جدای از بک لینک فالو و نوفالو کیفیت بک لینک هم واسه رتبه بندی سایتا موثر بوده و حتی می تونه باعث کاهش رتبه سایت شما هم شه.

تا چند مدت پیش خرید بک لینک باعث افزایش رتبه سایت شما می شد. تنها کافی بود که بک لینکی که خرید می کنین فالو باشه. اما طبق رشد و پیشرفت سیستم رتبه بندی گوگل واسه نمایش نتایج واقعی به جستجوکنندگانی که در جستجوی یک نتیجه واقعی واسه مورد جستجوی خود می گردن، گوگل با بهبود دائمی در همه زمینه ها به ویژه روش رتبه بندی سایتها الگوریتمهای مختلفی رو واسه آزمایش دقیق داده ها اضافه کرد که پس استفاده تخصصی از هوش مصنوعی در این مورد شاید یک کار عمقی بود.

همونطور که در خبره های قبلی در همین سایت یعنی  www.FeedMap.ir با عنوان ” موتور جستجوی گوگل هوشمندتر می شه ”  اشاره شد مدیر بخش هوش مصنوعی گوگل به بخش جستجوی گوگل اومد و این یک معنی مهم داره و اون تمرکز و توجه ویژه بخش جستجوگر گوگل به هوش مصنوعیه.

اثر بک لینک بی کیفیت بر رتبه و رنک سایت شما

اثر بک لینک بی کیفیت بر رتبه و رنک سایت شما چیه؟ بک لینک فالو یا نوفالو؟ بک لینک پولی؟ بک لینکای فالو هم می تونن رتبه سایت شما رو کاهش دهند!

بخاطر این دیگه جدای از بک لینک فالو و نوفالو کیفیت بک لینک هم واسه رتبه بندی سایتا موثر بوده و حتی می تونه باعث کاهش رتبه سایت شما هم شه.

دامنه اثر بک لینک بی کیفیت

اهمیت و اثر بک لینک بی کیفیت روی کاهش رتبه سایت شما اونقدر مهمه که گوگل ابزاری رو در اختیار وبمسترها قرار داده تا اگر حس می کنن بک لینک بی کیفیتی در سایتی هست که امکان حذف اونو ندارن از گوگل بخواد تا اون بک لینک ندیده گرفته شه.

واسه دریافت اطلاعات بیشتر درباره اثر بک لینک و  وسیله گوگل واسه ندیده گرفتن بک لینک بی کیفیت ، به این صفحه از بخش پشتیبانی گوگل برید

https://support.google.com/webmasters/answer/2648487?hl=en

تعریف لینک فالو و نوفالو – follow & nofollow

بی شک در این مورد با نظرات متفاوتی روبرو شده‌ایم. بحث‌های زیادی در این مورد شده و اختلاف نظرهای زیادی هست اما کدامیک درست تره؟
یک لینک در حالت عادی بصورت فالوه و توانایی انتقال اعتبار سایت رو داراس. یعنی زمانیکه سایت A به سایت B لینک می ده به این معنیه که سایت A سایت B رو تایید کرده و گوگل اعتبار اون مطلب رو به سایت B میده.. اما اگه لینک مورد نظر نوفالو باشه اعتبار انتقال نمی‌یابد؛ به این منظور که سایت A فقط اشاره کوچیکی به سایت B کرده ولی اون رو تایید نمی‌کنه. لینکای نوفالو از نظر گوگل مجاز هستن و هیچ مشکلی واسه رتبه سایت شما ایجاد نمی‌کنن و ضمنا پیج رنک گوگل رو منتقل نمی‌کنن.

این مطلب را هم بخوانید :  چک کردن دامین آتوریتی – دامین اتوریتی چیست

توجه: نوفالو بودن لینک به معنی این نیس که رباتا توانایی یا اجازه دسترسی و بررسی به اون رو نداشته باشن.

چرا لینکای سایت رو نوفالو کنیم؟

تعریف اشاره شده تا حدی مفهموم و معنای کلمه رو رساند. اما بیایید دقیق تر بررسی کنیم.
لینکای خروجی یکی از فاکتورهای مهم افزایش رتبه سایت هستن و موتورهای جستجو با ارسال سیگنالای مختلف لینکای سایت رو واسه افزایش ورودی سایت بررسی می کنن. کمی و کیفیت این لینکا به وسیله گوگل از راه کدای سایت بررسی می‌شه. هیچ مدیر سایتی نمی خواد سایت خود رو فدای سایت دیگری کنه. پس در این بین باید لینکایی که توانایی انتقال اعتبار سایت رو دارن اصلاح کرد تا دچار افت سئو سایت نشویم.

[alert style=”warning”]

واسه دریافت جدیدترین و بروزترین مطالب آموزشی سئو، به کانال تلگرام رسیدن وب بپیوندید.

[/alert]

لینکای فالو – nofollow

همونجوری که گفتیم لینکا در حال عادی فالو هستن و توانایی انتقال اعتبار و امتیاز سایت رو دارا هستن. اینجا چند نمونه لینک فالو ببینین:

<a href=”https://www.nilweb.ir” >رسیدن وب</a>
<a href=”https://www.nilweb.ir” rel=”dofollow” >رسیدن وب</a>
<a href=”https://www.nilweb.ir” rel=”follow” >رسیدن وب</a>

مطالب دیگه

ترفندهای مخفی اما قانونی سایتهای بزرگ واسه افزایش رتبه آلکسا

گوگل آنالیتیک و نحوه شناسایی رفتار مخاطبین سایت و تعیین هدف…

چطوری بی سئو سایت به کسب درآمد از سایت بدیم؟

سئو انجمن و تالار گفتگو به سبک سایتای بزرگ جهانی

روش نوفالو کردن لینکای خروجی سایت

اما چطوری لینکا رو نوفالو کنیم که اعتبار سایت رو انتقال ندهند تا دچار سئو منفی نشویم؟ شما با نوفالو کردن لینک به رباتای گوگل آگاهی میدید که اون لینک رو در نظر نگیرند. واسه نوفالو کردن لینک کافیه ویژگی rel=”nofollow” رو به لینک‌مون اضافه کنیم. مثال:

<a href=”https://www.nilweb.ir” rel=”nofollow” >رسیدن وب</a>

نوفالو کردن لینکای خروجی با استفاده از افزونه

افزونه Title and Nofollow For Links یکی از افزونهای کاربردی واسه همین کاره. بعد از نصب و فعالسازی افزونه بخش جدیدی به نام Add rel=”nofollow” to link به قسمت لینک‌دهی مطالب وردپرس اضافه می‌شه که با زدن تیک این قسمت خیلی آسون لینک رو برایتون نوفالو میکنه.

 

نوفالو کردن همه لینکای خروجی سایت

در مقاله لینک‌بیلدینگ گفتیم که گوگل از وبمسترا خواسته که واسه کاربر بنویسند نه واسه موتورهای جستجو. پس با این حال باید در نظر گرفت که نوفالو کردن همه لینکای سایت کاری مشکوک و غیر حرفه‌ایه. در کنار لینکای نوفالو باید لینکای فالو نیر درست کرد تا روند کلی سایت دقیق و بی ایراد باشه و شکل کار مصنوعی و ساختگی جلوه نکنه.

لینک فالو و نوفالو هر دو در سئوی سایت موثر هستن. لینکای نوفالو شاید توانایی انتقال اعتبار رو نداشته باشن اما در رتبه بندی سایتا اثر می ذارن.