خرید بک لینک : چند نکته خیلی مهم

واسه گرفتن بک لینک ۱۰۰۱ راه هست که آسون و سریع ترین اونا خرید بک لینکه. ولی موضوع اینجاست که خرید بک لینک واسه سایت شما مضره؟ بی خرید بک لینک میشه به رتبه های تاپ گوگل رسید؟ در تهیه بک لینک باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

در این مقاله سعی میکنیم به این سوالات جواب دهیم. تا انتهای مقاله همراه ما باشین.

بک لینک چیه ؟

Backlink یعنی لینک خروجی از یک صفحه به صفحه ای در سایت دیگه. بک لینکا اثر خیلی بالایی در رتبه بندی وبسایتا در صفحات جستجو دارن بخاطر این افزایش بک لینک به عنوان یکی از بهترین راه های بهبود سئو شناخته میشه. البته موتورهای جستجو از فاکتورهای زیادی واسه رتبه بندی وبسایتا استفاده میکنند و هیچکی بطور نمیتواند حتما درباره میزان اثر بک لینکا صحبت کنه ولی طبق تجربه ، ما می دونیم که اثر بک لینک خیلی بالاست. بک لینکای دریافتی شما ، Link Profile ( پروفایل بک لینک ) شما رو تشکیل می دن.

 

google-rules

چرا گوگل با خرید بک لینک مخالفه؟

گوگل بارها تاکید کرده که Content Is The King ( محتوا پادشاهه ) پس منطقیه که وبسایتایی که تولید محتوای با ارزش میکنند رو دوست داشته باشه ولی چه جوری می تونه این وبسایتا رو شناسایی کنه؟ یک رابطه منطقی راحت به ما میگه که هرچقدر محبوبیت محتوایی بیشتر باشه احتمال منتشر شدن یا اشاره به اون بیشتر میشه پس تعداد لینکای بیشتری دریافت میکنه پس محتوای بهتر = بک لینک بیشتر

عبارت بالا در تئوری خیلی قشنگ و شیرینه و کار رو واسه گوگل آسون میکنه اگه خرید و فروش بک لینک در کار نباشه. شما با خرید و فروش بک لینک اعتباری دروغین واسه سایت خود دست و پا می کنین و کار شناسایی سایتای معتبر با مطالب بهتر رو واسه گوگل سخت تر می کنین و واسه همین گوگل مخالف سرسخت اینکاره.

 

Buying-links

خرید بک لینک بده؟

? should i buy backlinks” اگه این عبارت رو در گوگل جستجو کنین چیزی پیدا نمیکنید بجز ۱۰ا مقاله در مورد مضرات خرید بک لینک! اما واقعا خرید بک لینک بده؟

خیلی از متخصصین خارجی سئو فکر می کنن خرید بک لینک ایده ی خوبی نیس. چون که خلاف قوانین گوگله و ساخت بک لینکای طبیعی با تکیه بر محتوا رو بر اون ترجیج می دن چون در اونجا چیزی به نام کپی رایت داریم که از قضا خیلی هم خوب و زیباست! و مانع از دزدی محتوای سایت شما میشه پس اگه وبسایتی بخواد از مطالب سایت شما استفاده کنه باید لینک مطلب رو به عنوان منبع قید کنه.

 

 

What-Are-Natural-Links

لینک سازی طبیعی در وب ایران ممکنه؟

اما لینک سازی طبیعی ( Natural Link Building ) در وب ایران عملیه؟! واقعا میشه امید داشت که مطالب باکیفیت و جذاب شما اونقدر پخش شن که گوگل اونا رو به عنوان محتوای با کیفیت بشناسد؟

بدیش اینه در وب ایران میزان لینک دهی طبیعی خیلی پائینه. خیلی از وبسایتا وقتی مطلبی رو از سایت شما کپی میکنند یا از اطلاعات موجود در مطالب شما در سایت خود استفاده میکنند ، لینکای موجود در اون رو حذف میکنند و احتیاجی به قید منبع نمیبینند ( بروز این پدیده درصورت نبود قوانین قاطع درخصوص کپی رایت خودداری ناپذیره ) پس با این وضعیت امیدی به اینکه فقط با تکیه بر محتوای قوی بتونین به رتبه های بالا دست پیدا کنین نیس مگه اینکه رقیبان شمام جوانمردانه رقابت کنن و همه در یک سطح باشین که معمولا اینطور نیس پس مجبور به خرید بک لینک هستین.

 

چند نکته مهم در دریافت یا خرید بک لینک

 

 1. مربوط به موضوع و محتوای صفحه شما باشه.

هدف موتورهای جستجو نمایش سایتای مربوط به جستجوی کاربره پس طبیعیه که موقع ارزشیابی بک لینکا به ربط داشتن اون توجه کنن چون یکی از مهم ترین فاکتورا در رتبه بندی سایتا حساب میشه. دبرای موتورهای جستجو رابطه کلی بک لینک با محتوای شما اهمیت داره یعنی موقع بررسی بک لینک علاوه بر اینکه به ربط داشتن صفحه مورد نظر توجه دارن ، میزان رابطه کل سایت لینک دهنده با دریافت کننده رو هم بررسی میکنند.

 

 1. از سایت های معتبر لینک دریافت کنین.

دریافت لینک از وبسایتای معتبر نشون دهنده اعتماد اونا به شماست درنتیجه به افزایش میزان اعتبار سایت شما کمک زیادی میکنه. اشتباهی که بیشار وبمساران انجام دهنده میشوند اینه که در انتخاب وبسایتای معتبر فقط به ۲ عامل Domain Authority و Page Authority توجه میکنند درحالی که این ۲ عامل خیلی آسون قابل دستکاری هستن. سایت معتبر وبسایتیه که علاوه بر داشتن لینک پروفایل مناسب ، محتوای غیراسپم داشته باشه یا تولید کننده محتوا باشه.

 

 1. لینکها باید ترکیبی از Follow و Nofollow باشن.

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که در لینک سازی می تونین انجام دهنده شید ، نساختن لینکای Nofollow است. لینکای نوفالو پروفایل بک لینک شما رو طبیعی جلوه می ده و به افزایش قدرت دامنه کمک خیلی میکنه. لینکای نوفالو نسبت به لینکای فالو اهمیت کمتری دارن ولی بی اهمیت نیستن. گوگل زمانی که فهمید محتوای اسپم واسه تولید لینک درحال افزایشه این تگ رو معرفی کرد و از کم بودن اهمیت اون سخن گفت تا شاید روند افزایش اسپم رو متوقف کنه.

 

 

contextual-links

 1. لینکای بین محتوا ( Contextual ) بهترین نوع لینکا هستن.

لینکای بین محتوایی یا Contextual به لینکایی میگن که در بین متن قرار گرفته باشن. این نوع لینک دهی درصورتی که بصورت اصولی انجام شه باعث افزایش اعتبار دو طرف ( لینک دهنده و گیرنده ) میشه. لینک دهی به منابع به موتورهای جستجو در شناسایی محتوای سایت شما کمک زیادی میکنه. وقتی شما به لینکی از سایت دیگه داخل متن اشاره می کنین به موتورهای جستجو اعلام می کنین که محتوای موجود در این صفحه با صفحه لینک شده مرتبطه. لینکای Contextual اعتبار و ارزش سایت شما رو در پیش کاربر هم بیشتر میکنه چون با نگاه منابع معتبر به این نتیجه میرسد که می تونه به مقاله ای که میخواند اعتماد کنه.

 

Keyword-competition

 1. به میزان رقابت کیوردا توجه کنین

رقابت عامل تعیین کننده میزان نیاز شما به بک لینکه. هرچقدر میزان رقابت یک کیورد بیشتر باشه کسب رتبه های بالاتر واسه اون کیورد سخت تر میشه و نیاز به لینکای بیشتر و باکیفیت تری پیدا می کنین. واسه تشخیص میزان رقابت کافیه ۱۰ سایتی رو که در کیورد در نظر شما در رتبه های ۱ تا ۱۰ هستن رو بررسی کنین.

 

 1. تعداد لینکای خروجی خیلی مهمه

در تعیین میزان ارزش یک لینک ، تعداد لینکای خروجی ( External Links ) اهمیت خیلی بالایی داره. میزان وزن و ارزش ( Weight ) بین تموم لینکای موجود در صفحه تقسیم میشه پس هرچقدر لینک تعداد لینکای خرجی کمتر باشه ، بک لینک ارزش بیشتری داره.

بک لینک دائمی، یعنی ثبت بک لینک بصورت انبوه در صفحات داخلی سایتهای رنک دار و اتوریتی بالا، توجه داشته باشین که در روش خرید بک لینک طبیعی، بک لینک در یک صفحه از یک سایت درج می شه نه در تموم صفحات سایت، و طبیعتا احتیاجی به تمدید بک لینک هم نداره. پکیج بک لینک طبیعی، گزینه خوبی واسه خرید بک لینک با کیفیت ه که با خیال آسون می تونین تهیه کنین.

امتیازات خرید بک لینک دائمی عبارتند از:

 • بک لینک خوب، باعث افزایش پیج رنک، افزایش رتبه کلمه کلیدی سایت شما در گوگل، افزایش محبوبیت سایت شما در گوگل می شه.
 • افزایش ترافیک به سایت شما
 • رباتهای موتور جستجو لینک سایت شما رو در سایتهای دیگه پیدا کرده و اونا رو یک بک لینک از سایت در ارتباط و خوب در نظر می گیرن.
 • لینک طبیعی با گذشت زمان شما رو در صفوف سایتای قابل اعتماد موتورهای جستجو قرار میده.

مضررات خرید بک لینک بی کیفیت

اگه بک لینک طبق استانداردهای گوگل ثبت نشه، باعث برخورد گوگل با سایت خطاکار می شه. قبل از استفاده از بک لینک باید از سئو سایت خود اطمینان داشته باشین.

بک لینک چیه و نقش اون در افزایش رتبه سایت چقدره ؟

خرید بک لینک

پیوند ورودی از سایتای دیگه رو بک لینک می گن که باعث محبوبیت و افزایش اعتبار یک سایت می شه که در آخر گوگل و یا بقیه موتورهای جستجوگر طبق رتبه و اعتبار هر سایت و صفحات سایت به اون رنک می دن.

شرکتای مختلفی در مورد رنک دهی به وب سایتا فعالیت دارن که گوگل یکی از پراستفاده ترین روشای رتبه دهی سایت رو داشت که اونو به دلایل نگفته تعطیل کرد. و الکسا یکی دیگه از شرکتای رتبه بندی سایته.

کیفیت بک لینک

بک لینک با کیفیت

با رو شدن ارزش و اهمیت بک لینک در افزایش رتبه سایت و دریافت بازدیدکننده واقعی سایتهای زیادی به دنبال دریافت بک لینک بودن. به خاطر این سایتهای مختلفی اقدام به فروش بک لینک کردن. قیمتای خرید بک لینک از یک ماه شروع می شد تا یکساله و حتی بک لینک دائمی.

اما بهترین پیشنهاد بک لینک سه ماه بود که با تخفیف ویژه ارائه می شد و وبمسترها و صاحبان سایت هم عموما به بک لینک سه ماه اقبال نشون می دادن.

اما با گذشت زمان و رشد هوش مصنوعی گوگل در مورد رتبه بندی سایتها بک لینک صرف نه تنها دیگه بهترین پیشنهاد نبود، بلکه می تونست باعث کاهش رتبه سایت هم شه. چون هدف گوگل بک لینک طبیعی بود. یعنی اینکه یک سایت بخاطر محتوایش از سایتهای دیگه لینک دریافت کنه نه با خرید بک لینک رتبه خود رو زیاد کنه.

به این خاطر کیفیت بک لینک مورد اهمیت قرار گرفت و صاحبان سایتها دیگه در جستجوی هر بک لینکی نبودن اما با اینحال بازم صاحبان خیلی از سایتها در جستجوی بک لینک از هر نوع سایتی هستن.

بک لینکای فله ای از وبلاگایی که با روبوت محتواسازی می شن ارزش زیادی ندارن و داشتن یک بک لینک با کیفیت از یک صفحه بعضی وقتا خیلی موثر تر از هزاران بک لینک بی کیفیته.

پیشنهاد ما به شمایی که به فکر همیشه بالا بودن سایت و کار و کاسبی خود هستین خرید بک لینک طبیعیه.

بهبود رتبه بندی ارگانیک

رتبه بندی ارگانیک

بک لینکا کمک می کنن به سئو و اینکه در رتبه بندی موتور جستجو بهتر شید. اگه هر محتوای شما از بقیه سایتا لینک ارگانیک شه، اون محتوا بطور طبیعی بالاتر در موتور جست و جو رتبه بندی میشه. هدف شما باید ساخت لینک به پستا، صفحات جدا از هم در کنار صفحه خونگی شما باشه.

ویژگیای پکیج بک لینک طبیعی اف تی سنتر

– پکیج بک لینک طبیعی شامل لینکای خیلی قوی و دائمیه که باعث افزایش رتبه شما به شکل طبیعی می شه و تا 90 درصد لینکای موجود درپکیج هیچوقت حذف نمی شن.

– امتیاز بزرگی که لینکای ارگانیک برخلاف لینکای غیرارگانیک دارن اینه که شما در صورت خرید ماهانه لینک مجبور به تمدید اونا می باشین و همین نبود تمدید و تاخیر در تمدید باعث افت شدین در سایت شما می شه. در حالی لینکای ارگانیک همیشه ثابت می مونن.

– امتیاز دیگه این پکیج اینه که شما با داشتن این پکیج لینک بیلدینگ به تعداد نامحدود سایت رو می تونین لینک دهی کنین. این امتیاز خیلی مناسب واسه سئوکاران و یا صاحبان چند سایته.

یه بار بک لینک بخرین و واسه چندین سایت خود استفاده کنین.

میزان اهمیت خرید بک لینک

میزان اهمیت خرید بک لینک

 • مهم ترین گزینه در بهبود سئو
 • درصورتی که سایت شما بک لینکای قدرتمندی دارا باشه در نتایج گوگل صعود می کنین
 • کلا هرچه بک لینکای “قوی” تری داشته باشین در نتایج گوگل بالاتر خواهید بود

انواع لینکای طبیعی ما

 • لینک سازی در وبلاگهای اتوریتی بالا

لینک سازی در وبلاگا

 • لینکسازی در سایتهای بوکمارک

لینک بوکمارک

سایتهای بوکمارک سایتهایی هستن که در اونا میشه لینک سایت خود رو ثبت کرده، این سایتها بعضی بزرگ هستن و بعضی از این سایتها هم نیازمند ثبت نام در آنهاه.

 • بک لینکای EDU and GOV

بک لینک edu

دامنه GOV جهت ارگانهای دولتی استفاده میشه. ثبت همچین دامنه ای فقط واسه سازمانها و ارگانهای دولتی ممکن هستش.

gov مخفف کلمه Government به معنی دولت یا دولتیه که واسه سایتای دولتی کشورها استفاده میشه.

دامنه.EDU چیه؟

دامنه EDU.مخصوص سایتهای آموزشیه. همونطور که روشنه نام این نوع بخش از کلمه Educational به معنی آموزشی گرفته شده. بعد از الگوریتم جدید,گوگل اعلام کرد گرفتن لینک از سایتهای EDU و GOV براش خیلی اهمیت داره .

 • رپورتاژ آگهی

رپورتاژ آگهی

رپورتاژ آگهی یکی از بهترین روش‌های برندسازی و تبلیغات اینترنتیه که بزرگترین برندهای دنیا واسه معرفی اجناس و خدمات جدید خود از اون استفاده می کنن.

رپورتاژ آگهی به خاطر این تاثیرگذاری بالایی داره که یه جور تبلیغات غیرمستقیمه و مخاطبان در زمان نگاه اون بیشتر اعتماد می کنن و کل مطلب رو مشتاقانه مطالعه می کنن.

 • لینک سازی درفرومای اتوریتی بالا

لینک سازی در فروما

لینک سازی در فرومای سایتهای ایرونی و خارجی و درج لینک در تاپیکها، امضاها، پروفایلها و بخشای دیگه فرومها بصورت دائمی

پکیجای لینک سازی طبیعی اف تی سنتر

در زیر، لیست پکیجای لینک سازی ما رو نگاه می کنین، توجه داشته باشین که سعی کنین موقع لینک سازی، تنوع رو رعایت کنین، هر چقدر نوع سایتهایی که در اونا بک لینک ثبت می کنین، کلمات کلیدی شما و لینکهای شما جور واجور تر باشه واسه گوگل طبیعی تر هستش.

چون یکی از مواردی که باعث اسپم شدن بک لینک می شه زیاده روی در استفاده از یک نوع بک لینک، یک نوع کلمه کلیدی و ثبت بک لینک فقط واسه صفحه اصلی سایته.