پیج آتوریتی معیاری معتبر جهت امتحان رتبه سایت و رتبه دامنه و حتی رتبه صفحه های داخلی هر سایته.


آتوریتی امتیازی  از عدد ۰ تا ۱۰۰  ه.و رتبه آتوریتی دامنه سایت و صفحه اصلی سایت و همچینن صفحات داخلی هر سایت متفاوته جداگونه امتیاز داده می شه.

با چه معیارایی رتبه آتوریتی هر سایت داده بالاتر میره :

– سئو سایت و بهینه سازی سایت برابر با استاندارهای موتور جستجوی گوگل

– تعداد بک لینک, کیفیت بک لینکا

– تعداد صفحات ایندکس شده سایت در گوگل

– میزان اشتراک مطالب سایت در شبکه های اجتماعی معتبر

– تعداد بازدید از اون صفحه و یا دامنه  و  ده ها ملاک دیگه تعیین می کنه.

خرید بک لینک 

بک لینک چیه 

 

122955-1


شاید خیلی از وبمسترها همیشه بعد از گذشت این همه سال از خود سوال کرده ان ایا بک لینک تاثیری داره ؟چرا با وجود خرید بک لینک سایت بنده در گوگل و الکسا پیشرفتی نکرد و هزاران سوال دیگه 

بنده اول خودم رو معرفی میکنم بنده مدیر شبکه اجتماعی اورداپ هستم ده ساله که در میدون اینترنت به عنوان یک وبمستر فعال هستم و مبالغ زیادی واسه خرید بک لینک پرداخت کردم اما هیچوقت اثر انچنانی که باید ببینم ندیدم اما درزمان این مدت صدها مقاله مطالعه کردم تا دلیل نتیجه برعکس خرید بک لینک رو فهمیده باشم که نشد اما یک گزینه مشترک درمیان همه این قضایا بود ومحتوا و سایتهایی که دارای محتوا هستن باید واسه خرید بکلینک انتخاب کنیم و تصمیم گرفتم این کار رو کنم و سایتایی رو بسازم تا دارای محتوا باشن تا از نظر گوگل دارای اثر باشن 

امتیاز بک لینک چیه ؟

اگه یک سایت بک لینکای مناسبی داشته باشه ، علاوه بر اونکه باعث بهبود کلمات کلیدی لینک شده ( Anchor Text ) میشه ، باعث افزایش ارزش دامنه و صفحه یا همون da و pa میشه

آتوریتی سایت به طور کل به ۲ بخش تقسیم می شه.

۱ – دامین آتوریتی ( اعتبار دامنه سایت )

۲ – پیچ آتوریتی ( اعتبار صفحات سایت )

پیج آتوریتی یا اعتبار صفحه و دامین آتوریتی یا اعتبار دامنه ، یک عامل سئو هستش که به وسیله شرکت موز ارائه می شن و از معیارهای طراحی سایت حرفه ایه و معمولا domain authority از page authority پایین تره.

آتوریتی دامنه، مربوط به اعتبار کلی دامنهه. ولی آتوریتی صفحه فقط اعتبار یک صفحه رو نمایش میده. این نشونه واسه صفحه اول یک سایت، دارای مقدار بیشتریه و عددی بین صفر تا قرن که هر چه بالاتر برود بهتره و نشون از اعتبار و قدرت بالاتر در موتورای جستجو مثل گوگله. افزایشه پیج آتوریتی به شکل صعودی سخت می شه. مثلا، رسیدن از صفر به ۲۰ خیلی آسون تر از رسیدن از ۲۰ به ۴۰ه و همینطور تا ۱۰۰ ادامه داره.

افزایش مقدار دامین آتوریتی یا افزایش مقدار پیج آتوریتی، بیشتر طبق تعداد و کیفیت لینکای ورودی به سایتا محاسبه می شه و عمر دامنه یا صفحه، میزان signalایی که از شبکه های اجتماعی دریافت کرده و چند عامل دیگه، که کسی از نحوه محاسبه دقیق اون با خبر نیس، محاسبه می شه. اما سعی کرده ان، عددی ارائه دهند، که با الگوریتمای گوگل و بقیه موتورای جستجو، نزدیکی بیشتری داشته باشه.

چه چیزایی در کیفیت بک لینک موثر هستن | ملاک بک لینک خوب چیه

چن مورد هستش ک نشون می ده ک ایا این بک لینک خوب هست یا نه یکی از اونا انکر تکسته . دومی دامین اتوریتی و پیج اتوریتی بعدش اگه سایتتون دامنش ایرونی هست بهتره بک لینک دامنه ایرونی بخرین و اخریش هم همیشه لینک فالو بخرین ک در ادامه کامل توضیح میدهیم هر قسمت رو

google-definition-of-backlink

بقیه در ادامه مطلب

انکر تکست همون متن یا عبارتیه که به یک صفحه دیگه لینک می‌شه. حالا چطوری اثر می‌گذارد؟ وقتی با عبارتی مربوط به صفحه‌ای که می خواهید به اون لینک بدین٬ انگار یک سیگنال به گوگل فرستاده‌اید که این انکرتکست با این صفحه مرتبطه و گوگل می تونه رتبه اون کلمه رو با توجه به دیگه عوامل زیاد کنه.

دامین اتوریتی این عامل به وسیله شرکت Moz به وجود آمده. سن دامنه٬ تعداد لینک‌های ورودی٬ کیفیت لینک‌ها٬ فعالیت سایت در شبکه‌های اجتماعی و .. در افزایش یا کاهش این عامل موثر هستن. این امتیاز می تونه در مشخص کردن کیفیت یک لینک موثر باشه.

پیج اتوریتی اعتبار صفحه مثل Domain athority به وسیله شرکت Moz ارائه می‌شه که در مورد لینک‌های ورودی٬ کیفیت اونا و اعتبار کلی همون صفحه مشخص می‌شه.

دریافت لینک از سایت‌های کشورتون اگه سایتی با زبون فارسی دارین٬ بهتره لینک‌هایی که می‌گیرید از سایت‌هایی باشن که دارای دامنه .ir هستن. چون شانس شما رو واسه دریافت رتبه بالاتری در نتایج جست و جوی ایران افزایش میدن. اما ممکنه باعث افزایش رتبه شما در نتایج جست‌وجوی بین‌المللی نشن.

یکی از مواردی که خیلی‌ها در اون دچار اشتباه می‌شن٬ بحث رابطه‌های بین لینک‌هاست. لینک‌ها نشونه‌ای به نام Rel دارن که می تونیم با اون به موتورهای جست و جو بگیم که از Link Juice و PR juice ما چیزی واسه اون صفحه ببرن یا نه. حال ممکنه که موتورهای جست و جو رتبه اون صفحه رو به دلیل لینکی که شما به اون دادین افزایش دهند٬ اما از پیج‌رنک شما چیزی واسه اون صفحه نبرده باشن. در حالت عادی احتیاجی نیس که حتما در لینک “rel=”dofollow رو اشاره کنیم. خود لینک‌ها به شکل پیش‌فرض Dofollow هستن. اما اگه بخوایم اونا رو Nofollow کنیم٬ باید طبق تصویر زیر این کار رو انجام بدیم: