سئو و نقش اون در برندسازی سایت

سئو و نقش اون در برندسازی سایت مطلبیه که خیلی از مدیران سایتا از اون غافل هستن و به اون توجه کافی نمیکنند.

هدف سئو تنها پیشرفت رتبه سایت در ازای کلمه کلیدی نیس. خیلی از آدما با اولویت قرار دادن کلمه کلیدی بقیه اهداف بهینه سازی سایت رو از یاد میبرن. در صورتی که هدف و هسته ی اصلی سئو ایجاد سایتیه که خیلی آسون قابل ایندکس شدن باشه و خزنده ی گوگل خوب بتونه صفحات اون رو پیدا کنه. ضمنا از نظر رباطای جستجو خیلی سریع شناسایی شه.

سایت بهینه سازی شده بهترین پشتیبان برند شماس و این مطلبیه که افراد خیلی اون رو از یاد میبرن. موضوع قابل توجه اینه که برند شما در کنار بقیه پس ی جستجوا چطوری دیده می شه ، خیلی از برندها در رقابت با بقیه سایتایی که به ازای کلمات کلیدی غیر برند رتبه خوبی دارن شکست می خورند. البته شک نداشته باشین نمیشه قدرت برندها رو ندیده گرفت.

واسه رقابت مساوی در کنار بقیه سایتای قوی ۷ راه حل پیش رو رو جدی بگیرین:

۱٫ لینک سایت

برند خود رو سرچ کنین. اگه رتبه اول واسه سایت دیگری باشه موارد بیشتری رو باید در نظر بگیرین.

در صورتی که سایت شما در ازای جستجوی نام برند رتبه اول رو داشته باشه ، چار یا تعداد بیشتری لینک داخلی سایت در زیر صفحه اصلی به شکل خودکار نشون داده می شه. مثل تصویر زیر:

رتبه اول گوگل ، لینک داخلی

لینکای داخلی نشون داده شده همون لینکای مورد نظر شماس؟ همیشه بهترین لینکای داخلی به بازدیدکننده پیشنهاد داده می شه؟

ممکنه همه صفحات داخلی نشون داده شده در نظر شما نباشه. در این صورت شما باید به بخش لینکای سایت رفته و رتبه لینکای بی اهمیت رو سقوط بدید. اینطوری لینکایی که در نظر شما نیس پس ی جستجو پنهون می شن و گوگل لینکا داخلی دیگری رو پیشنهاد می کنن. اینطوری شما می تونین با توجه به اهمیت مطالب مختلف سایت بخش مورد نظر خود رو روبروی دید قرار بدید.

۲٫طرح لوگو

گوگل و بینگ و بقیه موتورای جستجو فرمت قالب دار مشخصی رو واسه شناسایی می پسندند و ما به همین منظور داشتن لوگو رو به شما پیشنهاد می کنیم. با استفاده از طرح مشخص و لوگو برند خود ، تصویر کامل و خوبی به موتورهای جستجو ارائه می دید. مثل اینکه در آینده ای نه خیلی دور موتورهای جستجو به هنگام معرفی لیست لینکای داخلی لوگوی برند مربوطه رو هم نمایش میده.

۳٫تصاویر و تگ آلت

زمانی که به شکل آنلاین تبلیغ می کنین ، سعی کنین از عکسای متن دار استفاده کرده و حتما نام تصاویر رو نام برند خود قرار بدید. در این صورت در بین نتایج جستجو تصاویر معرف خوبی از برند شما خواهند بود. این مطلب در مورد جستجوی تصاویر هم صادقه.

۴٫گوگل پلاس

همه ما می دونیم مشارکت در شبکه های اجتماعی در افزایشه رتبه سایت اثر مثبت داره. حال اگه این مشارکت در شبکه اجتماعی گوگل یعنی گوگل پلاس باشه اثر اون بیشتر هستش اما با اینحال هنوز عده ی زیادی هستن که به اون توجه زیادی ندارن.

گوگل پلاس واسه معرفی برندها هم موثره ، اگه بین سایت برند شما و صفحه گوگل پلاس مربوط به اون رابطه صحیحی برقرار شه به هنگام جستجوی برند اطلاعاتی که در صفحه گوگل پلاس خود وارد کردین ، درصفحه ی اول نتایج نشون داده می شه. علاوه بر اون پستای روز شما در گوگل پلاس هم در این بخش نشون داده می شه و اینطوری برند شما بهتر معرفی می شه.

۵٫تگ ناشر

در بالا هم به اهمیت در ارتباط ساختن سایت و صفحه گوگل پلاس اشاره کردیم.تگ ناشر به طور مستقیم منبع کدنویسی شده ی سایت رو به صفحه گوگل پلاس در ارتباط می کنه و اینطوری رابطه خیلی قوی و موثری رو بین صفحات سایت شما و گوگل پلاس برقرار می کنه.

۶٫ مدیریت لیستای محلی

پس ی جستجوی برند شما لیستای محلی هم برند شما رو نمایش میدن. موقعیت شما چطوری توضیح داده شده؟ افراد در این لیستا به اطلاعات مطلوب میرسین؟ توضیحات دقیقی که شامل معرفی برند هم باشه در اون ارائه دادین؟

با مدیریت لیستای محلی به اعتبار و صحت برند خود اضافه کنید. با وارد کردن اطلاعات دقیق و مورد نظر مخاطب در این بخش هم بهترین رتبه گوگل رو می تونین داشته باشین.

۷٫نتیجه نتیجه ها

تا حدودی همه موارد رو در مورد صفحه اول گوگل و نتایج جستجوی برند در اون رو بررسی کردیم. اما خوبه بدونین عده ی دیگری با دامنهای متفاوت هم ممکنه رتبه بالایی در ازای جستجوی نام برند شما داشته باشن. این دامنها می تونن در لیستای محلی ، دایرکتوریا ، موقعیت اجتماعی، پیج رنکینگ یا بقیه مطبوعات رتبه ای بالاتر از سایت شما رو داشته باشن.

شما می تونین واسه پیدا کردن همه شبکه های اجتماعی که در اونا حضور ندارین از ابزاری مثل Knowem.com استفاده کنین.سعی کنین تا جایی که می تونین پروفایلای آنلاین بسازین و اونا رو گسترش بدید. اینطوری شما می تونین سایت خود رو در ازای جستجوی برند علاوه بر رتبه اول گوگل در صفحات بعدی هم پیدا کنین.

حالا زوایای مختلف نتایج جستجو رو بررسی کردیم ، نکته ای کوتاه هم در مورد جستجوی برند و عباراتی که در مورد اون محبوبیت بیشتری دارن بررسی می کنیم.

از وسیله خودکار گوگل جهت کامل کردن عبارتی که شامل نام برند شما می شه استفاده کنین. اینطوری عباراتی که معمولا جستجو می شن رو پیدا می کنین.

نتیجه گیری

موارد اشاره شده در این مقاله بیشتر در مورد اصلاح خطاها ارائه شده. با در نظر گرفتن این موارد و برطرف کردن مشکلات سایت می تونین برند خود رو به بهترین راه بهبود و گسترش بدید.

سئو تضمینی سایت

مثل سوالاتی که همیشه مشتری هایی  سئو و بهینه سازی سایت تو ذهن دارن و از متخصص سئو حرفه ای میپرسند اینه که سئو تضمینی سایت انجام می دن یا نه !؟ و یا اینکه شما تضمینی دارین که سایت ما به رتبه اول گوگل برسه یا نه ؟! این سوالات در مورد سئو و بهینه سازی شاید واسه مردم عادی که سر رشته ای از علم سئو ندارن عادی باشه اما بعضی از سئو کارا هم هستن که در تبلیغات خود از گزینه سئو تضمینی سایت واسه رتبه اول گوگل استفاده میکنند ! که باید گفت این مورد اشتباهه و تضمین سئو سایت واسه رتبه اول گوگل به شکل دایمی وجود نداره.

خدمت تون عرض کنم که سئو و بهینه سازی سایت امریه زمان بر و باید کم کم پیشرفت و رشد و گرفتن قدرت یک سایت رو نگاه کر و این موارد زمانی که سئو سایت به وسیله یک سئو کار حرفه ای صورت بگیره قابل لمسه. همونطور که در مباحث قبلی سئو و بهینه سازی سایت هم گفتیم موارد زیادی در مورد سئو و بهینه سازی سایت باید رعایت شه تا یک سایت بتونه رتبه دلخواه در گوگل رو از اون خود کنه. و باید کلیه موارد که به وسیله سئو کار حرفه ای آموزش داده میشه رعایت شن و سئو تضمینی سایت بی رعایت کردن موارد بی اساسه.

خیلی از آدما هستن که با جمله سئو سایت تضمینی و سئو تضمینی سایت وردپرس و …در زمانی کوتاه افراد رو فریب داده و مبلغ خیلی بالاتر از سئو حرفه ای سایت از آدما می گیرن. تاکید میکنم انجام پروژه سئو امریه زمان بر و باید درزمان چند هفته تا چند ماه با توجه به قدرت سایت و خیلی از مسایل دیگه شاهد نتیجه واقعی در سئو باشیم و این افراد با انجام سئو بلک هت یا همون سئو کلاه سئو که در پستای آموزش سئو قبلی در این مورد توضیح دادیم سایت رو بالا می آورند.

بالا آوردن سایت به روش کلاه سیاه رو نمیتوان سئو تضمینی سایت به حساب آورد و میشه گفت یه جور کلاهبرداریه که افراد غیر حرفه ای شاید درکی از این موضوع نداشته باشن. اما گوگل تیز تر از اینه که فرق بین سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه سایت رو تشخیص نده ! گوگل بی معطلی پس از تشخیص سئو کلاه سیاه سایت رو پنالتی اعلام میکنه و سایت مشمول جریمه میشه و بعضی وقتا ها پیش اومده که سایت کلا از لیست گوگل حذف میشه. در این صورت بالا آوردن سایت به شکل دوباره و انجام سئو سایت واسه اینطور سایتا خیلی سخت و هزینه خیلی بالایی رو میطلبد !

seo-guarantee2

کلا سئو تضمینی سایت در کوتاه ترین زمان رو میشه چاله ای دانشت که بیرون اومدن از اون ضرر جبران ناپذیری رو به بار میاره. اما اگه سئو تضمینی سایت واقعی میخواهید این موضوع امریست روشن و روشن که با محول کردن سئو سایت به یک سئو کار حرفه ای و کمی صبر و تحمل و انجام آموزشایی که سئو کار حرفه ای به شما میده می تونین اون رو لمس کنین.