Link Building چیه؟

Link Building یا به فارسی لینک سازی به معنای دریافت لینک به سایت شماس بدین معنا که از روشای جورواجور واسه سایت خود از وب سایتا و یا انجمنای دیگه لینک بگیرین.

این کار به روشای مختلفی انجام میشه مثل:
۱.خواسته لینک ( تبادل لینک)
۲.ارائه امکانات و وسیله در قبال قرار دادن لینک سایت
۳.ویجتای جورواجور واسه نمایش پشتیبانی و یا همکاری با شما
۴.استفاده ی درست و بهینه از شبکه های اجتماعی
۵.خرید لینک
و…
در این سری اموزشا هدف ما اموزش روشای جورواجور واسه دریافت لینک و یا LINK BUILDING است.
سوال اول که پیش میاد اینه که چرا Link Building مهمه؟
واسه جواب به این سوال بهتره کمی در مورد روش کارکرد موتورهای جستوجو توضیح بدیم.
زمانی که شما کلمه ای رو در موتورهای جستجو سرچ می کنین اولین کاری که سیستم باید بکنه اینه که چطوری بهترین و در ارتباط ترین نتایج رو نمایش بده.واسه این موتورهای جستجو فاکتورهای مختلفی رو مورد بررسی قرار می دن که همه اونا در سئو خلاصه میشه.
واسه نمایش مطالب یکی از عوامل لینکای ارسال شده به صفحه به زبون راحت هر لینکی به که سایت ارسال شه به عنوان یک پوینت مثبت حساب میشه.اگه ۲ صفحه دارای فاکتورهای یکسانی باشن هر صفحه که لینک بیشتری به ان داده شده باشه در نتایج بالاتر قرار میگیرد.
نکته ی مهم در این بخشه که خیلیا فکر میکنند هر لینکی به سایت می تونه به سایت کمک کنه و مهم خود لینکه که سایت دارای لینکای بیشماری باشه این یک اشتباه رایجه بین خیلی از وب مسترها اما لینکا به همون اندازه که میتوانند مفید باشن واسه سایت به همون اندازه هم میتوانند به سایت آسیب وارد کنن به طور مثال گوگل خیلی مخالف سایت هاییه که جایگاه خود رو در نتایج به فروش میرسانند ولی بدیش اینه هنوز سایتایی هستن که جایگاه خود رو در نتایج به فروش میگذارند.وب مسترها فکر میکنند این لینکا می تونه واسه اونا مفید باشه اما این لینکا فقط در مدت زمان کوتاه واسه اونا مفیده و در مدت طولانی نتایج منفی داره که میشه از اونا به اسپم شناخته شدن و پس باعث حذف شدن اونا میشه.
در هر صورت در حالی که گوگل به دنبال یافتن سایت هاییه که به فروش لینکا میپردازند هنوز هستن سایتایی که به این کار اقدام میکنند و حتی در کوتاه مدت هم اثر داره ولی هیچ تضمینی وجود نداره که در مدت طولانی این لینکا اثر داشته باشن حتی نمیتوان تضمین کرد که این لینکا اثر منفی نداشته باشن.
محتوای یک سایت قلب سایته پس بهترین جای واسه گرفتن لینک از محتوای انه.مدیران وب سایتا در لینک دادن به بقیه سایتا خیلی دقت میکنند اما خیلی مهمه که در محتوا چگالی بین محتوا و لینک رعایت شه یعنی در متن خیلی زیاد از لینک استفاده نشه که باعث اسپم شناخته شدن نشه.
موضوع ی مهم دیگه اینه که لینک در کجا قرار بگیره این مورد کلا به ۲ دسته تقسیم میشه:
۱.در سایت

این یک موضوع ی خیلی مشهوده که مطلب در خود سایت قرار داره اما مهم اینه که مطلب به خود سایت اشاره کنه و بخشی از مطالب خود سایت باشه و یا نه اشاره هایی به خارج از سایت هم داشته باشه به ظور مثال اگه در مرود کاتالوگه کل کاتالوگ در خود سایت قرار بگیره و یا نه چند صفحه از ان به محیطی خارج از خود سایت اشاره کنه این مطلب خیلی مهمه که لینک شما در این جور مطلب در بخش مطالب داخلی قرار بگیره.
۲.خارج از سایت

اما نویسنده ممکنه که تصمیم بگیره مطلب خود رو در سایت دیگه قرار بده یکی از دلایل این می تونه باشه که از ان سایت به سایت خود لینک بده و یا حتی واسه معروف کردن خود و پخش مطالب در سایتای دیگه,این کار یک روش خیلی راحت و زیرکانه واسه Link Buildingه.این روش باعث میشه در صورت کپی ورداری از مطالب شما به نظر بیاد که مطلب شما کپی شده و مطلب Duplicate Content حساب شه و این به سود سایته که موتورهای جستوجو خودکار به سایت شما وارد شن.

تبادل لینک چیه

تبادل لینک چیه؟ تبادل لینک یکی از راهکارهای رایگان واسه بهبود سئوی سایت و وبلاگه. با استفاده از تبادل لینک هر دو طرف تبادل لینک از امتیازات تبادل لینک بهره مند می شن.

 

تبادل لینک چیه
تبادل لینک چیه: راه حلی رایگان واسه بهبود سئو و رنکینگ گوگل و رتبه الکسا و افزایش بازدید

 

 

تبادل لینک چیه

همه افرادی که به دنبال راه اندازی یک سایت یا وبلاگ عمومی هستن، آرزو دارن که به وسیله موتورهای جستجو (گوگل، بینگ، یاهو، و غیره) در بالا لیست وب سایتا و وبلاگایی که محتوایی تقریبا یسکان با اونا دارن قرار بگیرن، و با سرچ کاربران در گوگل و … صفحات سایت و وبلاگ اونا دارای رتبه ۱ تا ۳ باشه و یا کمه کم در صفحه اول نتایج جستجوی گوگل قرار گیرند، تا با افزایش بازدید سایت یا وبلاگ شون به اهداف خود برسن. ولی، از آنجایی که رقابت در اینترنت خیلی سخت و زمان بره، تنها کسائی که از علم “بهینه سازی موتور جستجو” (سئو) (SEO) ، رنکینگ گوگل و رنکینگ الکسا برخوردارن، در این موفق خواهند بود.

 

تبادل لینک
تبادل لینک

 

تبادل لینک چیه – بهبود رتبه در موتور جستجوی گوگل

وسایل خیلی واسه بررسی جایگاه صفحات شما در موتورهای جستجو، و بررسی تعداد و نوع بازدیدهای انجام شده به وسیله کاربران از سایت یا وبلاگ شما وجود دارن. معروفترین این وسیله ها گوگل وب مستر، الکسا، و وبگذر هستن.

گوگل وب مستر درگاه رابطه مستقیم شما با موتور جستجوی گوگله تا شما از وضعیت سایت و وبلاگتون و ضمنا بازید کنندهای اون با خبر شید.

الکسا ابزاری واسه بررسی بازدیدهای انجام شده از سایت یا وبلاگ شماس. الکسا با استفاده از بعضی از پارامترها (مثل تعداد بازدیدها و ضمنا کیفیت بازدیدها) رتبه جهانی و ضمنا رتبه کشوری سایت شما از نظر محبوبیت بین کاربران رو نمایش می ده.

وبگذر سایتی ایرونی و شبیه الکساه که امکانات بیشتری نسبت به الکسا رو به شکل رایگان در اختیار وب مستران ایرونی قرار ی بده.

 

تبادل لینک
تبادل لینک زنجیره ای با یک سایت / وبلاگ مرکزی قوی

 

تبادل لینک چیه – بهبود رنک سایت

واسه بهبود رنک و رتبه سایت یا وبلاگ تون باید به موارد زیر دقت کرده و تک تک اونا رو عملی کنین:

اولین قدم واسه اینکه سایت یا وبلاگ شما به وسیله گوگل و بینگ در ردیف سایتای با ارزش قرار گیرند، داشتن مطالب مناسب، هم از نظر ساختار و هم از محتواه. بی داشتن محتوای مفید سایت یا وبلاگ شما شاید چند ماه یا حتی یک سال در صفحه اول یا دوم گوگل واسه کاربران سرچ کننده نشون داده شن، ولی مطمئن باشین که بی توجه به محتوا به زودی از صفحات اول گوگل به صفحات انتهایی انتقال پیدا می کنین.

دومین قدم واسه بهبود رتبه سایت و وبلاگ در گوگل و الکسا، رعایت اصول سئو هستش که به طور جداگونه به اون خواهیم پرداخت.

سومین قدم واسه اینکه صفحات سایت و وبلاگ شما در ازای سرچ و جستجوی کاربران در جایگاه مناسبی قرار گیرند ساختن لینک (لینک بیلدینگ) ه. لیتک بیلدینگ به دو صورت داخلی (برگشت مناسب صفحات سایت و وبلاگ شما به همدیگه)، و خارجی (وجود لینکایی از سایتا و وبلاگای دیگه به سایت و وبلاگ شما) با پیگیری شه.

 

لینک سازی خارجی و تبادل لینک

مبحث تبادل لینک مربوط به لینک بیلدینگ خارجیه. یک لینک خارجی مثل یک نامه تایدیه از طرف یک نفر واسه شخصی دیگه واسه اثبات داشتن اعتبار و ارزشه. از آنجایی که هر سایتی خیلی آسون حاضر به دادن اعتبار به سایت یا وبلاگ دیگری به شکل رایگان یا حتی ارزون نمی باشه، بهترین روش واسه افزایش پیج رنک و افزایش بازدید کننده سایت یا وبلاگ شما، تبادل لینکه.

در سیستم تبادل لینک، شما با ثبت لینک سایت یا وبلاگتون در بخش تبادل لینک سایت ما یا سایتای شبیه، باعث میشوید تا پس از چند ساعت گوگل لینک اضافه شده رو شناسایی کرده و به اعتبار سایت شما اضافه کنه و از اینرو رتبه و پیج رنک سایت شما رو افزایش میده. ضمنا بازدید کنندگان سایتای هم روی لینک شما کلیک می کنن و باعث افزایش بازدید کننده واسه شما می گردن که این هم هم باعث بهتر شدن رنکینگ سایت شما در الکسا می شه و رتبه سایت شما در الکسا کاهش پیدا میکنه.

 

تبادل لینک دو طرفه
تبادل لینک دو طرفه

 

تبادل لینک چیه – طرز کار سیستم تبادل لینک

فرض کنین شما میخواهید پیج رنک و رتبه گوگل سایت A رو افزایش بدید. واسه این کار باید تعداد سایتایی که به سایت A لینک می دن یا یعنی لینک سایت A رو در خود قرار می دن افزایش پیدا کنه.

معمولا صاحبان وبسایتا و وبلاگا واسه افزایش لینکای دریافتی در سایتای دیگه یا به اصطلاح بکلینک، با همدیگه همکاری کرده و به شکل دوطرفه لینک سایت همدیگه رو در سایت خود قرار می دن. مثلا سایت A و B با هم توافق میکنند که تبادل لینک کنن. پس سایت A لینک سایت B رو در سایت خود قرار می ده و سایت B هم لینک سایت A رو در خود میگذاره. به این کار اصطلاحا تبادل لینک دوطرفه میگن.

 

تبادل لینک دو طرفه و تبادل سه طرفه و چند طرفه
تبادل لینک دو طرفه و تبادل سه طرفه و چند طرفه

 

تبادل لینک چیه – تبادل لینک خوب

حالا یه نکته هست که باید حتما بهش توجه بشه! سایتایی که به سایت A لینک میدن و یا سایت A بهشون لینک میده، باید سایتای مورد قبولی باشن. یعنی اینکه اول اینکه تعداد لینکای خروجی از اون سایتا خیلی نباشه که جزو اسپم حساب بشن. دوم اینکه از نظر محتوا با هم همخوانی داشته باشن.

مثلا، فرض کنین سایت A در مورد فروش سیم کارت فعالیت داره. در صورتی که از یک سایت که در مورد فروش موبایل کار میکنه لینک بگیره، این لینک خیلی ارزشش بیشتر از لینکیه که از یک سایت خبری گرفته!