لینکای نوفالو چیه؟

از دید سئو سایت بررسی میکنیم کلا لینکای نوفالو لینکای هستن که به ربات جستجو گرا میگن این لینک رو دنبال نکنه و به اون رنکی تعلق نگیرد مثل لینک نظرات که نمیخواهیم به عنوان بک لینک تلقی شه خوب لینکای خارجی رو نوفالو کنیم ایا بک لینک نوفالو موثره ایا لینکای داخلی مطالب خود رو نوفالو کنیم بذارین قبل از جواب توضیح بدیم در گذشته لینکای نوفالو واسه بک لینک یا کلا اصلا تاثیری نداشت اما کم کم با نوفالو شدن تموم لینکای خارجی سایتا این نکته که لینکای نوفالو اثر ندارن رد میشه حتی شما وقتی در گوگل وب مستر تولز سایتای که به شما لینک داده ان رو میبینید لینکای نوفالو هم هست حتی در سایتای بررسی لینکا مثل موز لینکای نوفالو رو به عنوان بک لینک شناسایی میکنند حال واسه هر کدوم تکنیک و مثالای میزنیم.

کد لینک نوفالو سئو سایت:

خوب شما می تونین به شکل دستی از کد استفاده کنی هر چند در وردپرس افزونهای مناسبی واسه نوفالو کردن لینکا در داخل مطالب هست اما باید توجه کنین که بعضی وقتای باید کد رو داشته باشین.<a href=www.seowave.ir rel=”nofollow”>Anchor Text</a> به جای قسمت آدرس، آدرس سایت خود رو قرار بدید و به جای انکر تکست کلمه کلیدی مورد نظر خود رو بزارید.

لینکای داخلی که به خارج سایت:

واسه لینکای خارجی که میخواهید به بیرون از سایت لینک بدین استفاده از لینک نوفالو حتمیه چون که شما باید به رباتا بگید که این لینک رو جدی نگیرد سعی کیند به سایتای معتبر در ارتباط لینک نوفالو بدین که مطلب شما اعتبار کسب کنه لینکای نظرات هم باید حتما نوفالو باشه که در سیستم محتوا وردپرس به طور پیش فرض نوفالوه.البته نا گفته نماند که اگه واقعا میخواهید واسه سایت ارزش قائل شید یا از دوستان شماس میخواهید در شروع به اون کمک کنین می تونین به شکل فالو به اون لینک بدید اما بدونین که به اون لینک با کلمه کلیدی اعتبار میدهید هر چند همیشه لینکای داخلی به سایت معتبر نوفالوه در بعضی موارد فالو هم دیده میشه.

لینکای داخلی به مطالب سئو سایت:

شما وقتی میخواهید در بطن متن لینکای داخلی به بقیه مطالب سایت بدین باید حتما از لینکای فالو استفاده کنین تا به رباتا بگید به این صفحات رتبه بده و رنک صفحه رو بین لینکا تقسیم کنه اشتباه عادی دوستان اینه که تموم لینکای سایت رو نوفالو میکنند که خیلی خیلی اثر منفی واسه گرفتن رتبه مطالب سایت داره سعی کنین زیاد هم به مطالب سایت لینک ندین در هر مطلب سه مورد مناسبه البته به تعداد واژه بستگی داره

بک لینکای نوفالو در سئو سایت:

خیلی از دوستان به این لینک بیلدینگ اعتقادی ندارن و میگن تاثیری نداره اما لازم بدونین لینکای نوفالو در کنار لینکای فالو لازم و لازمن، لینکای نوفالو به بک لینکای حالت طبیعی می ده کمک میکنه سایت اسپمر شناخته نشه و جریمه و پنالتی نشه پس سی کنین بک لینکای نوفالو بسازین هر چند اثر ان کمتر از لینکای فالوه اما اثر خوبی داره شما اگه دقت کرده باشین لینکا در شبکه اجتماعی همه نوفالو هستن در صورتی که در سئو خارجی یکی از عوامل شبکه های اجتماعی هستن پس گفته نشه که لینکای نوفالو بی اثر هستن

چطوری لینکای نوفالو بسازیم:

به دست اوردن بک لینک نوفالو خیلی آسون تر از لینکای فالوه مثلا نظرات سایتا انجمنا, شبکه های اجتماعی ,سایتای خدمات ویدیویی مثل اپارات ,سایتای نیازمندی هاو… سعی کنین سایتای مربوط به موضوع خود پیدا کنین و نظر بدین و سایت خود رو قرار بدین در سایتای معتبر نظر بدین مهم ترین روش لینک سازی نوفالو نظراته که هنوزم خیلی از سایتا بی تایید نظر شما ثبت میشه و این بالا العاده حتی شما می تونین واسه مطالب سایت خود بک لینکای نوفالو بسازید این بهتر جواب می ده بررسی شده پس لینکای نوفالو رو جدی بگیرین که هم سایت سما رو طبیعی تر نشون می ده هم آسون تر بدست می اید نمیگم لینکای فالو رو آزاد کنین اصلا اما لینکای نوفالو رو هم در نظر بگیرین.

حرف پایانی و نتیجه این آموزش سئو:

سعی کنین با تحقیق حرفی رو بپذیریر سئو علمی مرموزه که کسائی که در این علم فعالیت میکنند تموم مطالب خود رو واسه استفاده قرار نمیدهند یا کمه کم نمیدانند و مهم تر از ان روز به روز در حال تغییره اگه میخواهید ورودی داشته باشین اگه نمیخواهید بعد از یک سال سعی دامنه رو آزاد کنین تا ازاد شه به سئو اهمیت بدین خیلی از دوستان هستن که میگن ما صفحه اول گوگل هستیم و به سئو احتیاجی نداریم وقتی بررسی میکنیم میبینیم بی آگاهی فاکتورهای سئو رو رعایت میکنند پس بهینه سازی سایت رو خود فرد می تونه بکنه چرا چون یک عملیات آهسته و پیوستهه و کسی موفقه که ایستادگی نشون بده سایت خود رو از صفحه ده به صفحه اول برسونه شاید کار تخصصی باشه اما همه از اول صفحه اول نبوده ان موفق باشین.

بازم با یک آموزش دیگه در خدمت شما هستیم. این بار می خواهیم درباره لینک بیلدینگ صحبت کنیم. همونجوریکه مستحضر هستین لینک سازی در سئو خیلی اهمیت داره و در این مقاله می خوایم کمی با این معنی آشنا شیم و چند راه حل واسه گرفتن لینکای باکیفیت واسه سایت رو با هم یاد بگیریم. با ادامه این مطلب لطفاً همراه ما باشین.

منظور از لینک بیلدینگ چیه؟

اگه یک تعریف خیلی راحت از لینک بیلدینگ داشته باشیم، باید بگیم: اگه ما بتونیم آدرس سایت خود رو در یک سایت دیگه قرار دهیم، واقعا عمل لینک بیلدینگ رو واسه سایت خود انجام داده ایم و یا به اصطلاح واسه سایت خود بک لینک گرفتیم.

انواع لینکا کدوم ان؟

کلا دو نوع لینک هست:

نوع اول: لینکای نو فالو (NoFollow): اینا لینکایی هستن که خیلی کم ارزش هستن و واسه گوگل خیلی اهمیت ندارن (البته این نوع لینکا بی ارزش نیستن و فقط ارزش کم تری دارن).

لینکای دو فالو و نو فالو

نوع دوم: لینکای دو فالو (DoFollow): اینا لینکایی هستن که خیلی با ارزش و واسه گوگل مهم هستن و اگه لینک بیلدینگ ما به شکل DoFollow  باشه خیلی می تونه به افزایش اعتبار سایت ما کمک کنه.

چرا لینک بیلدینگ اونقدر اهمیت داره؟

لینک بیلدینگ واسه گوگل خیلی اهمیت داره چون که زمانی که وب سایتای دیگه آدرس صفحات سایت ما رو در سایت خود قرار می هند، یک مهر تأیید بر مطالب سایت ما می زنن که از نظر گوگل خیلی مهمه.

چرا به این مقاله نگاهی نمیندازین؟   ۵ نکته کلیدی در بهینه سازی تصاویر سایت

بک لینکای معتبر باید چه ویژگیایی داشته باشه؟

یک بک لینک ایده آل کلا بهتره ویژگیای زیر رو داشته باشه:

موضوع در ارتباط: یعنی از صفحه ای لینک بگیریم که محتوای اون مربوط به صفحه سایت ما باشه.

باکیفیت: یعنی بک لینک ما DoFollow باشه.

اعتبار بالا: Domain Authority  و Page Authority وب سایتی که از اون لینک می گیریم بالا باشه.

هم زبون: بهتره از وب سایتی لینک بگیریم که زبون اون شبیه زبون سایت ما باشه.

لینکی که این چار نکته رو رعایت کرده باشه، لینک باکیفیت تلقی می شه. اما این به این معنی نیس که ما همه لینکایی که واسه سایت خود می سازیم، این چار نکته رو داشته باشن.

برخلاف خیلی از سئوکاران باور من بر اینه که، باید لینکای DoFollow  بسازیم و NoFollow  بسازیم، در ارتباط و غیر در ارتباط بسازیم، معتبر و غیر معتبر بسازیم، فارسی و انگلیسی بسازیم.

واسه موفقیت در سئو فقط تولید محتوا کافی نیس، لینک سازی هم دارای اهمیته.

چون اگه همه بک لینکامون باکیفیت باشه، باعث می شه که ربات گوگل به سایت ما شک کنه و این شک ممکنه باعث افت رتبه سایت ما در نتایج گوگل شه.

بهترین راه های لینک بیلدینگ رایگان کدامه؟

همونطور که آگاهی دارین راه های خیلی زیادی واسه لینک بیلدینگ و دریافت بک لینک وجود داد که در این جا به چند مورد از روشای رایگان اون می پردازیم:

لینک سازی رایگان

کامنت گذاشتن در سایتا

یکی از راحت ترین و بهترین راه ها واسه دریافت بک لینک از وب سایتای معتبر، اینه که به اونا مراجعه کرده و در زیر مقالات شون دید خود رو گفته و آدرس صفحه سایت خود رو در اون قرار دهیم.

البته لازم به ذکره که بعضی از وب سایتا از این راه به شما بک لینک نمی دن، اما تعداد این وب سایتا کمه چون بیشتر وب سایتا از اونجایی که به کامنتا نیاز دارن (همونجوریکه می دونین تعداد کامنتا خیلی روی سئو اثر مثبت داره)، به عنوان عامل تشویق کننده، به شما لینک می دن.

چرا به این مقاله نگاهی نمیندازین؟    الگوریتم پاندا چیه؟

و به این موضوع هم باید توجه کنیم که بیشتر لینکایی که از این راه دریافت می کنیم به شکل نوفالو هستن، اما همین لینکا هم می تونه اثر خوبی در سئو سایت ما داشته باشن.

ساخت وبلاگ

یکی دیگه از روشای لینک بیلدینگ ساخت وبلاگ مربوط به موضوع سایت خوده. ما میتونیم یک یا چند وبلاگ بسازیم و در اون محتوای مربوط به موضوع سایت خود تولید کنیم (تا اعتبار اون زیاد شه) و بعد هم در اون همیشه به سایت اصلی خود لینک دهیم.

ثبت نام در سایتای معتبر

روش دیگه ثبت نام در وب سایتای معتبر جهانه. در خیلی از وب سایتای معتبر دنیا مثل سایت مایکروسافت، می تونین ثبت نام کنین.

و در اطلاعات پروفایل کاربری خود، آدرس سایت خود رو قرار بدید.

لیست این وب سایتا رو خیلی آسون می تونین با یک جستجو راحت در گوگل پیدا کنین.

بهترین راه های لینک بیلدینگ پولی کدامه؟

اما در کنار روشای رایگان لینک بیلدینگ، روشای پولی هم هست که اینجا می خوایم به بررسی دو مورد از اونا بدیم:

کلا دو مورد لینک بیلدینگ غیر رایگان هست:

۱٫لینک بیلدینگ پایدار

۲٫لینک بیلدینگ ناپایدار

بدیهیه که بک لینکای پایدار خیلی بهتر و با ارزش تر از بک لینکای ناپایدار هستن.

در لینک بیلدینگ ناپایدار روشای متداولی هست، مانند، خرید بک لینک، تبلیغات کلیکی، تبلیغات بنری وغیره. اما چرا این بک لینکا ناپایدارند؟

بخاطر این که تا زمانی که شما پرداختی داشته باشین، بنر و لینک شما در اون وب سایتا وجود داره و می تونین از اونا بهره کافی رو ببرین اما از زمانی که وجه دلخواه رو پرداخت نکنین، لینک شما از اون سایت حذف می شه و این موضوع واسه سئو اصلاً خوب نیس.

چرا به این مقاله نگاهی نمیندازین؟   الگوریتم مرغ مگس خوار چیه؟

اما بهترین روش لینک بیلدینگ پایدار چیه؟

یکی بهترین روش لینک بیلدینگ پایدار، ریپورتاژ آگهی در سایت هاس.

اگه بخوایم خیلی راحت ریپورتاژ رو توضیح دهیم، باید بگیم: شما می تونین وجهی رو به یک سایت پربازدید پرداخت کنین و این مجوز رو از اون دریافت کنین که بتونین یک مقاله تبلیغاتی واسه سایت خود در اون جا قرار بدید.

اتفاق جالبی که اتفاق می افته اینه که بک لینک دریافتی شما تا آخر عمر اون سایت در اون جا باقی خواهد موند و اصلا حذف نمی شه و از طرفی هم هرچقدر بازدید اون سایت بیشتر شه، شما می تونین افراد بیشتری رو وارد سایت خود کنین (چون خدمات و اجناس خود رو در اون مقاله تبلیغ کردین).