PAمخفف Page Authority یا پیج آتوریتیه که در مقالات طراحی سایت از این نماد استفاده می شه. در علم طراحی سایت پیج آتوریتی یک الگوریتم واسه آزمایش سایت و وبلاگ شماس که نمایانگر میزان قدرت و اعتبار صفحه شماس و الگوریتم  محاسبه کننده اون رو میشه ازسایت موز دات کام تهیه کرد .

می دونید که فرایند به روز رسانی پیج رنک گوگل خیلی زمان بره و شما نمی تونید مدت زمان زیادی رو صبر کنین تا ببینه جایگاه سایت شما کجاه و واسه بهبود اون تصمیم گیری کنین. پیج آتوریتی طبق داده‌هایی از Mozscape ایندکس و از داده‌هایی مثل تعداد بک لینک ،MozRank ، MozTrust و ده‌ها عامل دیگه تعیین می‌شه.

این عامل یک مدل ماشینیه که واسه آگاهی یافتن و پیش بینی و یا یافتن الگوریتمی که بهترین رابطه رو با رتبه بندی نتایج جستجو داره استفاده می‌شه. پیج آتوریتی می تونه با به روزرسانیای پشت سر هم خود کمک بهتری به شما واسه آزمایش سایت خود یا سایتی که میخواهید واسه لینک گیری از اون استفاده کنین، باشه.

پیج آتوریتی چیه؟

پیج آتوریتی معیاریه که وب سایتا رو از ۱ تا ۱۰۰ امتیاز بندی می کنه وهر چه این عدد به ۱۰۰ نزدیکتر باشه سایت شما از جایگاه بهتری بر خوردار هستش.

در قدرت صفحه چندین عامل بهینه سازی سایت و بازاریابی آنلاین از سراسر وب گنجانده شده.
شما واسه محاسبه مقدار قدرت صفحه باید از سایت Open Site Explorer و moonsy.comیا از نوار وسیله رایگان MozBar استفاده کنین.شرکت موز همه فاکتورهای امتحان قدرت آنالیزهای خود رو در ابزاری به نام “Mozscape API” قرار داده.

پیج آتوریتی معیاریه که قدرت یک دامنه و زیر دامنها و یک صفحه از سایت رو در موتورهای جستجو مشخص می کنه. سایت moz.com طبق فاکتورهای خیلی مثل بک لینک، کیفیت بک لینکا، تعداد ایندکسای مفید، میزان اشتراک در شبکه های اجتماعی معتبر و… عدد پیج آتوریتی رو تعیین می می کنه.

عدد مناسب واسه پیج آتوریتی و دومین آتوریتی

پیج آتوریتی و دومین آتوریتی از عدد ۱۰۰ مشخص می شه. و همونجوریکه گفته شد هر چه عدد به ۱۰۰ نزدیک تر باشه، نشون دهنده قدرت بیشتر دامنه و صفحه در موتورهای جستجوه. جالبه بدونین که شاید بشه گفت که با تقسیم عدد پیج آتوریتی و دومین آتوریتی بر ۱۰ بشه برابر پیج رنک اون رو گرفت!

البته باید این نکته رو یادآوری کرد که گوگل هیچوقت به شکل رسمی اتوریتی سایت Moz رو تایید نکرده و مثل اینکه الگوریتم فعلی اتوریتی دارای اشکالاتی باشه. به طور مثال وبلاگایی که از سیستمای وبلاگدهی باسابقه استفاده می کنن، به دلیل بالا بودن اتوریتی دامنه اصلی وبلاگدهی خیلی آسون و به سرعت اتوریتی بالای ۳۰ رو کسب می کنه. در حالیکه شاید موتورهای جستجو اینجور رنکی واسه اونا قائل نباشن. همونجوری که اشاره شد در از دست دادن پیج رنک گوگل، فعلاً تونسته تا حدودی جای پیج رنک رو بگیره. البته بعضی از سئوکاران تاکید دارن که آتوریتی بیشتر جنبه تجاری داره تا فنی. و واسه فروش بک لینک و نشون دادن ارزش دامنه به مشتری می تونه دارای کاربرد باشه.

این مطلب را هم بخوانید :  تکنیک جدید لینک بیلدینگ که توسط سئو کارهای حرفه ای ابداع گردید

یج آتوریتی

منظور از PA و DA

PA همون Page Authority یا پیج آتوریتی و DA هم همون Domain Authority یا دومین آتوریتیه.

موز رنک Moz Rank

موز رنک تقریباً مثل پیج رنکه و به وسیله سایت seomoz ارائه می شه و ضمنا قدرت سئوی یک سایت رو نمایش میده. موز رنک عددی بین ۰٫۰۰ تا ۹٫۹۹ه. و مثل پیج رنک، ماکزیمم مقدار اون ۱۰ه.

نکته:  پیج آتوریتی و دومین آتوریتی نسبت به www حساس هستن و نتایج با www و بی www متفاوت هستش.

چطوری میشه پیج آتوریتی و دومین آتوریتی رو پیدا کرد؟

منبع اصلی تعیین پیج آتوریتی و دومین آتوریتی آدرس زیره:
https://moz.com/researchtools/ose

اگه  قصد راه اندازی وسیله بررسی پیج آتوریتی رو دارین می تونین از API سایت moz.com استفاده کنین توضیحات اون در لینک زیر داده شده:
https://moz.com/help/guides/moz-api

روشای افزایش پیج آتوریتی

۱- افزایش ایندکسای مفید سایت (صفحات تگا و دسته بندیا اگه بدون محتوای کافی باشه جزء ایندکسای مفید حساب نمی شن)
۲- افزایش تعداد لینکای داخلی سایت (در متن پستا به صفحات داخلی خود لینک بدید. بهتره این کار به شکل دستی انجام دهیدو از پلاگین استفاده ننمایید)
۳- افزایش بک لینکای مفید هم Root Domain و هم Total Links
۴- افزایش کیفیت بک لینکا (گرفتن بک لینکای با قدرت نفوذ دامنه بالا(
۵- بهبود سئو
۶- بهبود کیفیت محتوا
۷- میزان و سرعت به روزرسانی سایت
۸- افزایش تعداد اشتراک لینکای سایت در شبکه های اجتماعی معتبر

البته فاکتورهای اشاره شده واسه افزایش اتوریتی در طراحی سایت قطعی نمی باشن و منظم در حال تغییر هستن. عامل اصلی در افزایش اتوریتی، تعداد بک لینک از دامنهای مختلفه اما حالا مثل اینکه اهمیت این عامل کمی کاهش پیدا کرده و تعداد ایندکسای مفید و لینک دهی داخل مطالب اهمیت بیشتری پیدا کرده ان.

بک لینک چیه؟

در این مقاله از بک لینک چیه به بررسی بک لینک و تعاریف و معنای دقیق ان میپردازیم

پس از گذشت مدتها از به وجود اومدن تعاریفی مثل بک‌لینک و چیزهای دیگه در سئو

کمتر در وب فارسی به معنای دقیق اونا توجه کرده‌ایم و بعضی

اوقات اونا رو با چیزهای دیگه اشتباه گرفته‌ایم. یکی از این مفاهیم٬ بک‌لینکه که الان

تعریف اون در بین مدیران سایت‌ها و شاید بعضی مشاورین سئو کمی با اون چیزی که در واقعیت هست فرق داره.

 

به نظر من٬ بک‌لینک یعنی لینک‌هایی که یک سایت دیگه به سایت شما می ده و یا شما با راه حل‌های خاصی که بعضی از اونا رو در بخش لینک بیلدینگ یک ادمین می تونین ببینین٬ می‌گیرید. حالا این بک‌لینکا می تونن از سایت‌های در ارتباط و نامربوط باشن و یا اثر مثبتی روی سایتتون داشته باشن و یا حتی باعث افت رتبه اون شن.