بک لینک با کیفیت چیه؟

 بک لینک، کاتالیزر رشد یک سایته؛ یعنی اگه یک سایت هزاران هزار مطلب خوب داشته باشه ولی هیچ بک لینکی  نداشته باشه، قاعدتاً رشد خوبی در موتورهای جستجو نداره. پس تولید محتوای خوب مساوی با گرفتن لینکای خوبه. اما لینک خوب چه نوع لینکیه و به چه لینکی می گیم لینک با کیفیت؟

 با توجه به الگوریتمای جدید گوگل که یک دوسالی هست داره سایتا رو تحت اثر قرار می ده   مفهومی به نام  کوآلیتی بک لینک یا لینک با کیفیت به وجود آمده. در اصل میشه  به این شکل گفت تموم لینکایی که به طرف یک سایت روونه می شن لینکای با کیفیتی نیستن ما نمی تونیم لینکایی که از سایتا و وبلاگهای مختلف دریافت می کنیم به عنوان یک لینک خوب حساب کنیم .

در اصل ما میتوانیم از بسترهای مختلف  لینک بگیریم .بسترهایی مثل فاروما ،سوشالا،وبلاگها،کامنتا،سوشالهای شبکه های اجتماعی،کامنت گذاشتن در شبکه های اجتماعی و سایتای دیگه…. . اما سوالاتی پیش میاد:
تموم این لینکا می تونه به سایت ما و ارتقاء سایت ما روی عبارت کلیدی خاص کمک کنه؟

واسه یک سایت نیاز به چقدر لینک داریم؟

 چقدر لینک از چه سایتایی؟
از چه آی پیایی؟امروز سعی می کنم به فاکتورهایی اشاره کنم که این عوامل میزان با کیفیت بودن و بی کیفیت بودن یک سایت رو واسه گرفتن لینک به ما نشون میده . لازم به ذکره تموم لینکایی که ما دریافت می کنیم ممکنه نه تنها خوب نباشن بلکه بعضی از اونا به جریمه شدن  سایت ما هم منجر شه .

گرفتن لینک از سایتای معتبر

در نت سایتایی وجود دارن که خیلی قوی و قابل احترام هستن . این سایتا کم نیستن و گرفتن لینک از این سایتا در هر حال خیلی خوبه و باعث اعتبار سایت لینک دهنده میشوند .
youtube , facebook , wikipedia , و …. این وب سایتا دارای رتبه الکسا خیلی عالی و اتوریتیای مناسبی میباشند .


اما


چطوری از این سایتا به بهترین شکل استفاده کنیم ؟

روشنه , در صفحاتی از این سایتا فعالیت کنین که دو ویژه گی داشته باشن

1- در حد امکان از نظر زبون با زبون سایت شما همخوانی داشته باشن
2- از نظر محتوا با محتوا شما یکی بودن داشته باشه .

دو اصل اشاره شده ارزش لینک از این سایتا رو واسه شما بهتر میکنه .


Relevent backlink بک لینکای در ارتباط (RV)

RV  معانی مختلفی داره و استنباطای مختلفی میشه از اون کرد.  به نظر من اگه سایت شما در مورد مواد غذایی فعالیت می کنه و شما تمایل دارین روی عبارتی مثل “پرتقال تامسون” رنک خوبی در موتورهای جستجو داشته باشین بک لینکای در ارتباط واسه این عبارت، کلیه ی سایت هاییه که در مورد مواد غذایی دارن فعالیت می کنن.
البته این تعریف من یک تعریف خیلی کلیه

وقتی بخوایم لینکای در ارتباط رو به شکل خاص تر نگاه کنیم بهترین و با کیفیت ترین لینکای در ارتباط لینکایی هستن  که از سایتایی که روی عبارات مورد توجه شما الان جزء 10 رنک برتر گوگل باشن گرفته شن . این لینک خیلی لینک قوی و با کیفیت هست، لینکی که یکی از اون شاید بتونه اثر صدها هزاربک لینک رو واسه ما داشته باشه.به خاطر اینکه این لینکا بک لینکای در ارتباط هستن

صحبتم رو تکمیل می کنم، اگه ما در مورد ی طراحی سایت کار می کنیم کلیه سایتایی که درزمینه تکنولوژی و آیتی فعالیت می کنن هم ردیف ما هستن و گرفتن لینک از اونا هیچ عیبی که نداره  هیچ ….. خیلی هم می تونه خوب باشه. اما معنای RV،گرفتن لینک از سایتای مرتبطیه که ما روی اون عبارات دوست داریم رنک بشیم یعنی اگه من دوست دارم روی عبارتی مثل “چاپ افست” دیده بشوم سایتی که با این عبارت الان جز رنکهای بالای گوگله جز ء سایتای با ارزشه.

ما اشاره کردیم به معنی لینکای در ارتباط ولی یک نکته هست و اون وهم این که ……

 تقریباً بعیده که بگیم یک سایتی که روی عبارت کلیدی خاصی دیده می شه به حریف خودش روی همون عبارت لینک بده . تقریباً بعیده مگه اینکه سایت در نظر ما منبع خوبی باشه .

پس اگه بخوایم یک نتیجه گیری بکنیم از RV یا لینکای در ارتباط باید بیشتر حساب کنیم روی لینکایی که توی دسته های کاری در ارتباط ما وجود دارن . اونا وضعیت بهتری واسه ما به وجود می آورند.

لینکهای درون متنی

لینکایی که ما واسه سایت خود جذب میکنیم از قسمتای مختلف یک صفحه می تونه باشه
مثل
هدر فوتر سایدبارای چپ و راست و درون متن
فوتر :حتمی نگاه کردین بعضیا علاقه دارن در فوتر سایت لینکای خود رو قرار بدن مثل شرکتای طراحی سایت “طراحی و بهینه سازی” “قدرت گرفته از….” اینا عباراتی هستن که به عنوان امضا قرار داده میشه و به شمت سایتای خود لینک می گیرن .
سایدبار : سایتایی که در مورد فروش لینک فعالیت میکنند از این نوع نوع لینک استفاده میکنند .
لینکای درون : فقط به وسیله مدیر سایت و در دل محتوای یک سایت قرار داده میشوند .

سه سوال مهم

1- از بین این فضاا واسه جذب لینک کدوم یک سریع ترین بازده رو داره ؟
2- کدوم یک بیشتر بازخورد رو داره ؟
3- کدوم یک خطر ناکه ؟


تجربه شخصی من


1) لینکهای ساید بار سریعترین اثر رو داره چون اگه یک سایت 10000 صفحه داره لینک ساید 10000 بار به سایت مقصد لینک میزند . …….
2)لینکای درون متنی بیشترین اثر رو داره چون به شکل طبیعی تولید میشه و انکرتکست طبیعی هم داره ولی یه مدت طول میکشه تا اثرات این نوع لینک نمایان شه .
3) لینکهای سایدبار و فوتر پتانسیل اسیب به سایت رو دارن چون اگه اثبات بشه سایت لینک دهنده تقلبیه به همه سایتایی که دارن لینک می گیرن هم آسیب میرسد .

بک لینک چیه و چه تاثیری بر سئو داره؟

می دونین بک لینک چیه و چه تاثیری روی طراحی سایت و سئو شما داره ؟ با انواع بک لینکا آشنایی دارین ؟ اگر با این واژه و معنی آشنایی ندارین پیشنهاد می کنم با دقت به بررسی این مقاله بدین . یکی از عوامل و عوامل مهم سئو عنوان شده واسه پیشرفت و و بهبود جایگاه سایت در گوگل بک لینکه. این موضوع چندین ساله که اهمیت خود رو حفظ کرده و بازم به عنوان یکی از عوامل مهم در بحث سئو خارجی یا همون Seo Off مطرحه.  در بیان اهمیت بک لینک میشه این رو گفت که وجود این بک لینک قوی و استاندارد می تونه آینده یک سایت رو در گوگل عوض کنه.

در اول بک لینک چیه؟

بک لینک همون لینکیه که از سایت دیگه به سایت شما برگشت داده می شه . یعنی زمانی که سایتی با کلمه های خاص شما رو لینک می کنه در اصل شما از اون سایت بک لینک دریافت کرده. اگه از این لینک به شکل مناسب با انتخاب کلمه کلیدی صورت بگیره اثر بهتری  روی  سایت داره. مثلا سایتی که در مورد طراحی سایت در کرج فعالیت داره می خواد با این کلمه یا کلمه شبیه مثل طراحی سایت کرج بک لینک دریافت کنه. این سایت  با این کلمات  از سایتای دیگه لینک دریافت می‌کنه و به وسیله این عمل جایگاه خود رو بهتر کنه .عوامل زیادی باعث بهتر شدن سئو سایت شما می شه که بک لینک نقش خیلی بالا العاده در اون داره. از طرفی بک لینک همون تبلیغات متنیه که در خیلی از سایتا اونا رو نگاه کردیم.

چه بک لینکی بهتره؟

هر اندازه سایت لینک دهنده به سایت شما از نظر موضوعی شباهت بیشتری به شما داشته باشه و محتوای اون مثل محتوای شما بر اساس کلمات خاصی باشه بک لینک قوی تری دریافت کردین. واسه بیان بهتر در ادامه مثلا بالا میشه گفت اگه شما بک لینکی با عبارت طراحی سایت در کرج دریافت می کنین چه بهتر که این بک لینک از سایتی که در مورد طراحی سایت و یا بخش تکنولوژی و آی تی فعالیت داره دریافت شه. این نوع لینک هم استاندارد حساب می شه و هم دارای ضریب بالا از نظر ارزش و قدرت.
بک لینکی دارای ارزش بیشتره که درون محتوا تولید شه . هرچه محتوا قوی تر باشه ارزش بهتری داره و هر چه محتوا کوتاه و بی ارزش باشه لینک ارزش واقعی خود رو از دست میده.
هرچه دامین آتوریتی و پیج آتوریتی یک سایت بالاتر باشه لینکی که از اون به سایت دیگه دید می شه دارای ارزش منطقی و واقعی بیشتریه. ضمنا اگه از سایتی لینک می‌گیرید که اسپمه و یا به عنوان یک سایت بی محتوا مطرحه نه تنها تاثیری در سایت خود حاصل نکرده‌اید بلکه ممکنه دچار مجازات از طرف گوگل شید‌ .

انواع بک لینک :

دو نوع بک لینک هست.

فالو:
این نوع ارزش کامل یک لینک رو منتقل می کنه و از نگاه گوگل هم با ارزش حساب می شه.

نوفالو
این بک لینک ممکنه باعث بالا رفتن ترافیک شه ولی تاثیری روی سئو سایت نداره.

گرفتن غیرعادی بک لینک با استفاده از رباتا واسه انجام این کار نه تنها باعث بهتر شدن جایگاه شما در گوگل نمی شه بلکه باعث پنالتی شدن و جریمه شدن شما به وسیله گوگل میشه که خیلی خطرناکه.

دادن بک لینک باعث افت سئو لینک دهنده می شه ؟
اگه از سایت شما لینکای خیلی زیاد فالو به بیرون از سایت اجاع داده شه به نحوی که گوگل تصور کنن شما به خرید و فروش بک لینک می‌پردازید بله ولی اگه شما به تعداد محدود و به سایتای معتبر و قوی لینکی رو برگشت می دید دیگه نگران نباشید.

کلام آخر اینکه در گرفتن بک لینک زیاده روی نکنین و سعی کنین به شکل نرمال و عادی این عمل رو صورت بدید.