بهینه سازی آسان است اگر این کارها را انجام دهیم

آموزش سئو

آموزش سئو

سئو هر چند بدیش اینه در کشور ما هنوز بر خلاف کشورای پیشرفته که در بهترین دانشگاهای اونا، بهینه سازی سایت واسه موتورهای جستجوبه صورت آکادمیک آموزش داده میشه، مکانی رسمی واسه آموختن این علم و حتی هنر بزرگ رو نداره، ولی نمیشه دست روی دست گذاشت و در این میدون جهانی عقب موند و در اصل همین مسئله بزرگترین و اولین دلیل ایجاد سایت سئو بود، تا بتونیم به کمک اون با وبمستران ایرونی در رابطه باشیم و در حد توان، یافتها و آموختهای خود رو در اختیار اونا هم قرار دهیم و به سبکی ایرونی به آموزش سئو بدیم.

مطمئن باشین که آموزشا و مقالاتی که در این سایت قرار میگیرد در مرحله اول تست شدن و بعد در اختیار شما قرار میگیره تا مشکلی واسه سایت شما اصلا پیش نیاد. ولی در مرحله دوم لطف کنین و به تاریخ پخش مطالب هم توجه داشته باشین چون ممکنه بعضی از اونا با تغییرات همیشگی الگوریتم گوگل به قولی از رده خارج شده باشن. و در مرحله سوم هم اگه سوال یا مشکلی در مورد هر یک از مقالات سایت داشتین، در قسمت نظرات در بین بذارین.

آموزش سئو

آموزشای سئو در دسته بندیا مختلف قرار میگیرن:

ایمیل مارکتینگ

بازاریابی اینترنتی

بهینه سازی انجمن

بهینه سازی جامعه مجازی

بهینه سازی قالب

تجارت الکترونیک

و …

یکی از امتیازات این نوع آموزش که به یه جور آفلاین هست، اینکه شما هر موقع که وقت داشتین میتونید در این کلاس آموزشی رایگان شرکت کنین!

در علاوه بر اگه فکر می کنین در آموزش سئو توانایی دارین و میخواهید دانسته های خودتون رو با بقیه وبمستران به اشتراک بذارین، با ما در تماس باشین تا بتونین آموزشای خودتون رو در سایت سئو منتشر کنین.

سئو آسونه اگه این کارا رو انجام بدین!

سئو آسونه اگه این کارا رو انجام بدین!

به چه چیزایی نیاز داریم : یک وبلاگ یا سایت ، یک حساب ادسنس گوگل و کمی اطلاعات درباره سئو. بله با همین مقدار اطلاعات و پیش نیازها میشه کار سئو رو شروع کرد ولی نه اینکه بشه در یک لحظه و با این امکانات یک سئوکار حرفه ای شد. سئو یک کار زمان بره. یعنی هم یاد گرفتن علم و علم اون طبق تجربه و کاره و به نتیجه رسیدن کار سئو یک فرایند طولانی مدته.

راه های شروع و انجام سئو خیلی جور واجور و گوناگونه اما مهمه که بهترین روش در بهترین زمان انجام پذیرد. میشه این قدما و پلها رو به عنوان شروع کار و مقدمه ایی بر کار سئو به حساب آورد:

به دنبال کلمات کلیدی در ارتباط باشین.

با استفاده از نرم افزارهای جستجو کلمه کلیدی٬ یک کلمه و یا دسته ایی از کلمات که به تجارت و برند شما مربوطه رو شناسایی کنین و بعد روی کلمه کلیدی در ارتباط کار کنین. شناسایی کلمه کلیدی مهمه و به اصطلاح خشت اول کار سئو کلمه کلیدیه اضافه و یا کم کردن حتی یک حرف شما رو از چیزی که موردنظرتون هست دور می کنه. استفاده از کلمه کلیدی مناسب این فرصت رو به شما میده که دسته های جدید و بخشای تازه در سایت خود بوجود آورید و با استفاده از این دسته ها بتونین کاربر بیشتری به رو سایت خود منتقل کنین. فایده این دسته بندی و بخش کردن اطلاعات سایت اینه که کاربران ممکنه به موضوعات شما علاقه مند شن و لیست اطلاعات شما مورد علاقه اونا باشه. هم اینجور کلمه کلیدی رو بطور منظم پیگیری و دنبال کنین. ببنید که الان در چه رتبه ایی قرار دارین و در صفحه چندم جستجو ظاهر می شید و همین طور سایتای دیگری که در رتبه های اول قرار دارن رو هم بررسی و بررسی کنین تا فهمیده باشین که چه نوع کلمات کلیدی اونا رو به رتبه های اول و صفحه اول آورده. این کار به شما خیلی کمک می کنه تا بتونین به بالا نزدیک شید.

تشخیص اینکه چه محتوایی مورد نیازه و چطوری میشه اون رو بهبود بخشید.

چیزی که در نظر کاربران و استفاده کنندگانه باید دستور کار شما بگیره. ساخت و ایجاد محتوای شما باید طبق نیاز کاربر باشه چون شما سایت خود و اطلاعات خود رو جز واسه استفاده اونا طراحی و بهینه سازی نمی کنین و البته یادتون هم که نرفته٬ محتوا پادشاهه! با شناخت نیاز ، اون وقت باید محتوا رو بسازید. سعی کنین محتوا طوری باشه تا عمق نیاز کاربر رو براورده کنه و مهم باشه طوری که خوندن و استفاده از مطلب شما واسه اون سودمند باشه. جستجوی کاربران هم خیلی مهمه یعنی اینکه جستجو چه کلمات و عباراتی رو شامل می شه و اطلاعات سایت شما نیاز کاربر رو برطرف کنه. شاید شما روی یک کلمه خاص تمرکز کردین و کاربران با هم معنی اون کلمه جستجوی خود رو انجام می دن. یا اینکه اونا درباره مشکلات جستجو می کنن و شما فقط روی کلمات کلیدی بعد از حل مشکل کار کردین. مثلا جستجو درباره سرما و یخ زدگیه و شما درباره گرم کردن و … محتوا نوشته اید.

سئو آسونه اگه این کارا رو انجام بدین!

هوشیار باشین که روبوتای گوگل سایت شما رو قبول کنن.

واسه اینکه کاربران بتونن به سایت و بلاگ شما برن و استفاده کنن اول سایت شما باید در دسترس اونا باشه یعنی بتونن سایت شما رو پیدا کنن. محتوایی که شما می سازید هم باید واسه کاربر قابل استفاده باشه و ضمنا روبوتا هم محتوا رو قبول کنن. بحث روبوتا و خزندها و اسپایدرها و یا اسمای دیگه خیلی مهمه و نباید ندیده گرفته شه. در این جا به بعضی از نکات درباره مقبولیت محتوای شما به وسیله روبوت اشاره می کنیم:

. کاری کنین که آسون در دسترس باشین: مطمئن شید که هیچ صفحه ایی وجود نداره که دریافتش از صفحه اصلی شما واسه کاربران مشکل باشه.

. سعی کنین که URL شما تا حد امکان کوتاه باشه.

. روبوتا نوشته هایی که قسمتی از یک تصویر هستن رو ایندکس نمی کنن: سعی کنین نوشته ها خارج از تصویر باشن و همین طور در منبع HTML بصورت نوشته باشه.

. هوشیار باشین که صفحات شما بعضی وقتا مورد خزش بگیره: اگه این طور نباشه به این مفهومه که گوگل در ایندکس محتوا شما دچار مشکل شده.

سئو آسونه اگه این کارا رو انجام بدین!

تمرکز شما روی دریافت لینک باشه تا لایک گرفتن

روشنه که سیگنالای شبکه های اجتماعی خیلی سودمنده اما از اثر لینکا هم غافل نشید. واسه گرفتن بک لینک٬ محتوای شما باید ارزش لینک دادن رو داشته باشه و غنی و جذب کننده و ناب باشه.

در علاوه بر بهتره بدونین یک دامین خوب٬ در خاطرها می مونه و خیلی آسون نوشته می شه. اگه دامنه شما بدترکیب و بی اسلوبه اون رو تغییر بدید. شاید واسه گرفتن دامنه مناسب و مربوط به فعالیت و کلمه کلیدی مجبور شید که هزینه کنین اما ارزش این هزینه کردن رو داره.

اعتبار و مقبولیت خود رو در طول زمان با بازاریابی درست بدست آورید.

سعی کنین در تجارت و مسب و کار خود به عنوان یک حرفه ایی شناخته شید. حضور در کنفرانسا و همایشا که مربوط به تجارت شماست خیلی اثربخشه. اگه بتونین خود رو صاحب سبک و دارای یک فن به ویژه در فعالیت خود نشون بدید همه خواستار همکاری و رابطه با شما می شن. اگه تازه شروع کردین و توانایی حضور در همایشای تخصصی رو ندارین از محله و منطقه خود شروع کنین و نشون بدید که در اون موضوع توانایی دارین. با این روش با دوستان و آشنایان فعال در کار و فعالیت خود آشنا می شید و می تونین با هم همکاری کنین و به همدیگه مشورت بدید.

اگه به این نکتها توجه کنین و طبق اصول و روشای تخصصی سئو حرکت کنین می تونین یک سئو قوی بسازین. فقط فراموش نکنین فعالیتای سئو یک کار زمان بره.