رفع اثر منفی طراحی دوباره سایت بر سئو

طراحی دوباره سایت بر رنکینگ سایت شما در موتورهای جستجو اثر منفی میذاره طوری که دیده شده شرکت پس از طراحی دوباره سایت خود در حدود ۶۰-۷۰% از کاربرانی که از راه موتورهای جستجو سایت رو پیدا می کردن رو از دست می دن. در این مقاله سعی کرده ام راه هایی رو واسه شما بگم که اثر منفی طراحی دوباره سایت رو بر موتورهای جستجو به کمه کم برسونه.

اینجا ۹ روش واسه طراحی دوباره سئو سایت بیان می کنم

۱٫ بررسی و شناخت کامل سایت

زمانی که سایت خود رو طراحی دوباره می کنین، آدرس دهی صفحات ممکنه تغییر یابد. زمانی که آدرس دهی صفحات عوض شه، باید به موتورهای جستجو آگاهی بدید صفحات جدید به چه آدرسی منتقل شدن. در صورتی که این کار رو انجام ندین، ممکنه رنک سایت خود رو از دست بدین. همه رنکینگی که به وسیله صفحات قبلی شما بدست اومده بود ممکنه از بین برود. و زمانی که این اتفاق بیفته، رنک سایت شما از بین میره، ترافیکی که از نتیجه های جستجو به سایت شما منتهی می شه رو از دست میدید، فروش خود رو از دست میدید و شرکت شما دچار درآمد خود رو از اینترنت از دست میده. پس همونطور که توجه می کنین دانستن تموم صفحات سایت شما مهمه.

خبر خوب اینه که راه هایی واسه اون که آدرس صفحات سایت خود رو پیدا کنین هست. می تونین در سایت http://www.google.com/webmasters/tools صفحات ایندکس شده خود رو در گوگل بررسی کنین.

* نکته مهم: صفحات داخل ساب دامنهای سایت خود رو فراموش ننمایید. چون رنک این صفحات هم به مثل سایت اصلی مهم هستن

۲٫ لینک از سایتای دیگه به سایت خود رو کنترل کنین

لینک از سایتای دیگه به سایت شما نقش خیلی مهمی در سئو سایت دارن. و در صورتی که آدرس یک صفحه رو تغییر بدید اثر رنکی که لینک اون سایت به سایت شما میده رو از دست میدید. بهتره قبل از هر کاری لینکای داده شده به سایت خود رو در سایتای دیگه پیدا کنین. بعد لینکای قبلی رو به وسیله انتقال صفحه ۳۰۱ به صفحه جدید منتقل کنین.

یافتن لینک سایت خود در سایتای دیگه رو می تونین از راه http://www.opensiteexplorer.org/ ، http://www.majesticseo.com/ و ضمنا وسیله http://www.google.com/webmasters/toolsانجام بدید.

۳٫ انتقال صفحه ۳۰۱

این مورد ستون طراحی دوباره سایت سئو شماس. اگه چیزی رو در مرحله طراحی دوباره سایت باید انجام بدین اون این مورده. بطوری که قبلا توضیح داده شده، باید مطمئن شید همه صفحات قدیمی سایت شما با انتقال ۳۰۱ به نسخه جدید خود منتقل شدن. ۳۰۱ رنک صفحه قبلی رو به صفحه جدید منتقل می کنه، و به شما این امکان رو میده که رنک قبلی خود رو از دست ندین. در صورتی که این مرحله رو خوب انجام ندین، عملیات طراحی سایت دوباره سئو شما با موفقیت انجام نخواد گردید و رنک سایت خود رو از دست میدید.

در صورتی که قصد دارین این کار رو انجام بدین طراح شما باید با .htaccess, mod_rewrite, و ISAPI_Rewrite آشنایی کامل داشته باشه. باید بدونه چطوری در اونا از ۳۰۱ استفاده کنه.

نکته: در صورتی که آدرس دهی صفحات شما در طراحی دوباره تغییری نکنه لازم نیس از ۳۰۱ استفاده کنین

۴٫ بررسی به وسیله متخصص سئو

قبل از اونکه سایت رو طراحی دوباره کنین مشکلات سئو سایت فعلی رو بررسی کرده و راه حلایی جهت رفع اونا باید انجام شه. شما در طراحی جدید خود می تونین کلیه مشکلات قبلی رو برطرف کرده و سایت رو واسه موتورهای جستجو به شکل ۱۰۰% بهینه سازی کنین. یک سایت ۱۰۰% بهینه سازی شده واسه موتورهای جستجو کار شما رو در رنکینگ گرفتن در موتورهای جستجو راحت می سازه.

۵٫ بررسی گزارشای سایت

قبل از طراحی سایت دوباره باید صفحات فعلی سایت خود رو بررسی کنین و ببینین این صفحات چه بازدیدی دارن. مهترین صفحات خود رو بشناسید و از اونا در طراحی دوباره سایت خود استفاده کنین. می تونین مهمترین صفحات خود رو با بالاترین اثر در موتورهای جستجو در http://www.google.com/webmasters/tools بررسی کنین.

۶٫ بهینه سازی رو در زمان طراحی دوباره و انتقال فراموش نکنه

بهینه سازیا واسه سایت فعلی و صفحات اون رو انجام بدین. نقاط ضعف اون رو در طراحی جدید خود اعمال کنین. شما می تونین مطالبی رو که قبلا با کیفیت پایین تر نوشته شدن رو بهینه سازی کنین. هیچ وقت بررسی کلمات کلیدی رو فراموش ننمایید. با این کار رنک صفحات سایت شما و در آخر رنک سایت شما ارتقاء پیدا میکنه.

۷٫ حساب کاربری مدیران سایت گوگل باز کنین

شما باید در سایت http://www.google.com/webmasters/tools عضو شده و سایت خود رو ثبت کنین. این سایت پس از ثبت سایت و گذشت مدت زمانی اطلاعات جالبی رو در مورد سایت در اختیار شما قرار میده. پیشنهاد می کنم این کار رو حتما قبل از طراحی دوباره سایت انجام بدین و با همه منوهای اون آشنا شید. به وسیله این سایت می تونین خطاهای مربوط به صفحات سایت خود رو نگاه کنین و اونا رو رفع عیب کنین. این سایت ضمنا دارای ابزارهایه که به گوگل آگاهی بدید سایت شما تغییر نمودهه و سایت شما رو دوباره ایندکس کنه. ضمنا می تونین تغییر آدرسای خود رو به گوگل آگاهی بدید.

۸٫ از سیستمای مدیریت محتوا استفاده کنین

سیستمای مدیریت محتوا این امکان رو به شما می دن که سایت خود رو به طور مدارم به روز رسانی کنه و ضمنا اشتباهات عادی سئو موجود در سایتا معمولا در این سیستمای مدیریت محتوا برطرف شده و می تونین خیلی آسون بر پیشرفت سایت تمرکز کنین. این سیستمای مدیریت محتوا ضمنا معمولا آموزش انتقال از سایت قبلی رو به مدیریت محتوای جدید دارن و با انجام اون موارد می تونین مطمئن شید که سایت شما از نظر سئو دچار مشکل نمی شه. اینجانب که به عنوان طراحی سایتای اینترنتی از سایت ۱۳۸۱ تا کنون مشغول به فعالیت هستم از این این سیستمای مدیریت محتوا جوملا و وردپرس رو پیشنهاد می کنیم. چون این سیستما وسایل خیلی جهت انتقال دارن.

۹٫ طراحی و برنامه نویسی قوی به معنای سئو خوب نیس

همیشه داشتن یک سایت با طراحی خیلی عالی و برنامه نویسی قوی به معنای سایت سئو نیس. استفاده از آخرین تکنولوژیا در طراحی سایت به معنای سایت سئو نیس و چیزهه که بیشتر افراد دچار اون می شن. همیشه باید متخصص سئو بر انجام کار طراحی وب نظارت کامل کنه. یک طراح و برنامه نویس قوی همیشه یک متخصص سئو نیس. در طراحی سایت جدید خود حتما در طراحی همه بخشا از نظرات متخصص سئو بهره بگیرین.

اثر افزایش ترافیک در سئو

سئو سایت و اثر ترافیک شاید عنوانی باشه که در روند سئو به اون توجه خاصی نمی شه اما در مخفی نگاه می شه که گوگل ترافیکی که در سایت هست رو به عنوان متریکی بر رنکینگ سایت شما قرار میده. باید گفت که گوگل همیشه به دنبال یافتن راهی واسه تشخیص دادن سایتای معتبرتر در بین کاربرانه. لینکا و ضمنا ترافیک موجود در سایت هم همین موضوع رو میگه.

ترافیک در سئو سایت

نکته ای که در سئو بوجود میاد اینه که سایتایی که ترافیک خوبی در سایت خود دارن. حال به هر دلیلی مثل تولید محتوای یکتا و با کیفیت ، قدیمی بودن سایت ، اشتراک در شبکه های اجتماعی و دیگه دلایل ،دیده می شه که در روند سئو سایت خود پیشرفته عالی دارن و نسبت به دیگه رقبا در رنکینگ بهتری قرار می گیرن. پس نکته ای که در این مورد در سئو بوجود میاد اینه که با اینکه گوگل در الگوریتمای گوگل ترافیک سایت رو به طور مستقیم عنوان و بیان ننمودهه اما در عمل میبینیم که ترافیک کاربران موجود در سایت رو بررسی می کنه و به واسط اون پیشرفت در رنکینگ و هم سئو سایت رو ایجاد می کنه. در یک جمله میشه گفت که گوگل از ترافیکی که در سایت هست به این نکته می رسه که سایت شما معتبره و این تراس  و اعتمادی که کاربران به سایت شما دارن رو در نتایج و هم سئو سایت نشون میده.

اثر ترافیک سایت در سئو سایت

گوگل واسه جدا نمودن سایتا از همدیگه به عنوان اعتبار و تراس سایت می شه و شاید بهترین عامل ترافیک و اعتباری باشه که کاربران به سایت دارن. هرچه ترافیک سایت بیشتر باشه کاربران اعتماد بیشتری به سایت شما دارن و این رفتار کاربران خود تراس و اعتمادی واسه گوگله که به سایت شما اعتماد کنه.

مقاله آموزش سئو

 

راه های افزایش ترافیک در سئو

با اینکه خرید ترافیک از گوگل و استفاده از رباتا به خاطر تولید ترافیک کسب وکاری شده که به وسیله بعضی وب مسترها استفاده می شه اما باید گفت که این ترافیک به شکل فیکه و بعد از تموم شدن اون شما افت رنکینگ رو دارید و این افت ترافیک در سئو سایت شما اثر بدی داره و یا حتی باعث می شه که شما اعتبار خود رو از دست بدید. اصولی ترین راه واسه جذب ترافیک تولید محتوای با کیفیت و پخش اون در شبکه های اجتماعیه تا ترافیک رو به طرف سایت شما آورد و تاثیرگذاری در سئو سایت رو به مرور دارید.

اصول سئو در افزایش ترافیک سایت

با توجه به مطالب میشه به این جمله اشاره کرد که ترافیک سایت اثر مثبت و مستقیم روی سئو سایت داره. اما چطوری ترافیک سایت رو بالا ببریم. ترافیک فیک و کاذب با استفاده از نرم افزارها و رباتایی باعث می شه که ترافیک سایت شما بالا روند اما این ترافیک تا زمانی که از این باتا استفاده می کنین هست و اگه واسه تمدید و گرفتن سرویس اقدام نکنین ترافیک خود رو از دست می دید و این افت ترافیک روی سئو سایت شما اثر منفی داره چون که یهو حجم بالایی از ترافیک رو از دست دادین. اصول سئو سایت مثل تولید محتوا و هم شبکه های اجتماعی هم جهت با افزایش ترافیک و هم تاثیرگذاری در برندینگ شما هستن.

اثر ترافیک فیک در سئو

شاید سایتای خیلی رو دیده باشین که ترافیک فیک ، کاذب رو وارد سایت می کنن و با عنوان افزایش ترافیک ، افزایش الکسا ، افزایش بازدید سایت ، افزایش بازدید سایت در حال فعالیت هستن و هزینه ای رو در قبال ترافیک و بازدیدی که وارد سایت می کنن دریافت می کنن. اما اینکه این ترافیک فیک و بازدیدکننده الکی چه اثری در سئو سایت شما خواهد رو در ادامه خواهیم پرداخت.

اثر افزایش بازدید فیک در سئو سایت چیه؟

ترافیک فیک و کاذب اگه اصول سئو سایت رو اجرا کرده باشین می تونه به واسط ترافیکی که در سایت شما هست اعتبار رو به شما بخشد. اما بحثی که در ترافیک فیک و هم افزایش بازدید کاذب هست اینه که اگه شما به قطع سرویس عمل کنین ممکنه هزاران ترافیک و کاربری که در سایت شما به شکل فیک وجود داشت رو از دست بدین و این از دست دادن بازدید و ترافیک تاثیرگذاری منفی در سئو سایت شما میذاره.

چرا از ترافیک فیک و افزایش بازدید استفاده می کنن؟

با توجه به گفته های بالا پس گوگل ترافیک موجود در سایت رو به عنوان متریکی در سئو سایت قرار داده و ترافیکی که در سایت هست می تونه بیانگری از اعتبار سایت شما باشه. به خاطر این صاحبان وب مستر واسه بهبود در وضعیت سئو سایت از ترافیک فیک و کاذب استفاده می کنه تا به واسط این افزایش بازدید بر اعتبار سایت خود اضافه کنن و هم بهبود در وضعیت سئو سایت خود رو نگاه کنه.

سئو سایت و نقش ترافیک و کاربرپسند بودن

ترافیک سایت نشون دهنده کاربرپسند بودن سایت شماس و این کابرپسند بودن سایت تاثیرگذاری مثبت و مستقیم روی سئو سایت داره چون که گوگل همیشه سعی خود رو واسه رضایتمندی کاربران خود قرار میده و اگه سایتی کاربرپسند باشه پس گوگل این امتیاز و تفاوت رو در رنکینگ سایت نشون میده.