تبادل لینک چیه

تبادل لینک چیه؟ تبادل لینک یکی از راهکارهای رایگان واسه بهبود سئوی سایت و وبلاگه. با استفاده از تبادل لینک هر دو طرف تبادل لینک از امتیازات تبادل لینک بهره مند می شن.

 

تبادل لینک چیه
تبادل لینک چیه: راه حلی رایگان واسه بهبود سئو و رنکینگ گوگل و رتبه الکسا و افزایش بازدید

 

 

تبادل لینک چیه

همه افرادی که به دنبال راه اندازی یک سایت یا وبلاگ عمومی هستن، آرزو دارن که به وسیله موتورهای جستجو (گوگل، بینگ، یاهو، و غیره) در بالا لیست وب سایتا و وبلاگایی که محتوایی تقریبا یسکان با اونا دارن قرار بگیرن، و با سرچ کاربران در گوگل و … صفحات سایت و وبلاگ اونا دارای رتبه ۱ تا ۳ باشه و یا کمه کم در صفحه اول نتایج جستجوی گوگل قرار گیرند، تا با افزایش بازدید سایت یا وبلاگ شون به اهداف خود برسن. ولی، از آنجایی که رقابت در اینترنت خیلی سخت و زمان بره، تنها کسائی که از علم “بهینه سازی موتور جستجو” (سئو) (SEO) ، رنکینگ گوگل و رنکینگ الکسا برخوردارن، در این موفق خواهند بود.

 

تبادل لینک
تبادل لینک

 

تبادل لینک چیه – بهبود رتبه در موتور جستجوی گوگل

وسایل خیلی واسه بررسی جایگاه صفحات شما در موتورهای جستجو، و بررسی تعداد و نوع بازدیدهای انجام شده به وسیله کاربران از سایت یا وبلاگ شما وجود دارن. معروفترین این وسیله ها گوگل وب مستر، الکسا، و وبگذر هستن.

گوگل وب مستر درگاه رابطه مستقیم شما با موتور جستجوی گوگله تا شما از وضعیت سایت و وبلاگتون و ضمنا بازید کنندهای اون با خبر شید.

الکسا ابزاری واسه بررسی بازدیدهای انجام شده از سایت یا وبلاگ شماس. الکسا با استفاده از بعضی از پارامترها (مثل تعداد بازدیدها و ضمنا کیفیت بازدیدها) رتبه جهانی و ضمنا رتبه کشوری سایت شما از نظر محبوبیت بین کاربران رو نمایش می ده.

وبگذر سایتی ایرونی و شبیه الکساه که امکانات بیشتری نسبت به الکسا رو به شکل رایگان در اختیار وب مستران ایرونی قرار ی بده.

 

تبادل لینک
تبادل لینک زنجیره ای با یک سایت / وبلاگ مرکزی قوی

 

تبادل لینک چیه – بهبود رنک سایت

واسه بهبود رنک و رتبه سایت یا وبلاگ تون باید به موارد زیر دقت کرده و تک تک اونا رو عملی کنین:

اولین قدم واسه اینکه سایت یا وبلاگ شما به وسیله گوگل و بینگ در ردیف سایتای با ارزش قرار گیرند، داشتن مطالب مناسب، هم از نظر ساختار و هم از محتواه. بی داشتن محتوای مفید سایت یا وبلاگ شما شاید چند ماه یا حتی یک سال در صفحه اول یا دوم گوگل واسه کاربران سرچ کننده نشون داده شن، ولی مطمئن باشین که بی توجه به محتوا به زودی از صفحات اول گوگل به صفحات انتهایی انتقال پیدا می کنین.

دومین قدم واسه بهبود رتبه سایت و وبلاگ در گوگل و الکسا، رعایت اصول سئو هستش که به طور جداگونه به اون خواهیم پرداخت.

سومین قدم واسه اینکه صفحات سایت و وبلاگ شما در ازای سرچ و جستجوی کاربران در جایگاه مناسبی قرار گیرند ساختن لینک (لینک بیلدینگ) ه. لیتک بیلدینگ به دو صورت داخلی (برگشت مناسب صفحات سایت و وبلاگ شما به همدیگه)، و خارجی (وجود لینکایی از سایتا و وبلاگای دیگه به سایت و وبلاگ شما) با پیگیری شه.

 

لینک سازی خارجی و تبادل لینک

مبحث تبادل لینک مربوط به لینک بیلدینگ خارجیه. یک لینک خارجی مثل یک نامه تایدیه از طرف یک نفر واسه شخصی دیگه واسه اثبات داشتن اعتبار و ارزشه. از آنجایی که هر سایتی خیلی آسون حاضر به دادن اعتبار به سایت یا وبلاگ دیگری به شکل رایگان یا حتی ارزون نمی باشه، بهترین روش واسه افزایش پیج رنک و افزایش بازدید کننده سایت یا وبلاگ شما، تبادل لینکه.

در سیستم تبادل لینک، شما با ثبت لینک سایت یا وبلاگتون در بخش تبادل لینک سایت ما یا سایتای شبیه، باعث میشوید تا پس از چند ساعت گوگل لینک اضافه شده رو شناسایی کرده و به اعتبار سایت شما اضافه کنه و از اینرو رتبه و پیج رنک سایت شما رو افزایش میده. ضمنا بازدید کنندگان سایتای هم روی لینک شما کلیک می کنن و باعث افزایش بازدید کننده واسه شما می گردن که این هم هم باعث بهتر شدن رنکینگ سایت شما در الکسا می شه و رتبه سایت شما در الکسا کاهش پیدا میکنه.

 

تبادل لینک دو طرفه
تبادل لینک دو طرفه

 

تبادل لینک چیه – طرز کار سیستم تبادل لینک

فرض کنین شما میخواهید پیج رنک و رتبه گوگل سایت A رو افزایش بدید. واسه این کار باید تعداد سایتایی که به سایت A لینک می دن یا یعنی لینک سایت A رو در خود قرار می دن افزایش پیدا کنه.

معمولا صاحبان وبسایتا و وبلاگا واسه افزایش لینکای دریافتی در سایتای دیگه یا به اصطلاح بکلینک، با همدیگه همکاری کرده و به شکل دوطرفه لینک سایت همدیگه رو در سایت خود قرار می دن. مثلا سایت A و B با هم توافق میکنند که تبادل لینک کنن. پس سایت A لینک سایت B رو در سایت خود قرار می ده و سایت B هم لینک سایت A رو در خود میگذاره. به این کار اصطلاحا تبادل لینک دوطرفه میگن.

 

تبادل لینک دو طرفه و تبادل سه طرفه و چند طرفه
تبادل لینک دو طرفه و تبادل سه طرفه و چند طرفه

 

تبادل لینک چیه – تبادل لینک خوب

حالا یه نکته هست که باید حتما بهش توجه بشه! سایتایی که به سایت A لینک میدن و یا سایت A بهشون لینک میده، باید سایتای مورد قبولی باشن. یعنی اینکه اول اینکه تعداد لینکای خروجی از اون سایتا خیلی نباشه که جزو اسپم حساب بشن. دوم اینکه از نظر محتوا با هم همخوانی داشته باشن.

مثلا، فرض کنین سایت A در مورد فروش سیم کارت فعالیت داره. در صورتی که از یک سایت که در مورد فروش موبایل کار میکنه لینک بگیره، این لینک خیلی ارزشش بیشتر از لینکیه که از یک سایت خبری گرفته!

ایا میخواهید بدونین بک لینک چیه؟ این مقاله رو خوب بخونین

اینجا قصد نداریم واسه شما از تعریفای عادی و اینترنتی و سخت استفاده کنیم , با اشاره مثالی این موضوع رو واسه شما تعریف میکنم: در نظر داشته باشین که من و شما قراره به پیش نفری سوم بریم , ایشون من رو میشناسند اما شمارو نه , من می خوام شمارو بهش معرفی کنم و چون من در پیش نفر سوم اعتبار دارم, شمام به همین واسطه اعتبار میگیرید ! حالا در نظر بگیرین که ان نفر سوم گوگله ! این راحت ترین معنای بک لینکه, یعنی با قرارگرفتن لینک و کلمه مورد نظر شما در سایت دیگه , شما به دلیل اعتبار ان سایت در گوگل اعتبار میگیرید و در کلمه مورد نظرتون رتبه بهتری رو در نتایج کسب می کنین

ایا خرید بک لینک مفیده یا مضر؟

جواب این سوال بی شک به کارکرد شما بستگی داره, بک لینک می تونه مثل چاقو باشه , هم می تونین از ان واسه پوست کندن سیب و اسایش خودتون استفاده کنین و هم می تونین باعث مرگ شید ! آخر سر بک لینک خوب است یا بد؟ در صورتی که استاندارد باشه و اصولی باشه خیلی می تونه موثر باشه و رتبه شمارو در موتور جستجوی گوگل بالا بکشه .خیلی از کاربران ازمون درباره نرم افزار بک لینک رایگان یا برنامه و نرم افزار ساخت بک لینک ساز میپرسند , باید گفت که اینجور برنامه ای صحت نداشته و درصورت وجود هم مضر و اثر تخریب کننده داره

اما اگه به دنبال لینکای بی کیفیت و بک لینک رایگان و یا وبلاگای اسپمر و … باشین بی شک نه تنها سودمنده بلکه باعث حتی پنالتی هم میشه. بک لینک پول نیس که هرچقدر بیشتر باشه بهتر باشه ! بک لینک در یک 1 سایت خوب بعضی وقتا از 1000000 وبلاگ و تارنماهای اسپمر بهتره. پس به جای سبک سنگین کردن قیمت کمتر همیشه به دنبال کیفیت بیشتر باشین. الان ملاک تعیین قدرت یک سایت خوب واسه تبلیغ متنی تغییر کرده که در ادامه همین مطلب بعضی معیارهای اون رو به شما توضیح میدهیم .

 

ملاک تعیین قدرت بک لینک چیه؟

تا دسامبر سال 2013 ملاک گوگل واسه ارزش گذاری سایتا پیج رنک بود اما با منسوخ شدن این الگوریتم گوگل سیستم ارزش گذاری جدیدی با عنوان پیج اتوریتی رو معرفی کرد.واسه خرید تبلیغ متنی ملاک پیج اتوریتی و دومین اتوریتی از 0 تا 100ه و هرچه امتیاز سایت به عدد 100 نزدیک تر باشه یعن بک لینک قوی و مناسب تری واسه سایت شماس. حال این عدد چطوری تعیین می شه؟  طبق ( قدمت سایت شما , بک لینکای سایت شما در سایتای دیگه , قدمت سایت , محتوا و…. ) تعیین می شه, چه عددی واسه پیج اتوریتی خوبه؟ با توجه به حجم وب سایتای اینترنتی جستجوگر گوگل در این امتیاز دهی کمی سخت گیره و میشه به پیج اتوریتیای زیر 10 نمره معمولی – اتوریتیای بالای 20 متوسط – اتوریتی بالای 30 نمره خوب و قبولی – اتوریتی بالا 40 نمره عالی داد