سئو بهتره یا تبلیغات در گوگل ؟

رتبه اول گوگل در عرض چند دقیقه

واسه رسیدن به رتبه اول گوگل و برنده شدن در بازار رقابت اینترنتی روشایی هست. مهمترین و شناخته شده ترین روشای رسیدن به رتبه اول گوگل، بهینه سازی سایت (سئو) و تبلیغات در گوگله.این روش ها هر یک فایده هایی دارن که در ادامه به معرفی اونا خواهیم پرداخت.

صفحه اول گوگل با بهینه سازی سایت (سئو)

بعضی از این روش ها مثل انجام بهینه سازی سایت (سئو) به زمان طولانی تری نیاز داره تا رتبه شما رو در سرچ گوگل به رتبه اول گوگل پیشرفت بده. ولی رسیدن به رتبه اول گوگل با سئو، ماندگارتره و به مدت زمان طولانی و اگه سئو ادامه داشته و روشای بهینه سازی سایت متوقف نشه، به احتمال زیاد شما همیشه در رتبه اول گوگل باقی بمونین. در صورتی که تمایل به بهینه سازی سایت خود (سئو) واسه رسیدن به رتبه اول گوگل دارین، کافیه با طراحی سایت ۲۴ تماس بگیرین و افزایش فروش اینترنتی خود رو با رسیدن به رتبه اول گوگل نگاه کنین. واسه نگاه نتایج بدست اومده در گوگل به وسیله طراحی سایت ۲۴ می تونین به صفحه اصلی سایت ۲۴ مراجعه کنین.

رتبه اول گوگل با تبلیغات در گوگل

اما بعضی وقتا شما زمان کافی واسه رسیدن به رتبه اول گوگل رو ندارین. در این صورت شما می تونین راه دوم یعنی تبلیغات در گوگل رو به کار ببرین. در این صورت شما تبلیغاتی هدفمند و کم هزینه در گوگل دارید که هر یک از مشتریان و مخاطبان شما که کالا یا خدمات شما رو در گوگل سرچ کنن، تبلیغ شما اولین انتخابیه که به اونا نشون داده میشه.
اینجوری شما می تونین با صرف هزینه کم (حتی برابر با هر کلیکی که روی تبلیغ شما در گوگل می شه) به رتبه اول گوگل پیشرفت پیدا کنین.
تبلیغات در گوگل روشی خیلی هدفمند و قابل کنترل واسه رسیدن به رتبه اول گوگله. چون که به شما امکان برنامه ریزی کامل روی تبلیغتان رو میده. مثلاً شما می تونین زمان نمایش تبلیغات در گوگل خود رو مشخص کنین. ضمنا می تونین از گزارشای گوگل در مورد تبلیغ شما مثل میزان بازدید و … مطلع شید. در این صورت می تونین با انتخاب جملات و کلید واژهای کاربردی تر، در سرچای بیشتری از مخاطبانتون رتبه اول گوگل باشین.
واسه رسیدن به صفحه اول گوگل در زمان خیلی کوتاه از راه تبلیغات در گوگل کافیه با طراحی سایت ۲۴ تماس بگیرین. ما مجری تبلیغات در گوگل واسه شما خواهیم بود و بهترین روش و نتیجه رو به شما پیشنهاد میدیم.

تبلیغات در گوگل (Google Adwords) چیه؟

واسه اینکه شما بهتر با تfلیغات در گوگل آشنا شید، اون رو با اشاره یک مثال بیان می کنیم.
تصور کنین که شما فروشنده موبایل هستین و قصد دارین فروش اینترنتی هم داشته باشین یا کمه کم اطلاعات تماس و آدرس شما در اینترنت واسه مشتریان شما قابل نگاه باشه. در این حالت کلمات کلیدی در مورد شغل شما، شامل خرید موبایل، فروش موبایل و … هستش. هنگامی که فردی با قصد خرید موبایل وارد موتور جستجوی گوگل می شه، واژهایی مثل خرید موبایل و … رو سرچ می کنه. در این هنگام تبلیغ شما در صفحه اول گوگل نشون داده می شه.
یکی از مزیتای این تبلیغ در مقایسه با دیگه روشای تبلیغات اینه که در تبلیغات در گوگل همه کسائی که تبلیغ شما رو می بینن و باز می کنن، مخاطبان و مشتریان واقعی شما هستن. یعنی تنها افرادی تبلیغ شما رو در گوگل نگاه می کنن که قصد خرید موبایل رو دارن. پس نتیجه همه سرچا و کلیکای انجام شده روی تبلیغ شما در گوگل واقعی و مثبت هستش.

نتیجه تصویری واسه ‪Google Adwords‬‏

امتیازات تبلیغات در گوگل

در بعضی انواع تبلیغات در گوگل شما واسه نمایش دادن تبلیغتان در گوگل هیچ وجهی رو به گوگل نمی پردازید، بلکه فقط هنگامی هزینه می پردازید که افرادی که کلید واژه شما (مثلاً خرید موبایل) رو سرچ کرده ان، روی سایت شما (لینک تبلیغ شما در گوگل) کلیک کنه و وارد سایت شما گردند.
ضمنا این رو بدونین که کسی نمی تونه روی تبلیغات در گوگل مثل تبلیغ شما در گوگل، کلیک تکراری داشته باشه.
از امتیازات دیگه تبلیغات در گوگل اینه که شما می تونین به تبلیغات خود در گوگل زمانبندی داده و تبلیغات در گوگل خود رو در هر ساعتی از شبونه روز نشون بدید.
ضمنا شما می تونین از گوگل بطور مستقیم گزارشی در مورد تبلیغات در گوگل خود همراه با بررسی اون بدست آورید.
امکان استفاده از تکنیکای خاص واسه تبلیغات در گوگل جهت کم کردن هزینه هر کلیک کاربران
در مورد تبلیغات در گوگل هم استفاده از جملات تبلیغاتی پر بازده و کلمات کلیدی احتمال بازدید از تبلیغ شما و دیده شدن سایت شما رو بیشتر می کنه.
البته کلیک روی لینک تبلیغاتی سایت شما از ایران فیلتر هست و تنها با فیلتر شکن میشه سایت رو از این راه نگاه کرد .

این مطلب را هم بخوانید :  افزایش بازدید سایت با بهینه سازی

اثر منفی مطالب تکراری در سئو سایت

مطالب تکراری در سئو سایت اثر منفی میذاره؟

اهمیت بهبود وضعیت سایت در موتورهای جستجو بعد از طراحی بر کسی پنهون نیس.شما باید واسه جذب مخاطب بیشتر، اول نظر موتورهای جستجو رو جلب کنین، چون میزان اعتماد کاربران به موتورهای جستجو بالاتر از حد تصوره.اونا وب سایتی رو که موتورهای جستجو در صفحه اول خود و جزء مطالب برتر نشون می دن، گرچه خیلی راحت باشه، به یک سایت با طراحی حرفه ای که هیچ نام و نشانی از اون در موتورهای جستجو مانند گوگل پیدا نمی شه ترجیح می دن.اما چطوری وضعیت خود رو بهبود ببخشیم؟اثر مطالب تکراری در سئو سایت چطوری هستش؟

راه و روش کاربران به مطالب تکراری در سئو سایت

مسئله نحوه برخورد با مطالب تکراری در سئو سایت، جزء موضوعات خیلی مهمیه که در بخش سئو مطرح شده و تقریبا ذهن همه وبمسترها رو به خود مشغول کرده.

مطالب تکراری در سئو سایت
می دونید که موتورهای جستجو به ویژه گوگل، با دست و دل بازی زیاد و بخشندگی غیر قابل توضیح، بقیه رو به اتباشته کردن دیتابیسای خود تشویق کرده و اهمیت غنی شدن منابع خود رو همیشه یادآور می شن.از طرفی تولید محتوای تازه و بکر شاید کار سختی باشه و بعضی ترجیح بدن واسه جلب توجه موتورهای جستجو دست به دامان مطالب تکراری شده و فقط با تکیه بر کمیت (نه کیفیت) در غنی سازی دیتابیسای موتورهای جستجو سهیم باشن.
اما اگه بخوایم رو راست برخورد کنیم، واسه این عمل” انباشه کردن اطلاعات اضافی ” بهتر از ” غنی سازی ” هستش، اینطور نیس؟

جواب گوگل در مورد مطالب تکراری در سئو سایت چیه؟

مدیر ارشد گوگل،Matt Cutts ، در جواب به سوال مطرح شده و واسه رفع ابهام از این موضوع که ” اثر مطالب تکراری بر نتایج جستجو چیه؟ ” با اطمینان اعلام کرد که اصلا دلیلی واسه نگرانی وجود نداره و در صورت وجود مطالب تکراری در یک سایت و البته اسپم نبودن اونا، آخر اتفاقی که می افتد اینه که گوگل آخر سر صفحات تکراری (نه مطلب اصلی) رو از نتایج خود حذف می کنن.یعنی نه تاثیری مثبت و نه تاثیری منفی واسه شما!

مطالب تکراری در سئو سایت
فراموش نکنین که کلید اصلی این بیانیه، ” اسپم ” نبودن مطالب تکراری در سئو سایته.

بهبود وضعیت سئو با مطالب جدید یا تکراری؟!؟

توجه داشته باشین که این نوشته در مورد مطالب تکراری موجود در یک سایت بحث میکنه و منظور اصلا کپی کردن عینی مطالب یک سایت دیگه نیس. ما در مورد مسئله دوم و این سوال که با اینکار مشکلی واسه شما پیش خواهد اومد یا نه بحث نمی کنیم، چون با علم خود میتونیم بگیم که به طور حتم این دسته از مطالب تکراری در سئو سایت شما افتضاحی به بار می آورند که به سختی جبران میشه!

مطالب تکراری در سئو سایت
گفتنیه علاوه بر اینکه این کار از نظر اخلاقی درست نیس، گوگل خیلی در مورد اون حساسیت نشون میده و واسه انجام دهنده اون شدیدترین نتایج رو در نظر خواهد گرفت.

نتیجه گیری در مورد مطالب تکراری در سئو سایت

همه موتورهای جستجو به ویژه گوگل، تموم سعی خود رو واسه نمایش بهترین نتایج به جستجوگران و حذف مطالب تکراری و اسپم از نتایج متمرکز کرده ان.اما در نظر داشته باشین که اگه پیش از این هنگام تولید یک محتوای جدید نگران شناسایی مطلب در برچسبا و دسته های مختلف به عنوان موردی تکراری بوده اید، فقط لحظات خود رو در استرس و نگران بیهوده از جریمه شدن به وسیله گوگل سپری کردین! مطالب تکراری در سئو سایت همیشه اثر منفی ندارن، با اینکه اثر مثبت زیادی هم نخوان داشت.

استفاده بیهوده و بی دلیل از کلمات اصلی در مطالب و یا به کار بردن برچسبا و دسته بندیای زیاد در اونا، از این جهت که در ایندکس شدنای بیهوده ادامه می ورزید، به شناسایی به وسیله گوگل و حذف شدن موارد مربوطه منتهی میشه.
اما اگه در این کار زیاده روی کنین، با شناسایی شدن به عنوان یک تولید کننده اسپم، نتایج خیلی بدی رو تجربه می کنین، یعنی خشم گوگل!