چرا نباید بک لینک بخریم ؟

درست تا یه مدت پیش خرید بک لینک کاری طبیعی حساب می شد و همه مدیران سایتا زمانی که سایت شون به وجود می اومد از تبلیغات مختلفی مثل خرید بک لینک از سایتای رنک ۴ ، ۵ و .. استفاده می‌کردن. خرید بک لینک به کاری عادی تبدیل شده بود. با این که گوگل در همه راهنماهای خود گفته بود که خرید و فروش بک لینک ممنوعه، اما واقعا هم در بیشتر موارد نتیجه مثبتی داشت و باعث پیشرفت سایتا می شد. اما در سال ۲۰۱۱، گوگل الگوریتم پاندا رو معرفی کرد که بیشتر سایتای ایرونی ایمیلایی از راه وبمستر تولز دریافت کردن که به اونا گفته شد لینکای تبادلی  رو حذف کنین. بعد از اون ماجرا، سایتایی که بک لینک خریده بودن و یا فروخته بودن کم کم شروع به پنالایز شدن کردن و افراد زیادی سرمایه های زیادی رو از دست دادن.

dont-buy-links

شاید اتفاقات افتاده پس از سال ۲۰۱۱، بزرگترین اتفاقات ممکن در کل تاریخ سئو بود. چون سایتای زیادی دچار افت رتبه شدن و خیلیا به این خاطر کار و کاسبی خود رو از دست دادن. واسه کسائی که ازم می پرسند چرا نباید بک لینک بخریم ؟ مثالی می زنم که خیلی دوست داشتم واسه کاربران فرنیان هم بازگو کنم.

 بک لینک رو میشه به اعتبار یک شخص بازاری نسبت داد، زمانی که به یک مغازه می روید و از مغازه دار می پرسید که یک وسیله رو از کجا می تونم تهیه کنم، اونا طبق رابطه دوستی و یا طبق با انصاف بودن فروشنده به شما آدرس یک مغازه رو می دن که از اونجا خرید کنین. یعنی اون شخص به فروشنده معرفی شده اعتماد داره که او رو به شما معرفی میکنه. حال ربطش به خرید بک لینک چیه؟ اعتبار چیزی نیس که بشه با پول خرید، اما تا یه مدت پیش می شد این اعتبار رو از سایتای بزرگ با قیمت پایینی خریداری کرد. تا زمانی که به وسیله سایتی لینک نشید گوگل به شما رتبه خوبی نمیدهد، چون باید افراد مختلف شما رو پیشنهاد دهند که در سئو به لینک دادن مشهوره.

هنوزم می شه لینک خرید ؟

کسی جلوی شما رو نگرفته که لینک بخرین یا نخرید، فقط بدونین که خیلی وقته که گوگل واسه این لینکا ارزش خاصی در نظر نمی گیره و اکثرا این لینکا اثر منفی می ذارن. البته هنوز تعدادی از سایتا هستن که با این که لینک خریده ان و می فروشند، رتبه های تقریبا خوبی در گوگل دارن، اما می شه این مشکلات رو به باگایی که در الگوریتمای گوگل هست ربط داد. وب اونقدر بزرگه که گوگل تا بخواد همه روشای زیر پا گذاشتن قوانین رو شناسایی کنه  زمان زیادی طول میکشه، البته فکر نکنم با لوازم و متخصصین گوگل خیلی طول بکشه تا این مشکلات هم حل شه.

اگه بک لینک نخریم، پس چطوری بک لینک بگیریم ؟

اگه از خوانندگان دائمی فرنیان باشین، مطمئنا با اصطلاحاتی مثل بک لینکای طبیعی آشنا هستین. اما اگه از خوانندگان دائمی ما نیستین، پس حتما به بخش لینک بیلدینگ سری بزنین، اونجا اطلاعات خوبی در مورد دریافت لینکای طبیعی و قانونی هست.

آموزش نکات سئو به شکل :

1: دنبال ایده های ناب بگردید ، مطالبی رو پست کنین که اولین نفر باشین که ارسال می کنین ، کیفیت از نظر گوگل اهمیت بالایی داره ، شاید در گذشته با ارسال روزانه 20 پست کپی و هر پست دارای 100 تگ سایت رو رساند 100 ایران ، ولی فعلا با ارسال روزانه

1000 پست کپی این اتفاق نخواد افتاد بلکه میشه با ارسال روزانه 3 پست اختصاصی و hot یک

سایت با بازدید بالا داشته باشین ، البته باید صبور باشین و حد کم 3 ماه روزانه 3 ساعت وقت بذارین .

 

2-اهمیت عنوان :

عنوان پست رو هدفمند انتخاب کنین ، حتی اگه یک کپی کار عالی هستین ، عنوان مطالب رو حتما اختصاصی بذارین اختصاصی به این معنا نیس که دو کلمه از عنوان کپی شده رو حذف و یا اضافه کنین ، عنوان اختصاصی یعنی همه کلمات به ویژه ترتیب ایده خود شما باشه ، البته می تونین از کلمات کلیدی مهم استفاده شده از عنوان قبلی هم استفاده کنین …

 

3-تگ اچ دو :

حتما حتما در اول پست خود عنوان پست رو قرار بدید و به اون تگ h2  بدین ، البته می تونین اول یک عکس قرار بدید و بعد عین عنوان و یا عبارت کلیدی عنوان رو قرار بدید و اون رو h2  کنین .

 

4- سئو عکس :

در مطالب خود حتما از عکس استفاده کنین و عکسا رو اختصاصی کنین ، نحوه اختصاصی کردن عکسا به این صورته که وقتی عکس رو save  کردین ، اون رو rename کنین و نام اختصاصی خود رو همراه ادرس سایتتون واسه ان قرار بدید و بعد اون رو آپلود کنین ، واسه واتر مارک زدن روی عکس می تونین از افزونه اتو واترمارک استفاده کنین .

 

5-اهمیت شامل :

به محتوا اهمیت خیلی زیادی بدین ، سعی کنین با عشق و علاقه خط به خط شامل پست رو از خود بنویسید و در هر خط کلمه کلیدی و یا عبارت کلیدی پست رو بکار ببرین ، مثلا اگه پست مربوط به اس ام اس عاشقانهه ، در هر خط این کلمه رو تکرار کنین ، البته به شکلای متفاوت نه به یک صورت .

6 – بولد کردن :

کلمات وعبارات کلیدی رو بولد کنین ، این کاراهمیت خیلی بالایی داره ، در هر پست حد کم 10 کلمه بولد شده داشته باشین.

 

7- رنگی کردن :

عبارات کلیدی و مهم رو رنگی کنین ، این کار هم می تونه اثر خیلی زیادی در رتبه بندی گوگل داشته باشه ، پس در زمان پستینگ ، عبارات مهم رو رنگی کنین .

 

8- مراتب تگا :

در پستاز تگای h3  و h4 و h5 ,  h6 استفاده کنین ، مثلا عنوانای پاراگراف هارا h3    کنین .

9-لینک داخلی :

لینک داخلی رو فراموش نکنین ، حتما 3 لینک داخلی در داخل پست داشته باشین واسه این کار می تونین کلمات کلیدی رو لینک کنین و یا بعضی عبارات رو به مطلب در ارتباط اش لینک کنین

 

10-لینک خروجی :

لینک خروجی داشته باشین : در مطالب خود اگه منبع و یا منبع معتبری میشناسید و یا اگه مطلب رو ازش کپی کردین حتما یک لینک به شکل nofollow    به او اختصاص بدید ، در این کار زیاده روی نکنین ، توجه بفرمایید همون قدر که لینکایی

که به سایت شما داده شده چه به شکل طبیعی و یا خرید بک لینک مهم هستن ، لینکای خروجی هم دارای

اهمیت بالایی میباشند .

 

11 – افزونه سئو :

حتما از یکی از افزونهای   seo by word press    و یا all in  seo  استفاده کنین ، البته تنظیم ها این افزونها خیلی مهمه اگه تنظیم ها اشتباه انجام شه نتیجه بر عکس میده ! در علاوه بر در هر پست اطلاعات لازم افزونه سئو رو دقیق تکمیل کنین .

 

12-اهمیت برچسبا :

تگ هارا با هوشمندی انتخاب کنین ، در هر پست بین 5 تا 12 تگ هدفمند داشته باشین ، اصلا عنوان رو واسه تگ انتخاب نکنین ، تگایی رو قرار بدید که فکر می کنین کاربر سرچ می کنن .

 

13-پیوند یکتا :

سعی کنیدپیوند یکتای مطلب شامل عبارت کلیدی پست باشه ، عبارت کلیدی شامل کلمه کلیدی و پیشوند و پسونده که بایست در عنوان h2 و ضمنا متن و پیوند یکتا قرار داشته باشه در علاوه بر پیوند یکتایی انتخاب کنین بی 3 تا آخر 6 کلمه و ترجیها ترجمه انگلیسی عنوان باشه ، اگه علم ترجمه ندارین از گوگل ترنسلیت استفاده کنین .

 

14 – زمان بندی :

مطالب رو منظم و در بازه زمانی مشخص هر روز ارسال کنین مثلا من مطالب سایت رو بین ساعت 10 تا 11 منتشر مینمایم ، واسه راحتی کار می تونین از توانایی زمان بندی  ووردپرس استفاده کنین ، البته واسه پستای hot  بهتر مطلب رو لحظه ای منشتر کنین .

 

15- گوگل فیچ :

پس از ارسال پست تموم نکات اشاره شده رو چک بفرمایید و در صورت تایید ، به گوگل وبمستر مراجعه کنین و بعد به بخش گوگل فیچ مراجعه کنین و لینک مطلب خود رو واسه ایندکس سریع و رتبه بندی در گوگل فیچ کنین !