معرفی امکانات سایت بهینه سازی سایت moz

مدتیه تصمیم گرفتیم به معرفی سایتای سئو مطرح که حتما به کار سئو سایت وبمسترهای عزیز میاد بدیم وامکانات اونا رو معرفی کنیم تا بخش معرفی سایت ایران سئو سایت هم غنی تر از گذشته باشه.همه سایتا مثل ابزارایی هستن که نقطه ضعفا و نقاط قوتایی دارن که با معرفی به وسیله ما  اونا رو پیدا کنین و قدرت بهینه سازی سایت خود رو بالا ببرین.

 

بررسی سایت با moz

اول وارد سایت شید در قسمت URL ادرس سایت خود رو کامل قرار بدین search رو بزنین تا بررسی سئو سایت شما شروع شه.پیشنهاد می کنیم یک حساب با ایمیل خود بسازید تا انالیز رو کامل و بی محدود کردن مشاده کنین.

اولین قسمت Inbound Links ه که به معنی لینکای ورودی سایت شماس همون بک لینکای سایت ه البته نگفته نماند در نوار بالا زیر جای ادرس سایت اطلاعات Domain Authority و Page Authority و Established Links هم نشون داده می شه که  دامین اتوریتی وضعیت اعتباری دامین شماس که از ۱ تا ۱۰۰ه پیج اتوریتی هم همینطوریه اما Established Links به معنی مقدار لینکای سایت شماس که نشون میده.

در بخش Inbound Links ستون اول عنوان و لینکای داده شده به سایت شما و Link Anchor Text هم کلمه ای که با اون لینک شدین رو نشون میده Spam Score هم قابلیتیه که یه مدت به سایت سئو موز اضافه شده و درصد اسپم یا هرز بودن دامنها رو نشون میده.PA و DA هم به ترتیب پیچ اتوریتی و دامین اتوریتی توضیح داده شده هستن که به وسیله سایت moz ارائه  و بروزرسانی می شن.

قسمت Just-Discovered هم به طور دقیقی زمان کراول یا دیدن تموم لینکا رو در قسمت  Date Discovered UTC نمایش میده حتی با زمان ساعت و دقیقه !

قسمت top pages مربوط به لینکای داخلی سایت خودمونه که معتبرترینا و با ارزش ترینا رو نشون میده که گزینه هاش تکراری هستن.

خرید بک لینک و رپورتاژ آگهی

بک لینک چیه؟

زمانی که لینک سایت شما در یک سایت دیگه قرار میگیره اون سایت به سایت شما بک لینک داده. بک لینک ها باعث اعتبار گرفتن سایت شما در نتایج حاصل از موتورهای جستجوگر می شن و مهمترین عامل رتبه بندی گوگل تعداد و کیفیت بک لینکای سایت هاس. سایتایی که بک لینک با کیفیت زیاد دارن و ضمنا محتوای جدید و منظم قرار می دن همیشه دارای رتبه بالایی هستن.

بک لینکهای خوب علاوه بر این که باعث افزایش پیج رنک سایت شما می شه در، افزایش رتبه کلمه کلیدی سایت شما و ضمنا افزایش محبوبیت سایت شما در گوگل اثر میذاره.

البته باید توجه داشته باشین در صورتی که بک لینک طبق استانداردهای گوگل ثبت نشه، باعث برخورد گوگل با سایت خطاکار می شه. در علاوه بر باعث افت رتبه سایت شما شه. باید به اهمیت و قدرت سایتایی که به شما بک لینک می دن توجه داشته باشین. سعی کنین بک لینکا رو از سایتهای با کیفیت با پیج رنک و اتوریتی بالا بدست آورید. اگه بک لینک شما از یک سایت معتبر و با پیج رنک بالا باشه اثر بیشتری بر سئو سایت شما داره. ضمنا بک لینک نباید پس از یه مدت از سایت منبع حذف شه.

یکی از سرویسهای سئو که در اینترنت ارائه می شه خرید بک لینک است. اما در خرید بک لینک باید دقت داشته باشین. اگه بک لینک شما از یک سایت معتبر و با پیج رنک بالا باشه اثر بیشتری بر سئو سایت شما داره.

سعی کنین از سایتای معتبر و مربوط به زمینه کاری تون بک لینک تهیه کنین. ضمنا باید به کلمه یا عبارت لینک شده و کلماتی که در دور اون حضور دارن توجه ویژه ای داشته باشین. چون بک لینک شما بر اون کلمه کلیدی در نتایج گوگل موثر هستش و نه تموم کلماتی که بعنوان هدف خود انتخاب کردین.

رپورتاژ خبری

رپورتاژ آگهی به شکلی از آگهی گفته می‌شه که به شکل گزارش ارائه می شه و مطالبی که در این بخش قرار می‌گیرند علی‌خلاف میل اینکه ظاهری مثل به بقیه مقالات دارن اما با سفارش قبلی و با هدف تبلیغ واسه کمپانیا و شرکتای تجاری تهیه شده‌ان. این روش یک روش نوین و بالا العاده موثر واسه فروش اجناس و خدمات اینترنتیه.

خیلی از شرکتا و صاحبان صنایع واسه گسترش کسب و کارشون و برندینگ در دنیای اینترنت با استفاده از این روش اجناس و خدمات خود رو به عنوان یک رپورتاژ آگهی یا یک خبر آگهی در سایتای پر بازدید و پر مخاطب منتشر می کنن.

رپورتاژ آگهی می تونه به دو صورت تنظیم شن.

۱-رپورتاژآگهی که واسه معرفی اجناس و خدمات ارائه می شه.

۲-رپورتاژ آگهی که با هدف بهبود سئو سایت منتشر می شه.

اما این دو نوع ریپورتاژآگهی چه فرقی با هم دارن ، در رپورتاژ آگهی واسه سئو سایت، واسه افزایش رتبه سایتتون در گوگل می تونین کلمات کلیدی بیزینس خود رو در رپورتاژ آگهی به سایتتون لینک کنین این عامل باعث می شه رتبه شما در موتور جستجوی گوگل زیاد شه.

سایت سئوموز

بعد از اینکه گوگل آیتم رتبه بندی و رنکدهی خود رو غیر فعال کرد سایت سئوموز moz.com  که یک سایت بین المللی و پیشرو در مباحث آموزشی سئو است بیشتر از قبل مورد توجه کاربران از سراسر دنیا قرار گرفت چون که ابزاری رو واسه نمایش رتبه و رنک سایتا در اختیار کاربران قرار میداد که به دامین اتوریتی مشهور شده . و تنها منبع امتحان و ارائه این اطلاعات فقط سایتی با آدرس MOZ.COM  است .

بدیش اینه تعدادی از سایتهای ایرونی و خارجی با جعل و سوء استفاده از نام و اعتبار سئوموز و ناآگاهی کاربران اقدام معرفی خود بنام سایت سئوموز میکنند که لازمه در این مورد دقت کافی رو ارائه دارین.

اتوریتی سایت سئوموز

سئو موز خود از قدیمی ترین سایتهای فعال در مورد سئو و بهینه سازی سایت واسه موتورهای جستجوگر است و یک شرکت بین المللیه . این شرکت اقدام به معرفی ابزاری بنام اتوریتی سایت سئوموز واسه امتحان لینکای ورودی به یک سایت کرد که در سالهای گذشته به دلیل نبود سیستمی واسه امتحان اعتبار دامنها از طرف وبمسترای ایرونی و خارجی مورد توجه زیادی قرار گرفته .

آدرس لینک بررسی اتوریتی سئوموز

با ورود به آدرس زیر می تونین اتوریتی دامنه خودتون رو نگاه کنین .

https://moz.com/researchtools/ose/

بررسی اطلاعات:

سعی شده در تصویر زیر اطلاعات لازم  در مورد نحوه بررسی اطلاعات ارائه شده در مورد اتوریتی دامین سایت سئوموز ارائه شه . اگه گویا نبود با پشتیبانی سئو میــــر تماس بگیرین.

سایت سئو موز

اتوریتی

توجه داشته باشین که اتوریتی دامین عامل دقیقی واسه امتحان کیفیت و اعتبار یک سایت از دید گوگل نیس ولی اگه لینک بیلدینگ یک سایت بدرستی انجام شده باشه و کیفیت لینکای ورودی خوب تعریف شده باشن میشه تا میزان تقریبا زیادی از روی اتوریتی یک دامنه کیفیت و ضریب گوگل تراست اون رو هم سبک و سنگین کرد.

دامین اتوریتی چیه؟

دامین اتوریتی رو سایت سئوموز امتحان کرده و ارائه می ده و مبنای امتیاز گیری و افزایش و کاهش اتوریتی دامین تعداد و کیفیت لینک بیلدینگیه که واسه یک دامنه و سایت اینترنتی ایجاد شده .

دامین اتوریتی رو سایت سئو موز تقریبا هر 45 روز تا 2 ماه واسه هر دامین بروز رسانی میکنه و اقدام به امتحان تعداد کیفیت و لینکای خارجی ورودی به یک دامنه کرده و اقدام به امتیاز دهی و اعلام اتوریتی دامین میکنه.

پیج اتوریتی :

پیج اتوریتی زیر مجموعه ای از دامین اتوریتی است. یعنی یک دامنه علاوه بر اینکه خود یک اتوریتی مشخص داره هر یک از صفحاتی که روی این دامنه ایجاد شدن هم به تناسب لینکای ورودی به خود دارای یک پیج اتوریتی جداگونه هستن که برایند کل لینکایی که به صفحات یک سایت وارد شدن در آخر باعث اندازه گیری و اعلام دامین اتوریتی سایت سئوموز میشه.

واسه بالا بردن اتوریتی دامین لازمه با اصول کلی لینک بیلدینگ آشنا شید و بدونین چه لینکای ورودی به یک سایت مفید هستن و اثر گذارند هم در اتوریتی و هم در جایگاه سایت در نتایج گوگل … از اینرو پیشنهاد میشه مقاله لینک بیلدینگ سئو میر رو هم مطالعه بفرمائید.

مطالب آموزشی بیشتر رو می تونین در وبلاگ سئو میر پیدا کنین.