20 روش واسه ایجاد بک لینک

 ایجاد بک لینک

از سئو سایت میگم چون احساس کردم شاید که راه ایجاد لینک بیلدینگ کم مطرح شده باشه روشای 2,5,6,9,17,19 کمی دقت نیاز داره اما بقیه روش ها امنه.خیلی از دوستان سئوال میکنند که واقعا این همه سایت که در ایران رتبه دارن و از راه بک لینک رتبه پایداری هم دراند بعضی وقتا البته در آپدیتای گذشته پایدار بودن رتبه خیلی سخت تر شده و امشب شما لینک یک هستی و فردا بلند میشوی میبینی صفحه سوم گوگل هستی این نوع سایتا فقط لینک میخرند یعنی فقط هزینه میکنند باید گفت یکی از روشای که قرار امروز در موردش صحبت کنین استفاده از لینک سایتای بزرگ خیلی وقتا سایتا رو میبینید مطلب اون چنانی نداره بک لینک هم نخریدهه اما رتبه داره وقتی به ما میگیم بررسی میکنیم میفهمیم از روشای مختلف با گذاشتن وقت واسه سایت خود لینک ایجاد کرده بله درسته یکی از روشای که بقیه به اون کم توجه هستن پیدا کردن لینکای خوب سایت دیگهه که بعضی موارد پس از یک جستجو راحت شما به یک منبع خیلی بزرگی میرسید و میبینید لینک گرفتن اونقدر هم سخت نیس البته نکته اینجاست این لینکا چقدر بدرد شما میخورد باید بررسی شه اما اگه کمی خلاق باشین سایتا رو پیدا می کنین که با همین لینکا رشد خوبی داشتن فقط نباید این سایتا در بخش شما باشن می تونین هر سایت مربوط به سایت خود رو پیدا کنین و از روشای مختلف لینکای اون رو بررسی کنین یکی از روشای که خودم من خیلی میپسندم استفاده از خود الکساه واسه پیدا کردن بهترین لینکای یک سایت همین بررسیا به طور گسترده نتایج خوبی رو به شما می ده نکته دوم این بخش از سئو تضمینی نیازمند صبر خیلی زیادهه اگه صبور هستین می تونین صبر کنین لینک اثر بذارید وارد این روش ها شید چون هم باید پایدار باشه هم دائمی هم کم که حالت غیر طبیعی نداشته باشه.

1-ایجاد یک کتاب تخصصی اختصاصی:

وقتی شما یک کتاب که واقعا نیاز روز فضای مجازی ایجاد می کنین و همه نیاز به دانلود اون کتاب دارن به طور ناخود اگاه بقیه سایتا با اشاره منبع کتاب شما رو واسه دانلود قرار می دن که خود اشاره منبع ایجاد بک لینک است درسته سایتهای کوچیک منبع نمیگذارند اما سایتای بزرگ منبع قرار می دن حتی می تونین کتاب خود رو به تموم سایتای دانلود کتاب با اشاره منبع معرفی کنین مثلا آموزش سئو یا صفر تا صد وردپرس و به غیر از ان بازدید کننده در ارتباط هم ایجاد میکنه.

2-وبلاگ سایت خود رو بسازین:

شاید جالب باشین بدونین سایت  های باهوش با ایجاد نام خود سایت در یکی از سرویسای وبلاگ دهی و گذاشتن مطالب عادی یا ترجمه شده و لینک دادن ان به شکل نوفالو و فالو(نوفالو پیشنهاد میشه) لینک سازی میکنند و باعث رتبه کلمات کلیدی میشوند البته اگه بتونین یک وبلاگ قدیمی که اسم ان مربوط به سایت شما باشه خیلی خیلی اثر گذارتره.

3-اموزشای تصویری:

از  ایجاد بک لینک شما با ایجاد اموزشای تصویری دو تکنیک رو انجام میدهید اول انکه با قرار دادن ان در سایت هم ضریب بازگشت رو افزایش میدهید و باعث میشوید که کاربر بیشتر در سایت شما بمونه هم با قرار دادن در سرویسای معرفی کلیپا می تونین با درج لینک backlinks بسازین.

4-یک سرویس رایگان بسازین:

شما وقتی یک سرویس رایگان مورد نیاز رو در سایت قرار بدید مثل دامنه رایگان شاید هزاران سایت به دامنه شما لینک دهند به عنوان دامنه رایگان, می دونین چه میشه سخاوت مند باشین تا پیشرفت کنین!!!! می تونین واسه یافتن backlinksای خود و سایت رقبا از سایت موز استفاده کنین.

5-ارسال نظر در سئو سایت:

شاید به نظر خیلی از دوستان نظر دادن یکی از با هوشمندی ترین مراحل ایجاد backlinks باشه من خیلی از دوستان رو میبینم که میگن نظر دادن دیگه منسوخ یا اثر ان کم شده با نوفالو شدن لینکای خارجی به مروز زمان لینک فالو بی معنی میشوند پس نظر دادن در جایی که مربوط به موضوع سایت شماست شک نداشته باشین موثره البته اشاره این نکته جالبه که هنوز بعضی از سایتا لینک نظرات اونا فالوه البته اگه توجه به شکل نوفالو بدین از نظر سئو در صورت حذف  با مشکل عجیبی در گیر نمیشوید.!!!!

6-پوست میهمان ایجاد بک لینک:

شاید پست مهمان مثل قبل اثر نداشته باشه اما بی اثر نیس شما با قرار دادن یک پست در سایتای قوی و گذاشتن لینک به شکل نوفالو می تونین لینک سازی کنین مواظب باشین پست کپی نباشید نه در سایت خودتون باشه نه در سایت بقیه!!!!اگه میخاوهید با backlinks بهتر اشنا شید به مطلب بک لینک چیه مراجعه کنین.

7-محتوا قوی تولید کنین:

من بارها شده وقتی کلمه ای جستجو میکنم در صفحات اول ده سایت فقط دو سایت مطالب منحصر به فرد دارن و بقیه کپی کردن با اشاره منبع البته همیشه اینطوری نیس سعی کنین جوری مطلب تولید کنین که مطالب شما در صفحات مجازی پخش بشه محتوا خیلی در بهینه سازی سایت مهمه پس دقت کنین!!!!

8-مصاحبه کنین:

من بارها دیده ام که سایتای خبری یا مجله های اینترنتی با مدیر یک سایت مصاحبه میکنه و لینک سایت رو در سایت خود قرار می ده این خیلی می تونه به اعتبار سایت شما بیافزاید از سایتای خبری بخواهید با شما مصاحبه کنن

9-انجمنای سئو:

واسه انجمنا روشای گوناگونیه اما بهترین ان داشتن تخصصه وقتی شما تخصصی دارین و همه دنبال یک مطلب خاص هستن با گذاشتن ان مطلب و لینک خود در انجمن لینک بیلدینگ انجام بدین.

10-ثبت سایت در دایرکتوریا:

سعی کنین سایت رو در تعداد زیادی از دایرکتوریا قرار بدید فقط به گوگل بسنده نکنین مثل

11-نرم افزار رایگان:

شما با ایجاد یک نرم افزار یا یک برنامه اندروید رایگان می تونین تعداد قابل توجه لینک بسازین حتی سایتای بوده ان که با یک نرم افزار و اپدیت ان به همه چیز رسیدن

12-عکسای موثر بسازین:

خیلی از دوستان فکر میکنند تصاویر در مطالب بی تاثیرند اما باور کنین  هنوز ادمهای هستن که از کتابا فقط عکسای ان رو میبینند و به اصطلاح چشمی هستن وقتی شما عکسای منحصر به فرد ایجاد می کنین به غیر از اینکه لینک سایت رو در کنار عکس درج می کنین لینک سازی به شکل کم ایجاد می کنین.

13-لینکای edu/gov:

پیدا کردن سئو backlinks از این سایتا کاری خیلی سختیه اما نشدنی نیس البته لازم بدونین گوگل به این نوع  اهمیته خوبی میده و اثر بیشتری نسبت به دیگه لینکا داره یکی از روشای جالب ثبت نام کردن در این نوع سایتا و استفاده از نظرها فروما و… است.

14-اینفوگرافیکا:

استفاده از نمودارای اطلاعاتی درسته که کم اثر شده اما هنوزم می تونین اثر خوبی واسه لینک بیلدینگ داشته باشه.

15-برند سازی کنین:

سعی کنین جوری برند بسازید که همه از سایت شما صحبت کنن و به شما لینک بدن به موتورهای جستجو بفهمانید برند سایت من بهترینه

16-شبکه های اجتماعی:

از شبکه اجتماعی خوب استفاده کنین واسه لینک سازی مثل لینکد

17-گرفت بک لینک از خود سایت:

گذاشتن دکمه پخش مطالب در شبکه های اجتماعی و استفاده از شرط اشتراک گذاری واسه دانلود یا فایلای خاص و….

18-استفاده از پادکست:

شاید خیلی از دوستان حوصله خواند مطلب رو نداشته باشن به ویژه مطالب طولانی وعلمی استفاده از یک فایل صوتی می تونه گره گشا باشه و باعث لینک سازی شه.

19-از دوستانتان بخواهید شما رو لینک کنن:

سعی کیند به شکل یک طرفه از دوستان خود لینک بگیرین البته نه تبادل لینک دو طرفه بلکه یک طرفه.

20-لینکای داخلی:

آخر لینکای داخلی گفته میشه اما به backlinks ربطی شاید نداشته باشه من در این مطلب این موضوع  مطرح میکنم بخاطر اینکه لینکای داخلی خود رو دسته کم نگیرید اگه درست استفاده کنین از لینکای بیرونی موثر تر هستن موفق باشین.

21-لینکای شکسته مفید:

یکی دیگه از روشای که می تونه مفید باشه پیدا کردن لینکای شکسته در مطالب سایت هم موضوع با خودتون و عوضش قرار گرفتن لینک شما در اون سایت البته این روش در بعضی موارد خیلی سخته چون که اگه شما لینک شکسته سایت رو بگید شاید به شما لینک نده اما در بعضی سایتا خیلی موثره.

22-گرفتن لینک از ویکی:

یکی دیگه از روش ها مفید گرفتن لینک به عنوان منبع در سایتای ویکیه که باید شما در اول اعتماد سازی کنین تا شما در لیست سیاه نروید این لینک می تونه به اعتبار سایت خیلی کمک کنه و اثر خیلی خوبی روی رشد کلی سایت داشته باشه .