افزایش سرعت سایت

افزایش سرعت سایت : همونجوریکه می دونین یکی از فاکتورهای سئو سایت سرعت بارگذاری صفحات سایته. گوگل تموم فاکتورهای امتحان سئوی یک سایت رو طبق رضایت کاربر تنظیم کرده. پس اگه سرعت بارگذاری سایت مورد رضایت کاربر نباشه و باعث ترک زودهنگام اون به وسیله کاربر شه بی هیچ شکی گوگل شما رو جریمه می کنن. واسه جلب رضایت کاربر چاره ای جز افزایش سرعت بارگذاری سایت ندارین.

در این مقاله تصمیم گرفتیم که تعدادی راه حل واسه افزایش سرعت سایت ارائه دهیم.

یکی از راه کارهای افزایش سرعت سایت ، استفاده از سرورهای اختصاصی و مجازیه. میزبانی سایت شما یکی از عوامل موثر در افزایش سرعت لود سایت شماس. پس واسه افزایش سرعت بازگذاری سایت خود حتما از سرورهای اختصاصی استفاده کنین. چون سرورهای اشتراکی به دلیل اونکه منابع اونا بین چندین سایت به اشتراک گذاشته می شه، سرعت پایینی دارن و باعث افت سرعت سایت می شن.

البته نگفته نماند که خود سایت نیوسئو در سرویسای اشتراکی خیلی قدرتمندی قرار داره که به همه سایتا خدمات ارائه نمی کنن. نیوسئو روی ابرسرورهای ۸۰ هسته ای قرار داره که به دلیل شرایط خیلی خوبی که دارن، سرعت خیلی بالایی واسه کاربران به ارمغان می آورند.

مرحله بعدی واسه افزایش سرعت بارگذاری استفاده از توانایی فشرده سازی نسخه قابل نمایش وب سایته. یکی از قابلیتای خیلی خوب سرورها امکان ارسال خروجی وبسایتا واسه مرورگرها به شکل فشردهه. واسه این کار می تونین Gzip رو روی سایت خود نصب کنین و اون رو فعال کنین.

یکی دیگه از راه کارهای افزایش سرعت سایت، فشرده سازی فایلای آپلود شده روی سایت مانند CSS ،HTML و JSه. این کار باعث می شه تا علاوه بر کاهش حجم این فایلا و کاهش مصرف پهنای باند، باعث افزایش سرعت بارگذاری سایت شه. البته نکته خیلی مهم، انجام این کار به وسیله متخصصه تا واسه استانداردهای W3C مشکلی پیش نیاد.

استفاده از توانایی کش سایت می تونه خیلی در زمان بارگذاری سایت موثر باشه. این توانایی کمک می کنه سایت واسه کاربر ذخیره شه و حتی در زمان در دسترس نبودن سایت بتونه اون رو نگاه کنه. توانایی کش باعث می شه تا از بارگذاری دوباره سایت روی مرورگر کاربر جلو گیری شه.

استفاده از قالبای گرافیکی بهینه شده، نکته بعدیه که باعث افزایش سرعت بارگذاری سایت می شه. این مورد خیلی در افزایش سرعت سایت وردپرس موثره.

نکته بعدی در افزایش سرعت بارگذاری صفحات سایت، بهینه سازی تصاویره. همیشه باید به این نکته توجه کنین که سئوی تصویر اثر زیادی روی سرعت بارگذاری سایت میذاره.

نکته پایانی که می تونه در سرعت بارگذاری سایت موثر باشه، ایمنی وبسایته. هیچ وقت این نکته رو فراموش نکنین که هر چه قدر سطح ایمنی سایت رو بالا ببرین، امکان نفوذ مخربا به سایت شما کاهش پیدا میکنه. مخربا باعث وجود اختلالاتی در سایت می شن که یکی از این موارد مشکل در سرعت بارگذاریه.

دوستان عزیزم، شما می تونین با استفاده از وسایل آنلاین مانند  GTMetrix ،Google PageSpeed Insights و Pingdom عمل تست سرعت سایت رو انجام بدین و اشکالات موجود در سایت خود رو پیدا کنین.

تکنیک راحت و سریع سئو

تکنیک راحت و سریع سئو : در زیر به بعضی موارد اشاره میشه که با در نظر گرفتن زمان خیلی کم و سعی کوتاه ، می تونه در سئو سایت اثر زیادی داشته باشه، بیشترین حد نتیجه با کمه کم سعی به دست آورده می شه:

تموم افراد در جای جای هستی تمایل به انجام عملیات سئو یا بهینه سازی سایت و پس از اون دسترسی به بیشترین حجم ترافیکی هستن در این قسمت به بررسی مواردی پرداخته می شه که میشه به آسونی حجم ترافیکی خیلی زیادی رو در انجام کارهای راحت گرفت طوریکه نه جادویی در اون به کار رفته و نه چیز دیگری ، تنها موارد خیلی راحت ایه که با در نظر گرفتن اون میشه به نتایج مطلوبی در سئو سایت رسید .

  1. تغییر ساختار URLا :

URLا باید به شکل مطلوب باشه ، در صورتیکه یک سری مجموعه مراتب منطقی در سایت وجود داشته باشه باعث می شه تا موتور جستجو به شکلی سایت رو نگاه کنه که سایت شامل همون موارده . موضوع اصلی در سایتا در صفحه اصلی و یا HomePage قرار داره و صفحه اصلی هم شامل تموم صفحات سطح دوم نیزه و صفحات سطح دوم هم شامل صفحات سطح سومه.

مثل سالای گذشته ، در صورتیکه از مدیریتای شامل مثل جوملا ، وردپرس و … استفاده نمی کنین باید پوشهایی در سرور به خاطر سامان دهی به این واقعیت در نظر گرفته شه و این در حالیه که با سیستم مدیریت شامل ای چون وردپرس میشه این عملیات رو خیلی آسون با استفاده از سیستم Categorical این عملیات شکل میگیره و پس از اون هم باید سیستم PermaLinkا استفاده شه و پس از اون هم Htaccess تموم URLا رو بازنویسی می کنه . در صورتیکه امکان تعریف سطح دوم واسه صفحات وجود نداره از مبحث وبلاگا میشه استفاده کرد . این راهیه که موتور جستجو می تونه صفحات مهم رو از صفحات غیر مهم تشخیص بده .

۲٫ کاهش صفحات کم کیفیت و کم ترافیک :

موتورای جستجو پس از بررسی صفحات سایت تعداد محدودی از اونا رو در بررسی دوباره خالی می کنه تا صفحات جدید رو جانشین صفحات قبلی کنه پس خزندها همیشه از شامل مهم سایت بررسیای لازم رو انجام می دن . پس از صفحات با کیفیت کم و یا ترافیک کم کاهش داده شه .

مواردی که باید در صفحات در نظر گرفته شه شامل :

A) حذف صفحاتی که دیگه در لیست کار و کاسبی فعلی قرار نداره و در گذشته وجود داشته .

B) صفحاتی که می تونن در همدیگه ترکیب شن باید با هم ترکیب شده و در آخر تحت قالب یک صفحه ظاهر شن .

C) صفحاتی که همه دارای یک شامل هستن مثلا در مبحث بوتیک ( بوتیک تو تهران ، بوتیک در شیراز ،بوتیک در اصفهان و … ) تموم صفحات در یک جهت و یک شامل رو با کمی تغییر دارن ، که باید تموم اونا تحت یک مطلب ترکیب شن .

D) حذف پستای زائد  ،طوریکه باید تموم پستای زائد حذف شه ، که این مورد در سئو سایت خیلی اثر گذاره .

E) محتویاتی کمتر از ۵۰۰ کلمه باید حذف شه ، کمه کم تعداد کاراکترهای موجود در یک صفحه باید ۷۵۰ کاراکتر باشه تا در سئو خیلی مفید واقع شه.