بررسی سئو سایت

در مقالات قبلی در مورد موضوعاتی هم چون الگوریتم جدید گوگل شهریور ماه و آموزش سئو on page و … صحبت کردیم. هم اینجور در مورد مواردی چون سئوی تضمینی سایت و سئو ارزون سایت که خیلی از شرکتا و افراد همراه با شعار سئو تضمینی سایت ارائه می دن گفگتگو داشتیم که به این مهم رسیدیم که این افراد تنها به دنبال فریب  وبمسترا هستن. پیشنهاد میکنم اگه مقالات سئو قبلی رو مطالعه نکردید حتما یه بار مروری داشته باشین. در ادامه مطلب با اکسپرت سئو همراه باشین.

امروز در خدمت شما هستیم تا در مورد بررسی سئو سایت صحبت کنیم و تعدادی لینک واسه بررسی رایگان سئو سایت خدمت تون معرفی کنیم. همونطور که می دونین بحث سئو امریه مهم در مورد تجارت الکترونیک که بی سئو و بهینه سازی نمیتوانید با سایتای رقبای خود رقابت کنین و در میدون تجارت از بقیه پیشی بگیرین.

سئو سایت به طور منظم باید بررسی شه. چون که ممکنه از دید مختلف با توجه به تغییراتی که به طور خواسته یا ناخواسته روی سایت و الگوریتمای گوگل انجام میشه تغییراتی روی سایت اعمال شه که واسه سایت مضر باشه.

در ادامه به بررسی تعدادی از سایتا که بررسی رایگان سئو سایت رو انجام می دن خواهیم پرداخت.

یکی از سایتایی که می تونین به شما در بررسی سئو سایت تون کمک کنه سایت http://chkme.com/ است . سایت چک می با در نظر گرفتن چند مورد سایت شما رو از دید سئو بررسی میکنه و امتیاز مناسب رو به شما می ده.

از این جور سایتایی که واسه بررسی رایگان سئو سایت می تونین کمک بگیرین سایت http://seositecheckup.com/ هست که اطلاعات دقیق تر و کامل تری نسبت سایت chekme.com به شما میده.

از این جور سایتای که میشه واسه بررسی سئو سایت رایگان از اون استفاده کنین http://neilpatel.com/seo-analyzer/ است.

البته باید خدمت تون عرض کنم که همه وب سایتایی که به شکل اتوماتیک این کار رو انجام می دن همیشه نواقصی هم در سیستم خود دارن و نمیشه به همه گفته هاشون اعتماد داشت و اگه تمایل به بررسی سئو سایت و بررسی کامل سایت تون دارین پیشنهاد میکنم حتما از یک متخصص سئو حرفه ای کمک بگیرین و از اون بخواهید تا با مشاوره سئو شما رو در مورد سئو و بهینه سازی سایت راهنمایی کنه.

اثر فلش یا جاوا اسکریپت در سئو سایت

در نظر موتورای جستجو فایلای فلش جاوا و متن نوشته قابل درک و دیدن نیستن . کدای که در فریم استفاده میشوند در اول بصورت کلی فاجعه به حساب می اومد ولی تازگیا موتورای جستجو واسه بعضی از مسائل اونا رو ندیده میگیرد ( به زور ) و در مسائل پیشرفته تر اونا رو به دید مثبت مینگرد ( سایتای لینک دهنده محتوا به منبع ) . همه کارایی که واسه طراحی وب از راه فلش یا جاوا انجام می گیره ممکنه از دید طراح خیلی بزرگ و جذاب باشه ( که قطعآ همینطوره ) ولی از دید موتورهای جستجو سایت رو در ضعیف ترین شرایط قرار می ده. ممکنه براتون سوال پیش بیاد که شرایط ممکنه از اینم بدتر بشه؟ جواب مثبته ! زمانی که شما در صفحه اصلی خودتون موقع لود سایت ( زمانی که اولین بارگذاری سایت انجام میشه ) از کدای فلش یا جاوا استفاده می کنین از دید موتورهای جستجو واسه اعلام نتایج واقعا خودتون رو از این لیست حذف کردین.

js

واسه امتحان یک سایت طراحی شده با این زبانای کدنویسی رو از دید موتورهای جستجو بررسی کنین . پیشنهاد من به شما واسه طراحی سایتای فلش اینه که زمانی باید از این کدنویسیا بصورت کامل استفاده کنین که سایت شما صرفآ یک سایت معرفی محصول بصورت دیداری باشه ( محصول رو به خریدار از راه ایمیل یا راه های دیگه نشون بدید و کلآ دیدگاهی نسبت به کسب بازدید از موتورای جستجو نداشته باشین. ) و وگرنه از قالبایی استفاده کنین که کدنویسیایی رو استفاده کنن که در موتورهای جستجو دیده شن.

لینکاتون ( به اصطلاح ) عنکبوتیه ؟

خیلی از مثل سازای موتورهای جستجو ( اگه بصورت درست راه اندازی شده باشن ) میتوانند خیلی در تشخیص این به شما کمک کنه ! به ویژه در سایتایی که تبادل لینک در اونا خیلی صورت میگیرد .الان شاهد لینک دادن به نوشته ها و کلمات کلیدی در خیلی از سایتا و وبلاگا با استفاده از کدهای جاوا اسکریپت هستیم ( جهت زیبایی نوشته از این زبون استفاده میکنند ) که اینجور چیزی از دید موتورای جستجو جالب نیس و پیشنهاد میشه از این نوع لینک دادن همراه با این زبون برنامه نویسی خودداری کنین.

js2

در حالی که ابزارای خیلی جهت تولید کلمات کلیدی وجود دارن بهترین روش واسه بکار بردن کلمات کلیدی بصورت دستی و انسانیه چون یک وسیله هرچقدر هم که پیشرفته باشه با هوش روباتیک خود نمیتونه به سطح فکری آدم برسه . این کار باعث میشه در خیلی از مواقع شما سایت خودتون رو از دید عنکبوتا نگاه کنین و مشکلات سایت رو خیلی آسون رفع کنین. یک مورد مهم دیگه که باید به اون اشاره کرد استفاده کلمات کلیدی در اول متنا و بعد تقسیم چگالی در وسط و پایین متنه . تقریبآ در همه موتورهای جستجو بر این تاکید شده که کلمات کلیدی خودتون رو در پاراگرافای راحت بکار ببرین بدور از دید عنکبوتی و الگوریتمای موتورهای جستجو این اینکار واسه کاربران هم لذت بخش تره و کاربر با خوندن چند خط اول اگه کلمات مربوطه رو پیدا کنه ( کلماتی که جستجو طبق اونا انجام شده ) به احتمال خیلی زیادی تا آخر اون متن رو میخواند و از این دید هم امتیازات خیلی زیادی واسه سایت شما که شامل اهمیت محتوای سایت بازدید احتمالی از مطالب و صفحات دیگه و … ( درسته که بازدید هم واسه سایت شما ثبت میشه و احتمال بازدید دوباره سایت و تبدیل به کاربر دائمی هست . )

کلمات کلیدی سایت خود رو بررسی کنین

لینکای داینامیک سایت

هر چند بیشتر موتورای جستجو این امکان براشون هست که همه لینکای سایتا رو ایندکس کنن ولی بهتره لینک (یو آر ال ) صفحات و مطالب سایت خودمون رو به بهترین راه بکار ببریم پیشنهاد بنده :  (نام نوشته– شماره پست- دسته بندی ) البته بصورت کامل اینا به انتخاب و دلخواه وبمستر مربوطه هست ولی یکی از روش هایی که بصورت تجربی به اثبات رسیده رو خدمتتون گفتم . و یک نکته مهم در این تا جایی که میتونید از استفاده علامتا به ویژه علامت سوال ( ؟ ) در لینک یو آر ال خودداری کنین چون این موضوع زیاد واسه عنکبوتا خوب نیس.

flash1

متا کلمات کلیدی و توضیحات اونا

متا تگ کلمات کلیدی و توضیحات اونا در قدیم ( الگوریتمای قدیمی موتورای جستجو ) از شاخص ترین سیگنال دهیا واسه جذب موضوع از طرف موتورای جستجو بود که با گذشت زمان و بروز شدن و افزایش متدهای امتیاز دهی و سیگنال دهی صفحات این موضوع خیلی کمرنگ شده و شما می تونین تمرکز خودتون رو به موارد دیگه که در جلوتر به اونا اشاره میکنم جلب کنین .