اموزش لینکای داخلی چیه

What internal links

از مهمترین بخشای آموزش سئو است که الان دیده شده استفاده از ان خیلی درست انجام نمیشه یا اونقدر استفاده میشه که از اهمیت ان کم میکنه یا اصلا استفاده نمیشه لینکای داخلی که در بطن متن به شکل انکر تکست قرار میگیرد.

کجا از لینکای داخلی استفاده کنیم؟

استفاده کردن در ایتدای متن می تونه اثر بیشتری داشته باشه ربط داشتن لینک با مطلب گذاشته شده از موارد دیگره استفاده بیشتر از حد اثر ان رو کم میکنه سعی کنین به شکل سینوسی از این  استفاده کنین استفاده به شکل رنگی خاص و… می تونه موثر باشه .سعی کنین بیشتر از ۳ لینک در یک مطلب استفاده نکنین .می تونین انالیز اونا رو  در گوگل وب مستر تولزببینید

امتیازات استفاده از لینکای داخلی:

باعث میشه مطالبی که دیده نمیشه بهتر دیده شه ضریب بازگشت یا زمان موندگاری در سایت رو افزایش می ده که خیلی مهمه کاربر رو کنجاو میکنه رنک مطالب رو بین صفحات تقسیم میکنه به موتورهای جستجو کمک میکنه مطالب در ارتباط و مهم سایت رو بهتر شناسایی کنن بعضی دوستان با استفاده از لینکای داخلی میتوانند رتبه ان مطلب رو بالا بیارن.

انالیز سایتای بزرگ:

انالیز این سایتای نشون می ده که اونا همیشه  واسه بهبود رتبه کلمات کلیدی خود استفاده کرده ان و بعضی مواقع به سایتای بزرگ در ارتباط به موضوع به شکل نوفالو لینک داده ان تا به رباتا بفهمانند مطلب ما معتبره .

علاقه گوگل به لینکای داخلی:

رباتای گوگل همیشه link داخل بطن متن رو پیدا کرده و بررسی میکنند چون به مطلب حالت طبیعی تری می ده شما وقتی مطلبی میگذارید نباید ربات محور باشه باید آدم محور باشه الگوریتمای جدید درصد واقعی بودن یا انسانی بودن یک مطلب رو بررسی میکنند مثلا میبینند شما در مطلب لینکای داخلی از کلمات در ارتباط مثل انکر تکست کلمات کلیدی ,مطلب سایت ,متن و … استفاده کردین ایا  مربوط به موضوع هستن  مصنوعی یا یکنواخت هستن پس باهوش باشین.

چند روش واسه استفاده مناسب:

من بارها دیدم در سایتا دوستان از links های داخلی که مطالب اونا رتبه خوبی دارن یا بازید خوبی داشتن استفاده میکنند سعی کنین مطالبی که زیاد درگیر نشده ان رو استفاده کنین و چرخه سایت رو از کار نیاندازید و به رباتا بگید تموم مطاب سایت مفیده نه فقط یک مطلب نه دامنه ی خاص و بعضی دیگه هم با زیاده روی  سایت خود رو رو به اسپم بودن میبرند بارها دیده شده که بعضی دوستان فقط از یک  لینک در ۳۰۰۰ مطلب استفاده کرده ان تا در ان مطلب سایت رو بهینه کنن که اشتباهه.وقتی شما می دونین یک مطلب درصد بیشتری واسه کسب صفحه اول موتورهای جستجو زا داره از links های داخلی مهم تری استفاده کنین تا ان مطلب بیشتر رنک بگیره و توجه بیشتری رو شامل شه.

اشتباه عادی :

بعضی از دوستان میگن ما مطلب بیشتری تولید میکنیم تا لینکای داخلی بیشتر عوضش رتبه های خوبی داشته باشیم این اشتباهه چرا چون وقتی شما مطالب بی کیفیت رو دارین که در صفحه ۵ هست وقتی یک مطلب مفید و غنی در سایت قرار میدهید موتورهای جستجو شاید کمتر به مطلب شما بها بدن یا اصلا لینکای داخلی ان مطالب شاید اثر ناچیزی داشته باشن به خاطر همینه بعضی وقتها مطالب مختلف اما در ارتباط رو جستجو می کنین میبینید همیشه یک سایت هست در کنار بقیه سایتا یا چند سایت!!!! خوب این سایت مطالب تکراری و خسته کننده ان شاید ناچیز باشه پس عجله نکنین.

فرق لینکای داخلی و بک لینک چیه:

بک لینک چیه به معنای links های یک طرفه که از سایت دیگه به شما داده میشه اما  داخلی به links های گفته میشه که از صفحات مطالب به بقیه صفحات مطالب یا دامنه اصلی داده میشه چرا میگن links داخلی موثر تر هستن چون شاید شما هیچ سایتی رو پیدا نکنین که ازتون قوی تر و دارای دامین اتوریتی و پیج اتوریتی بیشتر باشه تا به شما لینک بده پس linki که به خودتون میدهید اثر بیشتری داره!!!طبق ازمایش که انجام شده بود به وسیله تونسته شده بود یک مطلب با کلمه رقابت تقریبا خوبی به رتبه های اول برسه پس اونا رو جدی بگیرین.

What internal links

 

چه جوری لینک  داخلی هدفمند تولید کنیم:

مطالبی که واسه شما مهمه رو انتخاب کنین و به اونا لینک بدین ربط داشتن,بیشتر از اندازه استفاده نکردن ,بولد و رنگی بودن رو رعایت کنین خیلی این مهمه حالا که  با چه واژه ای یا کلمه ای لینک کنیم سعی کنین دقیقا همون عنوان مطلب نباشه!!! مثلا اگه مطلب بهینه سازی سایت چیه بود با کلمه کلیدی تعریف بهینه سازی سایت چیه و چطوریه  از چند واژه استفاده کنین خود رو جای کاربر بذارین ایا این  کلیک میخورد ایا این موضوع در ارتباط یا محبوب یا جذابه سعی کنار در کنار جایی که معنی یک کلمه ناقصه استفاده کنین تا بیننده مجاب به رفتن به ان شه به صفحات مختلف لینک بدید چون همون صفحات هم به صفحات دیگه وصل شدن تک بعدی نباشید سعی کنین روند طبیعی بودن و تکراری نبودن رو رعایت کنین.

نتیجه و جمله اخر:

خیلی از دوستان دیده شده که روی لینک بیلدینگ زیاده روی میکنند و نه محتوا ایجاد میکنند و نه لینکای داخلی سعی کنین تعادل رو بین  داخلی و محتوا و بک لینک برقرار کنین تا مجازات یا جریمه نشید مطالب طولانی تر بنویسید تا links داخلیتان طبیعی تر جلوه بده از link داخلی به شکل نوفالو به سایتای معتبر در ارتباط links بدید تا به مطلب خود اعتبار بخشید امیدوارم مطالبی که تموم ان تایپ و تجربیات بندهه مفید بوده باشه موفق باشین.

تولید محتوا چیه؟

محتوا پادشاه قلمرو سئو هستش .
یکی دیگه از تکنیکای سئو بر تولید محتوا با کیفیت و غیر تکراریه.
تولید محتوای با کیفیت باعث می شه که رتبه سایت شما به طور زیادی افزایش پیدا کنه.
واسه همین بیشتر مدیران وبسایتا و سئو کاران موفق یکی از بخشای خود رو به تولید محتوا اختصاص داده ان

یکی از مشکلات اصلی مدیران فراهم نبودن شرایط جهت ایجاد محتوای مناسب واسه کسب و کاره.
اینکه چطوری محتوایی رو تولید کنن که مناسب با مخاطبان سایت باشه و پیدا کردن یک منبع معتبر و … سخته.
این مشکل به وسیله تیم سئو گوگل رفع شده و هم حالا تیم سئو گوگل آماده پذیرش سفارشات تولید محتوای اختصاصی و غیر تکراری واسه کلیه سایت هاس .