روش انتخاب رنگ در طراحی سایت

رنگ در طراحی سایت

واسه طراحی یک سایت قشنگ نباید به مسائل فنی اون توجه کنیم. واسه طراحی سایت باید از ملاکای جورواجور استفاده کنین.در مورد سئو و بهینه سازی سایت  علاوه بر قوی بودن کدای برنامه نویسی و محتوا ظاهر سایت هم مهمه.اما موارد دیگری هم وجود دارن که در صورت رعایت نکردن اونا، بازدید کننده علاقه ای به بازگشت دوباره به سایت تون نشون نخواد داد.در این جا ما به شما یک ملاک مهم رو که رنگه و باعث بازگشت بازدید کننده از سایت شما می شه رو به شما معرفی می نمائیم.

شاید شما بهترین و جدیدترین محتوا رو در سایت خود داشته باشین ، یا از نظر فنی امکانات بالا العاده ای رو طراحی کرده باشین ، اما استفاده از ترکیب رنگ نامناسب ممکنه به نبود موفقیت سایت شما منتهی شه. تصور کنین رنگ زمینه صفحه سایت شما آبی باشه و نوشته های روی اون با رنگ سفید نشون داده می شن بی هیچ شرطی بیشتر افرادی که به این صفحه مراجعه می کنن قید خوندن محتوا و صفحات شما رو می زنن وهمین باعث کاهش اعتبار و رتبه شما در گوگل می شه.پس نباید از رنگای بیریخت و تکراری و رنگایی که دل شما رو می زنن استفاده کنین.

اول: طرح ازتون دوم: مشورت با متخصصان

در مورد ظاهر سایت شما باید تحقیق کنین و چیزی که رو که مورد توجه دارین رو سفارش بدید.تصور کنین سایت شما در آخر چه امکاناتی داره و بازدید کننده زمان ورود به سایت شما چه تصویری خواهد دید. همیشه خود رو جای بازدید کننده قرار بدید. بعد خیالات و نقشه ای که طراحی کردین رو با متخصص در بین بذارین. این بهترین و مفیدترین قسمت طراحیه.

به یاد داشته باشین که متخصصان گرافیک سایت، تجربه و علم این کار رو خیلی بیشتر ازتون دارن. پس انتظارات و خواستهای خود رو به اونا منتقل کنین و در برابر نظرات و انتقادهای اونا مقاومت نکنین.

واسه اتخاب رنگ در سایتتون باید به محتوای خود توجه کنین.در نظر گرفتن زمینه کاری شما در رنگ بندی سایت اهمیت خیلی زیادی داره.سایتی که مربوط به کودکانه با سایتی که مربوط به تکنولوژیه تنها در محتوا متفاوت نیستن. بی شک بازدید کننده وقتی محیط سایت رو متناسب با اهداف سایت میبینه، خیلی بیشتر اعتماد می کنن.

انتخاب نوع رنگ در طراحی سایت

اهمیت لوگو

لوگوی سایت مهمترین تصویریه که کاربر در سایت شما نگاه می کنن.لوگو کوتاهترین ، راحت ترین و کوتاه ترین راه واسه شناسایی سایت شماست. پایه و پایه ترکیب رنگ سایت خود رو از لوگو الهام بگیره.

قدرت سایه رو فراموش نکنین !

در کنار انتخاب رنگ، می تونین واسه اجزای سایت سایه اضافه کنین.البته بحثی بین طراحان سایت هست و بعضیا با استفاده از سایه مخالف هستن.اما بی شک قرار دادن سایه می تونه طرح رو طبیعی تر کنه و حتی سایت شما سه بعدی به نظر برسه.

استفاده از ترکیب رنگ analogic

در سیستم analogic اول یک رنگ به عنوان رنگ اصلی انتخاب می شه.بعد این رنگ به وسیله یک رنگ نزدیک به اون و هم در بیشتر مواقع یک رنگ مکمل همراهی می شه.اول رنگ مناسب رو که در قسمتای مختلف سایت استفاده می شه انتخاب کنین و واسه رنگای بعدی می تونین از نرم افزارهای گرافیکی و یا وب سایتایی که در انتخاب این رنگا کمک می کنن استفاده کنین.

این مطلب را هم بخوانید :  اهمیت On page seo یا بهینه سازی درونی

از استفاده از تعداد رنگ زیاد پرهیز کنین !

در سیستم analogic تنها از 3 رنگ به عنوان رنگای سایت نام برده شد.هیچ وقت از تعداد زیاد رنگ در طراحی سایت خود استفاده نکنین.به یاد داشته باشین مواردی که مطرح می شه فقط در جهت یکنواختی، سادگی و زیبایی سایته.

رنگا نباید خوندن رو سخت کنن !

نکته مهم در انتخاب ترکیب رنگ مناسب واسه سایت اینه که بازدید کننده خیلی آسون بتونه متون و نوشته های سایت رو مطالعه کنه.اگه استفاده از رنگا باعث شه کاربر با سختی و دردسر نوشته ها رو بخونه، مطمئنا تمایلی واسه بازگشت دوباره به سایت نداره.

هدف کلی از انتخاب ترکیب رنگ مناسب اینه که سایت از حالت بی روح و بی مزه به یک سایت جذاب تبدیل شه. فراموش نکنین که بازدیدکننده از بین وب سایتای شبیه، وب سایتی رو انتخاب می کنه که جذاب تر و گویا تر باشه.

انتخاب واژهای کلیدی در سایت !

رای داشتن بازاریابی موفق با موتورای جستجوگر،انتخاب واژه ها و عبارات کلیدی مناسب مهمه و البته مهم تر از اینا عبارات کلیدی مناسب و موثر…

شما باید در مورد این که کاربران اینترنت با جستجو کردن کدوم عبارت در موتور جستجو ، سایت شما رو پیدا میکنن خیلی مهم و ضروریه.این عبارات شامل اون عباراتی که شما جستجو می کنین نمی باشه و نه عباراتی که شما دوست دارین.این عبارات عباراتی هستن که ، مخاطبان پنهون ی شما جستجو می کنن.

چیزی که در این جا مهمه اینه که شما به رتبه بالاتر با عبارت مناسب برسین.شاید شما بتونین عباراتی استفاده کنین که در نتایج جستجو در بالا نتایج جستج قرار بگیرین ولی گوگل هیچ اهمیتی به این جستجو نده و کسی رو روونه سایت و یا وبلاگ شما نکنه.دلیل این نشونه. شما از عباراتی استفاده کردین که مخاطبان شما اون رو جستجو نمی کنن و این باعث بازدید کم از صفحات شما می شه.به طور کل میشه گفت که اگه شما بتونین 50 نفر رو با کلمات مناسب به سایت خود هدایت کنین موفق تر از افرادیه که در روز 5000 هزار نفر بازدید دارن ولی از کلمات نامناسب استفاده می کنن.

کلمات کلیدی

ملاک انتخاب کلمات کلیدی مناسب :

  1. تحقیق مناسب در مورد کاری خودتون .

  2. علم و شناخت درست از کسب و کارتون .

  3. و منافعی که می تونین به مشتریان خود برسونین مهمه.

به عباراتی که به شکل تکراری به وسیله کاربران جستجو می شن ، عبارات محبوب می گن.پس شما نباید در کلمات کلیدی خود از کلمات کم و یا بدون محبوب استفاده کنین.