اهمیت نا فالو کردن لینکای خروجی یک سایت


کد نوفالو (nofollow) چیه؟

نوفالو (nofollow) یک کد بصورت “rel=”nofollow  است که در کد لینکای سایت شما قرار میگیرد. کد نوفالو (nofollow) به موتورهای جستجو نشون می ده که نباید به دنبال این لینک برن. شما با استفاده از کد نوفالو (nofollow) به موتورهای جستجو خبر میدهید که این لینک نباید در محاسبه پیج رنک شما وارد شه ولی با این کار بازم اجازه ایندکس این صفحات رو به موتورهای جستجو میدهید. البته لینک  نوفالو از صفحات شما به سایتهای دیگه در پیج رنک اونا هم بی اثر هستش.

 

4 دلیل استفاده از کد نوفالو (nofollow):

جلوگیری از اسپمرها: اگه صفحات شما به یک سایت اسپم لینک شده و یا در بخش نظرات سایت شما لینکای نامناسب و اسپم قرار می دن با استفاده از کد نوفالو (nofollow) می تونین اثر اونا رو در پیج رنک خود از بین ببرین.

جلوگیری از تکراری شدن محتوا: اگه شما دو لینک متفاوت در صفحه خود به یک صفحه داخلی یا خارجی دارین که دارای anchor text (متن لینک شده) متفاوت هستن بهتره با استفاده از کد نوفالو (nofollow) یکی از اونا رو ندیده بگیرین.

بک لینکای پولی: اگه شما واقعا قصد دارین که گوگل رو تحت اثر خود قرار بدید بهتره واسه تبلیغات خود از لینکای نوفالو (nofollow) استفاده کنین! شما بهتره که از بک لینکای پولی خود واسه پیج رنک صرف نظر کنین، گوگل راههای زیادی واسه شناسایی لینکای خریده شده داره وتنبیه شما داره که یکی از اونا سیستم گزارش کاربرانه. لینکای پولی میتوانند شامل بنرهای تبلیغاتی و تبلیغات متنی باشن. پس در تبلیغات خود از لینک نوفالو (nofollow) استفاده کنین مگه اونکه قصد شما تنها بالابردن پیج رنک خود باشه.

جلوگیری از کاهش اعتبار شما: شما لینکای ورودی مناسبی رو از سایتهای دیگه دریافت می کنین ولی بخش زیادی از اعتبار بدست اومده رو به سایتهایی که به اونا لینک داده این میبخشید.

کد نوفالو (nofollow) در خیلی از انجمنا و وبلاگایی که امکان نظردهی به کاربران ارائه می دن استفاده میشه تا جاییکه خیلی از CMSا مثل وردپرس این توانایی رو در خود جای داده ان.

لینک سازی واسه سایت

سعی شما واسه تبادل لینک با سایتهایی که از لینک نوفالو (nofollow) استفاده میکنند نتیجه ای بهمراه نداره و سئو سایت شما رو بهبود نخواد بخشید. بااین وجود اگه شما فرصتی واسه قرار دادن لینک خود در سایتی با کد نوفالو (nofollow) ولی بازدید و محبوبیت زیادی دارین این کار رو انجام بدین. بطور مثال قرار دادن لینک شما در یک انجمن پربازدید و مربوط به کار شما اما با لینک نوفالو (nofollow) بازدید زیادی رو واسه شما بهمراه داره که ارزش اون کمتر از یک لینک ورودی مناسب نیس.

بعضی وقتا بهتره که چند کد نوفالو (nofollow) در صفحات شما موجود باشه تا گوگل قبول کنه که لینکای سایت شما طبیعی هستن. واسه بررسی نوفالو (nofollow) بودن لینکا در یک سایت می تونین در سورس کد اونا کلمه nofollow رو جستجو کنین واسه این کار در فایرفاکس از Ctrl+U و در گوگل کروم با راست کلیک کردن روس صفحه و انتخاب گزینه view page source می تونین به سوررس کد دسترسی یابید.

اثر بک لینک در سئو چقدر مهمه؟

باید بهتون بگم که تجربه نشون داده سایتایی که بک لینک تولید میکنند رتبه خیلی خوبی دارن

امتیازات بک لینک در seo

پیشرفت رتبه سایت در موتورای جستجو

ایندکس شدن سریع تر

ترافیک بیشتر

 

چطوری تبادل لینک کنیم؟

واسه درک کردن بهتر بک لینکا نیاز به معرفی انواع لینکای موجود در سایته.کلا لینکا در سایت به ۲ دسته تقسیم میشودند :

لینکای فالو : این دسته از لینکای خیلی مفید هستن و همین لینکا باعث ایجاد شدن بک لینک میباشند

لینکای نو فالو یا nofollow روبروی لینکای فالو هستن گرفتن بک لینک از این نوع لینکا غیر ممکنه .

 

چطوری بک لینک بگیریم؟

۱- مقاله های جدید  و عالی بنویسید ( seo رو رعایت کنین)

۲-شروع به کامنت گذاشتن کنین

۳-سایت خود رو در سایتای دایرکتوری اضافه کنین. مثلا سایت دیتا وردپرس

 

امیدواردم از این مقاله لذت  کافی رو برده باشین . حتما بک لینکا رو جدی بگیرین چون که اهمییت خیلی در seo سایت داره.

ساخت بک لینک یکی از روش های هدفمند دراز مدت سئو سایت واسه بهبود و بالا بردن رنک سایت در گوگله. همونجوریکه می دونین، بک لینک یکی از سه عامل مهم در سئو هستش. به همین دلیله که افراد سعی می کنن تا جایی که می تونن لینک بسازن. اما خیلی از لینکای ساخته شده کیفیت پایینی دارن، اسپم هستن و یا از تکنیکای ساختاری غلطی پیروی می کنن. به خاطر همین مشکلات گوگل این لینکا رو دوست نداره.

پس باید یک راه حل واسه ساخت بک لینک داشته باشین تا از جریمه شدن به وسیله گوگل جلوگیری کنین. به خاطر این من در این مقاله مدلی رو معرفی می کنم که می تونین از اون واسه تهیه راه حل ساخت بک لینک خود استفاده کنین.

تهیه راه حل ساخت بک لینک با استفاده از مدل SOSTAC

اول باید خدمت شما عرض کنم که امیر قمصری واسه اولین بار این راه حل رو در جهت ساخت بک لینک عرضه می کنه، پس لطفا بهترین استفاده رو از اون ببرین.

این مدل به وسیله شرکتای بزرگ بازاریابی جهت تهیه راه حل بازاریابی استفاده می شه. اما میشه از اون واسه تهیه راه حل نحوه ساخت بک لینک هم استفاده کرد. قبل از هر چیز باید بدونین که SOSTAC مخفف شده کلمات زیره:

S = Situation/situational analysis(وضعیت و بررسی وضعیت): در چه جایگاهی الان قرار داریم؟

(O = Objective(s (اهداف): چه هدفی داریم، و از چه راهی می خواهیم به اون برسیم؟

S = Strategy (راه حل): چطوری می خواهیم به هدف خود دست پیدا کنیم؟

T = Tactic (تاکتیک): چه آیتمای ویژه ای رو واسه رسیدن به راه حل باید در نظر بگیریم؟

A = Action (اقدام): یک طرح عملی که در اون جزئیات و ابعاد مختلف تاکتیک مشخص شده باشه. مثل زمان لازم، زمان شروع، فرد مسئول و…

(C = Control(s (کنترلرا): به هدفی که مشخص کردیم، دست پیدا کردیم؟ چطوری باید میزان موفقیت رو اندازه گرفت؟

حالا با بررسی هر یک از موارد بالا به شما نشون میدم که چطوری میشه از این مدل در تهیه راه حل ساخت بک لینک استفاده کرد.