آدرس لینک SEF چیه

SEF چیه

با خوندن این مقاله با معنی SEF به طور کامل آشنا می شیم.

SEF به سئوی آدرس url وب سایتا برمیگردد طوری که اگه آدرس url هر صفحه از سایت ، ( نامی که واسه آدرس صفحه انتخاب شده ) مربوط به مطالب اون صفحه باشه ، از طرف گوگل و دیگه موتورهای جستجوی ، امتیاز بالاتری به اون صفحه نسبت به وب سایتی دیگه که این قائده SEF رو رعایت نکرده ، دریافت می شه.

SEF چیه
SEF چیه

به مثالی که می خوام بزنم دقت بفرمایید.

فرض کنین مطلب سایت ما مربوط به خرید بک لینک است.

آدرس url که در سایت ما انتخاب شده به دو نوع زیر نوشته می شه که در نوع اول اصول SEF رعایت شده و در نوع دوم این مورد مهم توجه نشده.

نوع اول

http://www.parslnik.ir/خرید-بک-لینک
http://www.parslnik.ir/buy-backlinks

نوع دوم

http://www.parslnik.ir/?page=268

http://www.parslnik.ir/index.php?id=10

همونطور که فهمیدین ، SEF به سئو بودن آدرس url صفحات سایت گفته می شه و این مورد یکی از مواردیه که اکثرا نسبت به اون بی توجه هستیم.

فارسی و یا برابر انگلیسی کلمات در ترجمه گوگل در نوع اول ، خیلی فرقی باهم نداره و هر دو دارای امتیاز خوبی از طرف گوگل خواهند بود. اما سعی کنین از urlای نوع دوم که در مثال بالا تشریح کردیم پرهیز کنین.

پس فهمیدیم که SEF URLs دقیقا چیه و چه کاربردی داره.

اثر بک لینک بی کیفیت بر رتبه و رنک سایت شما چیه؟ بک لینک فالو یا نوفالو؟ بک لینک پولی؟ بک لینکای فالو هم می تونن رتبه سایت شما رو کاهش دهند!

جدای از بک لینک فالو و نوفالو کیفیت بک لینک هم واسه رتبه بندی سایتا موثر بوده و حتی می تونه باعث کاهش رتبه سایت شما هم شه.

تا چند مدت پیش خرید بک لینک باعث افزایش رتبه سایت شما می شد. تنها کافی بود که بک لینکی که خرید می کنین فالو باشه. اما طبق رشد و پیشرفت سیستم رتبه بندی گوگل واسه نمایش نتایج واقعی به جستجوکنندگانی که در جستجوی یک نتیجه واقعی واسه مورد جستجوی خود می گردن، گوگل با بهبود دائمی در همه زمینه ها به ویژه روش رتبه بندی سایتها الگوریتمهای مختلفی رو واسه آزمایش دقیق داده ها اضافه کرد که پس استفاده تخصصی از هوش مصنوعی در این مورد شاید یک کار عمقی بود.

مدیر بخش هوش مصنوعی گوگل به بخش جستجوی گوگل اومد و این یک معنی مهم داره و اون تمرکز و توجه ویژه بخش جستجوگر گوگل به هوش مصنوعیه.

اثر بک لینک بی کیفیت بر رتبه و رنک سایت شما

اثر بک لینک بی کیفیت بر رتبه و رنک سایت شما چیه؟ بک لینک فالو یا نوفالو؟ بک لینک پولی؟ بک لینکای فالو هم می تونن رتبه سایت شما رو کاهش دهند!

بخاطر این دیگه جدای از بک لینک فالو و نوفالو کیفیت بک لینک هم واسه رتبه بندی سایتا موثر بوده و حتی می تونه باعث کاهش رتبه سایت شما هم شه.

دامنه اثر بک لینک بی کیفیت

اهمیت و اثر بک لینک بی کیفیت روی کاهش رتبه سایت شما اونقدر مهمه که گوگل ابزاری رو در اختیار وبمسترها قرار داده تا اگر حس می کنن بک لینک بی کیفیتی در سایتی هست که امکان حذف اونو ندارن از گوگل بخواد تا اون بک لینک ندیده گرفته شه.

واسه دریافت اطلاعات بیشتر درباره اثر بک لینک و  وسیله گوگل واسه ندیده گرفتن بک لینک بی کیفیت ، به این صفحه از بخش پشتیبانی گوگل برید

https://support.google.com/webmasters/answer/2648487?hl=en

 

بک لینک با کیفیت می خواین؟

بهترنی بک لینک سئو و بک لینک با کیفیت واسه سایتای تجاری و سایت شرکتی www.feedmap.ir

اگر یک سایت تجاری و سایت شرکتی دارین و در جستجوی یک روش عالی واسه بهبود رتبه سایت خود هستین ما سرویس سئوی حرفه ای اُرجینال طلایی رو پیشنهاد می کنیم. بک لینکای ارگانیک این سرویس سئو به ویژه بک لینک به نقشه سایت شما باعث افزایش رتبه سایت شما در نتایج جستجو گوگل می شه.

چه جوری بک لینک رایگان و طبیعی واسه سایت خود بسازیم؟

ساخت بک لینک رایگان و طبیعی واسه سایت از نظر سئو یا بهینه سازی سایت خیلی مهمه. یکی از سوالاتی که ذهن بیشتر دارندگان سایت و وبلاگا رو به خود مشغول میکنه اینه که چه جوری میتوانند واسه سایت خود بک لینک رایگان والبته طبیعی بسازند؟

 

به طور خلاصه بک لینک یعنی زمانی که یک سایت دیگه به سایت شما لینک می ده یا لینکی به محتوای سایت شما در سایت خود قرار می ده.
بک لینکا از نظر سئوی خارجی سایت یا Off Site SEO خیلی مهم هستن. روشای مختلفی واسه ایجاد بک لینک واسه سایت وحود داره. مثل خرید بک لینک که اولین روشیه که خیلی از آدما به دنبال اون میروند.

 

اما بهتره به جای خرید بک لینک اقدام به ایجاد بک لینک رایگان کنین. ایجاد بک لینک رایگان از نظر سئو به افزایش رتبه و بهینه سازی سایت شما خیلی کمک می کنن.
در این مقاله با روشای ایجاد بک لینک رایگان آشنا خواهیم شد.

 

بک لینک رایگان و طبیعی به چه معنیه؟

زمانی که شما یک مطلب مفید و با ارزش و پر از اطلاعات مفید در اختیار بازدید کنندگان خود قرار میدهید، باعث میشه که افراد زیادی مطلب شما رو مطالعه کرده و با میل و تمایل خود مطلب تون رو در شبکه های اجتماعی به اشتراک بذارن و یا در سایت و وبلاگ خود به مطلب شما لینک دهند.

 

به این روش یک بک لینک واسه سایت شما ایجاد میشه که این بهترین نوع بک لینکیه که می تونین واسه سایت تون بسازین.
مثل امتیاز اینجور بک لینکی علاوه بر رایگان ایجاد شدن اون، طبیعی بودن اون هم هست، ضمنا میشه به مزیتای زیر هم اشاره کرد:

 

از نظر گوگل زمانی که سایتا و افراد مختلف به سایت یا مطلب شما لینک می دن نشون دهنده اهمیت محتوای مطلب شما بوده و از نظر شاخصای مختلف سئو یک امتیاز مثبت واسه سایت تون هستش.

 

زمانی که لینکی به سایت شما در سایتای دیگه ایجاد میشه، باعث میشه تا مخاطبان اون سایتا از وجود سایت شما و محتوای با ارزش اون آگاه شده و به یه جور باعث افزایش ترافیک سایت تون میشه.

 

ضمنا با افزایش تعداد بک لینکای سایت تون، محبوبیت و اعتبار شما در بخش کسب و کارتون افزایش یافته و به عنوان یک متخصص یا منبع در بخش کسب و کارتون شناخته می شید. ( البته دقت داشته باشین که این اتفاق یک شبه نمی افتد )

 

چه جوری بک لینک رایگان بسازیم؟

روشای مختلفی واسه ایجاد بک لینک رایگان و مهم تر از اون طبیعی واسه سایت یا وبلاگ هست. اما دقت داشته باشین شما این بک لینکا رو باید به دست بیارین یعنی باید واسه ساخت اینجور بک لینکایی کمی زمان و انرژی صرف کرده و زحمت بکشین و توقع نداشته باشین با خواهش و التماس به این سایت و اون سایت می تونین واسه خود بک لینک رایگان و طبیعی بسازین.
در ادامه با روشای مختلف ایجاد بک لینک رایگان آشنا خواهیم شد.

 

محتوای بالا العاده بسازین

بارها گفته شده یکی از عناصر موفقیت هر کار و کاسبی اینترنتی ایجاد یک محتوای عالی واسه اینه. این موضوع در مورد ایجاد بک لینک هم خیلی مهمه.

 

یعنی هر چه مطالب و محتوایی که در سایت خود ایجاد می کنین، با ارزش، مفید و اختصاصی باشه، می تونه باعث افزایش محبوبیت مطلب و به اشتراک گذاری اون به وسیله خوانندگان شه، ضمنا احتمال لینک دادن به مطلب تون هم در سایتا و وبلاگای دیگه افزایش میابد.

createcontent

هیچکی دوست نداره به یک مطلب بی ارزش و بی محتوا لینک کنه. پس سعی کنین تا جایی که می تونین مطالب بالا العاده عالی واسه سایت خود بسازین.

یک محتوای عالی باید ویژگیای زیر رو داشته باشه:

اختصاصی باشه و نه کپی ورداری از این جور سایتا و وبلاگ هاباید شامل جزئیات کامل از موضوع مورد ارائه باشه.
باید ارائه کننده راه حلی واسه مشکل موجود باشه.
باید واسه عبارات و کلمات کلیدی مورد نظر، سئو یا بهینه سازی شده باشه تا بازدید کننده هدف بتونه از راه جستجو به اون دسترسی پیدا کنه.

محتوا می تونه شامل ویدئو یا اینفوگرافیکا هم باشه (به اشتراک گذاری تصاویر و فیلما خیلی بیشتره.)

از عناوین یا سر فصلا و زیر عنوانا خوب در داخل متن استفاده شده باشه.

خوبه که آخر متن خود دکمه به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی رو قرار بدید تا کاربران و خوانندگان بتونن در صورتی که مطلب شما واسه اونا مفید و کمک کننده بود اون رو به اشتراک بذارن.

 

پست مهمان بذارین

یکی از روشای عالی واسه افزایش بازدید کننده سایت و از اون مهمتر ایجاد بک لینک رایگان و طبیعی واسه سایت، استفاده از روش پست مهمان هست.

 

پست مهمان یعنی اینکه در سایتایی که با موضوع سایت شما مشترک و در ارتباط هستن مطلبی رو با لینک به سایت خود، قرار بدید.
مهمترین نکته در مورد قرار دادن پست مهمان اینه که در سایتای مربوط به بخش فعالیت سایت یا کار و کاسبی خود، مطلب قرار بدید.

 

مثلا اگه موضوع سایت شما مربوط به برنامه نویسیه، قرار دادن پست مهمان در سایتی با موضوع آشپزی واسه تون نتیجه ای نداره.
در خیلی از سایتا قسمتی با عنوان پست مهمان هست که می تونین با توجه به قوانین اون سایت مطلب خود رو به عنوان پست مهمان ارسال کنین.

 

وگرنه می تونین با صاحب سایت یا وبلاگ مورد نظر خود تماس حاصل کرده و از اونا خواسته کنین تا مطلب شما رو که باید حتما اختصاصی باشه، در سایت خود با لینک به مطلب شما و سایت تون قرار دهند.

 

دقت داشته باشین که حتما مطلبی که واسه پست مهمان تهیه می کنین باید اختصاصی و دارای کیفیت بالا از نظر ارزش محتوا و مفید بودن باشه. اصلا یک مطلب کوتاه، کپی شده، بی ارزش و بی محتوا رو به عنوان پست مهمان ارسال نکنین، چون با این کار تنها به اعتبار سایت یا کار و کاسبی خود صدمه میزنین.

 

گذاشتن کامنت در وبلاگا و سایتای در ارتباط

کامنت گذاری یک روش خیلی خوب واسه ایجاد بک لینک رایگان واسه سایتای تازه تاسیس یا قدیمی هست.
اما واسه ایجاد یک لینک به این روش و استفاده از این جور امتیازات اون لازمه تا یک راه حل درست و اصولی رو در پیش بگیرین.

نمونه یک کامنت خوب رو می تونین در تصویر زیر نگاه کنین:

نمونه یک کامنت خوب

اگه فکر مکنید با رفتن به صد تا وبلاگ یا سایت و گذاشتن کامنتی مثلِ: “مطلب خوبی بود لطفا به سایت من هم سر بزنین” می تونین بک لینک واسه سایت خود بسازین یا به افزایش بازدید کننده خود کمک کنین، سخت در اشتباهید.
هدف شما در ایجاد کامنت یا گذاشتن نظر در سایتا و بلاگای مختلف باید به شکل زیر باشه:

ایجاد رابطه با صاحب وبلاگ و دیگه نظر دهندگان
ایجاد بک لینک رایگان واسه سایت خود
روونه کردن ترافیک سایت هدف به سایت خود

 

با در نظر گرفتن اهداف گفته شده در بالا باید سعی کنین، نظری با ارزش، ارائه دهنده راه حل و به دور از هر گونه تبلیغات قرار بدید.
فقط فراموش نکنین که نظر شما نباید یک جمله تکراری باشه، ضمنا از گذاشتن نظرات بیشتر از حد طولانی هم خودداری کنین. مطمئن شید که مطلبی که زیر اون کامنت میگذارید رو به طور کامل و با دقت خونده اید و نظری که میگذارید مربوط به مطلب خونده شده بوده و ضمنا نکات و اطلاعات بیشتری رو در تکمیل مطلب، در قسمت نظرات با کامنت خود به خوانندگان عرضه می کنین.

 

استفاده از انجمنای گفتگو

انجمنای گفتگو یا فروما علاوه بر اینکه به ایجاد رابطه شما با دیگه افراد و شناسایی کسب و کارتون کمک خیلی میکنه، واسه ساختن بک لینک رایگان هم خیلی موثره.

 

شما می تونین خیلی آسون با قرار دادن مطالب مفید در انجمنای گفتگوی مربوط به بخش فعالیت سایت خود، لینکی به سایت خود بدین.
ضمنا می تونین در قسمت امضای خود هم از امکان قرار دادن لینک استفاده کنین. البته لازمه قبل از این کار قوانین و مقررات فروم مورد نظر خود رو بخونین تا از امکان قرار دادن لینک در امضا مطمئن شید.

 

واسه شروع تنها لازمه تا در گوگل عبارت کلیدی مورد نظر خود رو به شکل زیر جستجو کنین:
“عبارت کلیدی” + forum

پیدا کردن انجمنای گفتگو

بعد در لیست نتایج، انجمنای گفتگویی که آورده شده و با عبارت و کار و کاسبی شما مرتبطه رو پیدا کنین. بعد در این انجمنا ببینین امکان قرار دادن لینک در امضا و مطالب هست یا نه، در صورتی که این امکان بود، به عضویت فروم درآمده و شروع به قرار دادن مطالب مفید و جواب به پرسشای مطرح شده در فروم کنین.

 

باید هدف شما در درجه اول ایجاد رابطه صمیمی با افراد و کاربران انجمن باشه، نه اینکه از همون اول به فکر قرار دادن لینک خود در فروم باشین.
سعی کنین مطالب مفید و مهم ای در فرومایی که عضو شدین قرار بدید. بعد از یه مدت که به عنوان یک فرد یا برند شناخته شدین می تونین لینک سایت خود رو در قسمت امضای پروفایل تون در انجمن بذارین.

 

شبکه های اجتماعی رو فراموش نکنین

سایتای شبکه اجتماعی هم به شما امکان می دن تا بتونین واسه سایت خود بک لینک رایگان بسازین.
معمولا در قسمت پروفایل خود در شبکه های اجتماعی مختلف می تونین یک یا چند بک لینک به سایت خود قرار بدید.
مثلا می تونین در قسمت پروفایل خود در توییتر، یک بک لینک واسه سایت تون بسازین.

 

یا در شبکه اجتماعی فیس بوک علاوه بر قرار دادن لینک در قسمت پروفایل و قسمت تماس اون، می تونین با لینک دادن به مطالبی که در سایت تون منتشر کردین، بک لینک بسازین.
یک روش دیگه واسه گرفتن بک لینک استفاده از سایتای به اشتراک گذاری فیلم مثل یوتیوب و آپارات هست.

سایت اشتراک ویدیو آپارات

می تونین یک فیلم یا کلیپ آموزشی کوتاه تهیه کرده و با آپلود اون در این سایتا، در قسمت توضیحات لینکی به سایت خود بسازین.
دقت داشته باشین که حتما فیلم شما، اختصاصی بوده و به وسیله خودتون ساخته شده باشه و کلیپ کپی شده از جای دیگری نباشه.