای جستجو گر اعلام میکنه خودتون هرچی صلاح میدونید یا

<meta   NAME=“ROBOTS”   CONTENT=“NOINDEX,NOFOLLOW”   />

که به موتورای میگه اینا همه نو فالو هستن بازم خودتون میدونید برید یا نرید دنبال لینک یا

<meta   NAME=“ROBOTS”   CONTENT=“INDEX,FOLLOW”   />

که هرکسی و من بک لینک دادم مورد قبول من هستش و شما برو دنبالش

روش دوم ساخت بک لینک فالو و یا نوفالو :

 

روش دوم هم که زیاد خارج از روش اول نیس. با قرار دادن خاصیت rel در تگ href تعیین میکنیم که لینک فالو هستش یا نوفالو

<a href=”آدرس صفحه مورد نظر” title=”عنوان لینک” target=”چگونگی باز شدن لینک” rel=”فالو یا نوفالو”>

پارامتر rel 2 مقدار زیر رو می تونه در بر داشته باشه

۱- fallow :

جهت لینکای مورد معرفی و تائید ما.

۲- nofallow :

جهت لینکایی که باید خود موتور تصمیم بگیره برود به اونا سر بزنه با نه.

پارامتر target مقادیر متفاوتی می پذیرد که به شکل تیتروار در زیر توجه می کنین

۱- blank_ :

نمایش محتوای لینک در پنجره جدید.
۲- parent_ :

نمایش محتوای لینک در پنجره والد (معمولا در حالتی استفاده می شه که لینک از یک frame فراخوانی شه).
۳- self_ :

نمایش محتوای لینک در پنجره فعلی (حالت پیش فرض).
۴- top_ :

نمایش محتوای لینک در بالاترین سطح (معمولا در حالتی استفاده می شه که چند frame در صفحه وجود داشته باشه و بخوایم محتوای لینک خارج از فریما و در بالاترین سطح نشون داده شه).
۵- نام frame :

واسه پارامتر terget میشه نام یک frame رو هم قرار داد، اینجوری محتوای لینک در داخل فریم نشون داده می شن.

 

پیشنهاد ما به شما مدیران سایت

نکته ای که باید بگم اینه که به جای تهدید در فوتر سایت خود از مخاطبینی که مطالب شما رو کپی میکنند خواسته کنین به شما بک لینک بدن و به شما اعتبار بدن چه بصورت فالو و چه بصورت نوفالو

 

دلایلی که باید از کدهای نوفالو استفاده کنیم : دلایلی که باید از کدهای نوفالو استفاده کنیم :

۱- لوگیری از اسپمرها :

اگه صفحات شما به یک سایت اسپم لینک شده و یا در بخش نظرات سایت شما لینکهای نامناسب و اسپم قرار می دن با استفاده از کد نوفالو (nofollow) می تونین اثر اونا رو در پیج رنک خود از بین ببرین.

 

۲- جلوگیری از کاهش اعتبار شما :

اگر اگه شما از کد نوفالو اتفاده نکنین لینکهای ورودی مناسبی رو از سایتهای بقیه دریافت می کنین ولی بخش زیادی از اعتبار بدست اومده رو به سایتهایی که به اونا لینک داده این می دید.

 

۳- بک لینکهای پولی :

اگه شما واقعا قصد دارین که گوگل رو تحت اثر خود قرار بدید بهتره واسه تبلیغات خود از لینکای نوفالو (nofollow) استفاده کنین! شما بهتره که از بک لینکای پولی خود واسه پیج رنک صرف نظر کنین، گوگل راههای زیادی واسه شناسایی لینکای خریده شده داره وتنبیه شما داره که یکی از اونا سیستم گزارش کاربرانه. لینکهای پولی میتوانند شامل بنرهای تبلیغاتی و تبلیغات متنی باشن. پس در تبلیغات خود از لینک نوفالو (nofollow) استفاده کنین مگه اونکه قصد شما تنها بالابردن پیج رنک خود باشه.

 

۴- جلوگیری از تکراری شدن محتوا :

اگه شما دو لینک متفاوت در صفحه خود به یک صفحه داخلی یا خارجی دارین که دارای anchor text (متن لینک شده) متفاوت هستن بهتره با استفاده از کد نوفالو (nofollow) یکی از اونا رو ندیده بگیرین.

 

لینکای نوفالو

خیلی از لینکای دریافتی از شبکه های اجتماعی به شکل نوفالو هستن .
خیلی از مردم بر این باور هستن که فقط لینکای فالو باعث افزایش رتبه و سئو در گوگله در صورتی که ما باید حتما از لینکای نوفالو هم استفاده کنیم واسه اینکه طبیعی باشه و از نظر گوگل حات نرمالی داشته باشه. پس حتما از لینکای نوفالو هم جهت طبیعی جلوه کردن استفاده کنین .

 

افزایش ترافیک

بحث اینجا تموم نمی شه مورد دیگه اینه که شما با لینکای نوفالو می تونین ترافیک سایتتون رو زیاد کنین چون همونطور که گفتم لینکای نوفالو ایندکس می شن.

بک لینک چیه :

کلا هر لینکی که از یک سایت به یک سایت دیگه داده می شن ، بک لینک نام داره.( همونجوریکه در تعریف بالا گفتیم بک لینک ، باید از یک سایت به سایتی دیگه منتهی شه ، یعنی لینکای داخلی یک سایت ، بک لینک نیستن و به اونا لینک داخلی یا internal links گفته می شه.)

انواع بک لینک چه مواردی هستن؟

در اول ، لینکا یا همون بک لینکا همه تنها یک نوع بودن ، اما به مرور پیچیده و سخت تر شدن و کم کم واقعا حالت خیلی پیچیده ای به خود گرفتن . با این حال میشه گفت که الان ، بک لینکا دو نوع دارن که این دو نوع ، انواع اصلی بک لینک حساب می گردن. این انواع عبارتند از :

  • بک لینک فالو
  • بک لینک نوفالو

فرق لینک فالو و نوفالو در چیه؟

نوفالو (nofollow) یک کد بصورت “rel=”nofollow  است که در کد لینک تبلیغ سایت شما قرار میگیرد. کد نوفالو (nofollow) به موتورهای جستجو نشون می ده که تنها اجازه ایندکس صفحات این سایت رو دارن اما اجازه محاسبه و تغییر پیج رنک رو با استفاده از این لینک ندارن . کدنوفالو فقط در بازدید و ایندکس صفحات شما موثر بوده اما در محاسبه پیج رنک تاثیری نداره .

در صورتی که شما علاوه بر بازدید و ایندکس تمایل به پیشرفت رتبه صفحات خود در گوگل رو دارین باید از تبلیغات فالو استفاده کنین در اینطور تبلیغات کد “rel=”nofollow  در لینک تبلیغ سایت شما اضافه نمی شه بنابر این موتور جستجو علاوه بر ایندکس سایت شما رتبه صفحات شما رو هم با توجه به رتبه صفحه سایتی که تبلیغ خود رو در اون قرار دادین محاسبه و بروز می کنه .

ساختار بک لینکای فالو و نوفالو:

لینک فالو در ساختار html  مثل زیره (معمولا به شکل اول.اما بعضی وقتا ها از شکلای دوم و سوم هم استفاده می شه) , لینک‌های dofollow هیچ تگ مشخص‌کننده‌ای ندارن و به‌طور پیش‌فرض تموم لینک‌هایی که در مطالب درج می کنین، لینک‌های فالو خواهند بود.

لینک نوفالو در ساختار html مثل زیره:

فرق لینک nofollow و dofollow، تنها در عبارت “rel=”nofollow است و در صورت نبود استفاده از این عبارت، لینک شما تبدیل به یک لینک فالو میشه. هنگامی که یک سایت از تگ nofollow استفاده می‌کنه، به موتورهای جستجو آگاهی می ده که این لینک نباید در محاسبه رتبه صفحه یا PageRank در نظر گرفته شه. ضمنا، این لینک در محاسبه پیج رنک مقصد هم بی اثر هستش.