چطوری لینک بسازیم؟

شرایط لینک خوب چیه؟

بک‌لینک مضره یا مفید؟

چجوری لینک طبیعی‌ بسازیم و… هستن.

امیدواریم بعد از مطالعه‌ این نوشته بتونین جواب قانع کننده‌ای واسه‌مثل این سوال‌ها داشته باشین.

اجازه بدید کمی به عقب برگردیم زمانی که در نتایج جستجویمون به سایت‌های اسپمی که با خرید لینک، محتوای بی‌ارزشی رو به کاربران ارایه می‌دادن، برمی‌خوردیم سایت‌هایی که وقتی باز می‌کردیم با سیل بزرگی از متون و تصاویر تبلیغاتی روبرو می‌شدیم که اصرار زیادی داشتن تا اونا رو بخریم. (بدیش اینه بازم وجود دارن اما کمتر شده‌ان.)

در اون مواقع ما مجبور بودیم از چندین سایت در صفحات مختلف نتایج جستجو دیدن کنیم تا به مطلب موردنظرمون برسیم و تنها چیزی که برایمون روشن بود‌ این بود که صفحه اول نتایج بدرد ما نمیخوره. اما الان موضوع فرق‌ کرده گوگل با الگوریتم پاندا تونست مقالات با ارزش و مفید و با الگوریتم پنگوئن تونست لینک‌های طبیعی رو شناسایی کنه و سایت‌های اسپمی زیادی رو پنالتی کنه تا یاد بگیرن که باید به کاربران وب به ویژه کاربران گوگل احترام ویژه‌ای قائل شن. اگه می خواهید در مورد پنالتی گوگل بیشتر بدونین، پیشنهاد می‌کنم مقاله دلایل پنالتی شدن سایت به وسیله گوگل رو بخونین.

در همین بین بازم کسائی بودن که با زیرپا گذاشتن قوانین الگوریتم‌های گوگل بازم در صدد خرید لینک بودن تا با زحمت کم و مطالب کپی، خود رو در بالا نتایج گوگل قرار دهند. در‌این مقاله ما روش‌هایی رو پیشنهاد می‌کنیم که شما با لذت کامل مشغول به ساخت لینک واسه سایت‌تون شید و فرایند لینک بیلدینگ طبیعی رو تا حدودی فرا‌بگیرین.

ربات گوگل در حال خزش در وبسایتیه یهو به لینک سایت شما می‌رسد اونو ردیابی می‌کنه، موضوعات سایت رو سبک و سنگین میکنه‌، دو سایت موضوعات مرتبطی دارن؟‌ سایت دیگرهم به‌این سایت لینک داده؟ چه کلمه‌ای لینک شده؟ و ده‎ها مقایسه و عملیات دیگه که آرزوی هر وبمستریه تا اونا رو بدونه. گوگل زمانی که در خزش خود به لینک سایت شما می‌رسد و از صحت طبیعی بودن لینک اطمینان حاصل می‌کنه به سایت شما احترام ویژه‌ای قائل می‌شه چون سایت شما به عنوان مرجعی در مطلبی معرفی شده پس حتما محتوای جالب و با ارزشی دارین که وبسایتی به شما لینک می ده.

اما حدث و گمانه‌های زیادی واسه تشخیص لینک‌های طبیعی هست، یک لینک طبیعی باید بی دخالت شما و به وسیله کاربرانتون ‌ایجاد شده باشه، جمله‌ای کلیشه‌ای که شاید هزاران بار از مدیران گوگل و یا مدیران سایت‌ها شنیده‌اید. فرض کنین شما در مورد کشاورزی وب‌سایتی دارین و می خواهید مطلبی رو واسه علاقه‌مندان به کشاورزی به اشتراک گذاشته و اونا رو از وجود اینجور مقاله‌ای با خبر کنین، چیکار باید کرد؟

 1. در مقالات خود از کلمات کلیدی استفاده کنین.
 2. مقاله مورد نظر رو در صفحه سایت خود در شبکه‌های اجتماعی قرار بدید.نشر و پخش اون با کاربرانیه که مقاله شما رو پسند کرده ان.
 3. مقاله خود رو در شبکه‌های پخش لینک مثل لینکام یا لینک‌پد پخش بدید.
 4. در مقالات خود لینک داخلی ‌ایجاد کرده و به دیگه مقالات در ارتباط دیگه لینک بدین.
 5. مقاله خود رو به شکل کتاب الکترونیکی منتشر کرده و در سایت‌های دانلود رایگان کتاب نشر بدید.
 6. پادکست ویدئویی یا صوتی اماده کرده و پخش کنین.

راه‌حل‌های زیادی وجود دارن باید شروع کنین تا اونا رو پیدا کنین.زمانی که علاقه مندان به کشاورزی وارد سایت شما میشوند ساختار سایت شما نباید کاربرانتون رو اذیت کنه.

شبکه‌های اجتماعی در لینک‌سازی نقش تقریبا مهمی دارن به ویژه شبکه اجتماعی گوگل پلاس که لینک‌های درون‌این شبکه به شکل فالو میباشند.

خوب، حالا بنظر شما گوگل چطوری طبیعی بودن یا نبودن یک لینک رو تشخیص می ده؟ از نظر بنده ممکن از روش‌های زیر استفاده کنه:

 • بررسی وجود لینک در همه صفحات، اگه قرار باشه کسی به وبسایتی لینک بده، عموما در یک پست به معرفی سایت و یا مقاله‌ای میپردازد و در اخر لینک سایت رو قرار می ده اما اگه در همه صفحات تکرار شه شاید کمی مشکوک باشه.
 • مدت زمان حضور یک لینک در یک سایت چه‌ مدته؟ اگه در بازه‌ای کوتاه مدت لینک پاک شه حتما ‌این لینک خریداری شده. (اگه در یک پست لینک سایت قرار گرفته شه، تا زمانی که مقاله در سایت هست، لینک هم وجود داره.)
 • دریافت بک لینک تنها به بازه زمانی خاصی محدود میشه؟ مثلا ممکن شما در هفته اول تاسیس سایت خود 100 لینک و در هفته دوم 10 لینک بگیرین، گوگل به ‌این نوع لینک بیلدینگ شک میکنه.
 • سایت‌هایی که به سایت شما لینک دادن، ‌ایا از نظر موضوعی هیچ ارتباطی با موضوع سایت شما دارن؟
 • در همه سایت‌ها با یک کلمه کلیدی به سایت شما لینک داده شده؟
 • تنها به یک صفحه لینک دادن؟

در آخر به شما پیشنهاد میکنم به کاربران وب احترام بذارین و اجازه بدید اونا مقدمه پیشرفت و پیشرفت یک سایت در رتبه بندی نتایج جستجو رو فراهم کنن، به جای تمرکز روی خرید لینک‌های غیراستاندارد و غیر طبیعی به فکر‌ایجاد محتوای باکیفیت باشین.

لینک سازی یا Link Building مبحثیه که در سئو به اون توجه خاص می شه و به معنای دریافت لینک به سایت شماس به این معنا که از روشای مختلف واسه سایت خود از این جور وب سایتا لینک بگیرین. مثل للینکای داخلی یا لینکای خارجی یا فروش لینکا که هر کدوم هم به چندین بخش تقسیم  می شن. لینک سازی قدرتمندترین امر بهینه سازی سایت و سئو هستش.

نقش لینک سازی داخلی در کلمات کلیدی

لینک سازی داخلی در داخل صفحات سایت به معنای ایجاد صفحات مختلف در مورد یک کلمه کلیدی خاصه. به طور مثال فرض کنین کلمه کلیدی شما طراحی سایت باشه. حال به این مقصود ایجاد صفحاتی با عنوان طراحی سایت گردشگری، طراحی سایت آموزشی ،طراحی سایت مجله خبری ، طراحی سایت هنری و … همه باعث تقویت رنکینگ و سئو سایت شما در کلمه کلیدی طراحی سایت و طراحی سایت میشه. چون که محوریت صفحات طراحی سایت شما با عنوان و title “طراحی سایت” ایجاد شده.

 نقش لینک سازی خارجی در کلمات کلیدی

لینک سازی خارجی کیفیت و محبوبیت رو در نظر موتورهای جستجو پیشرفت داده و به خاطر این لینکا بهتر در نتایج جستجو ظاهر می شن. یک راه عادی و موثر واسه لینک بیلدینگ قرار دادن سایت دایرکتورهای وب مختلفه. یکی از اصولی که باید از اون پیروی کنین اینه که باید ببینین که دایرکتوری فرآیند ویراستاری رو پیروی می کنه و یا این که وب سایتای در ارتباط رو میپذیرد. اگه دایرکتوری بخواد لینکی رو بی بررسی منتشر کنه، شاید یک دایرکتوری قابل اعتماد نیس. دایرکتوری Dmoz جای خوبی واسه شروع کاره و اگه شما یک کار و کاسبی محلی‫ رو انجام می دید،  می تونین اطلاعات رو در موتورهای جستجو و دایرکتورهای محلی متفاوتی قرار بدین. اگه شما از یک دایرکتوری که مخصوص صنعت خاصیه و سرویسایی رو لیست کرده ان که قابل اعتماد و منحصر به بازار شما هستن، خواهید تونست به مرحله بعد برید.

روش دیگری که واسه لینک سازی خارجی هست، اینه که سایتای دیگه رو ترقیب به لینک کردن محتواهای سایتتون می کنه و عامل کلیدی این فعالیت  به این صورته که محتوای کیفی که کاربران می خواهند به اون لینک کنن رو دارا باشین.

گسترش کلمه کلیدی

اگه کلمه کلیدی شما به طور مثال کلمه”طراحی سایت” است، به خاطر تقویت رنکینگ و امر بهینه سازی و سئو سایت خود، روی کلمات کلیدی مثل طراحی سایت آموزشگاهی، طراحی سایت بیمه و دیگه کلماتی رو که دربردارنده کلمه کلیدی طراحی سایت و طراحی وب سایته کارکرد خود رو داشته باشیم. ضمنا لینک سازی و لینک بیلدینگ خارجی (بک لینک) رو به این منظور ایجاد کنیم.

بک لینک

بک‌ لینک یک لینک خروجی از یک صفحه به صفحه دیگره.  بک لینک به عنوان لینکایی شناخته می شه که یک صفحه در یک سایت سایتی دیگه فرستاده. بک لینک شما رو راهنمایی می کنه که اطلاعات خود رو در دیگه سایتا بررسی و آزمایش کنین. هرچقدر بک‌ لینک بیشتری به سایت شما برگشت داده شه٬ سایتتون محبوب‌تر میشه. بک لینکای سایت شما به وسیله موتورهای جستجو بررسی شده و در راه بهینه سازی و سئو سایت شما نقش خیلی رو بر عهده داره. موتورهای جستجو مثل گوگل به بک لینکا طبق میزان محبوبیت و تعداد انا اهمیت می دن و هر گونه لینک به صفحات سایت شما در سایت‌ها و صفحات دیگه که به وسیله موتور‌های جستجو پیدا شه بک لینکه.

خريد بک لينک

واسه بهبود رتبه سایت خود در گوگل بدنبال خريد بک لينک قوی هستین ؟ واسه پیشی گرفتن از رقبا در نتایج گوگل بدنبال خريد بک لينک دائمی هستین ؟

بک لینک چیه ؟

بک لینک از نظر شما همون تبلیغات متنی هست که در ستون بغل دستی یا فوتر وب سایتای مختلف نگاه می‌کنیم ؟

بک لینک

اگه اینطوریه باید بدونین که این نوع بک لینک دیگه اثر گذاری مثبتی بروی سئو سایت و رتبه سایت شما در گوگل نداره . و دلیل اونم اینه که با خرید بک لینک به مدت زمان مشخصی ، مثلا یک تا سه ماه بک لینک شما در سایتا قرار گرفته و بعد حذف میشه . خوب پس از حذف اون گوگل به سایت شما نمره منفی می ده و رتبه سایت شما در گوگل افت میکنه . حتی در همون زمانی که بک لینک شما در سایتهای مختلف فعاله ربوت گوگل اون رو خرید لینک حساب کرده و این واسه رتبه سایت شما اثر منفی داره . دلیل اونم اینه که همیشه وب سایتایی که بک لینک ارائه می دن ، چند بک لینک مخلتف به سایتای مختلف می دن و در همه صفحات این وب سایتا این بک لینکا تکرار میشه . دلیل دیگه اثر منفی خرید بک لینک هم رابطه نداشتن صفحات مختلف اون وب سایتا با محتوای سایت شماست .

پس بهترین تکنیک لینک بیلدینگ واسه سئو سایت و رسیدن به رتبه اول گوگل چیه ؟

رپورتاژ

خرید رپورتاژ آگهی بهترین روش جانشین خرید بک لینک است .

بک لینکی که در متن رپورتاژ آگهی قرار میگیرد تنها نوع بک لینک دائمی فالوه .

رپورتاژ آگهی چیه ؟

چرا خرید رپورتاژ آگهی بهتر از خرید بک لینکه ؟

 • بک لینک رپورتاژ آگهی فالوه. تا ۵ کلمه کلیدی در محتوای رپورتاژ به سایت شما لینک فالو میشه.
 • رپورتاژ پس از پخش در سایتهای خبری معتبر واسه همیشه مجموعه میشه.
 • محتوای رپرتاژ معرفی کار و کاسبی شماست ، پس بک لینک رپورتاژ از محتوای در ارتباط به سایت شما لینک میشه که از نظر گوگل خیلی عالیست.
 • اتوریتی خبرگزاریا و سایتای خبری معتبر خیلی بالاست و دریافت بک لینک در رپورتاژ از این سایتا بروی رتبه سایت شما اثر بالایی داره.
 • رپورتاژ از نظر تبلیغات و برندینگ هم خیلی موثره.
 • خرید رپورتاژ آگهی واسه یکباره و مثل خرید بک لینک ماهیانه و سالیانه نیس ، پس به صرفه تره.

 

واسه آگاهی از امتیازات پخش رپورتاژ آگهی در خبرگزاری ها و نگاه شرایط اون ، بروی خرید رپورتاژ کلیک کنین .

 

بک لینک واسه سئو سایت

 

آموزش لینک بیلدینگ با ویدئو

کمی تعجب برانگیزه که ۶۶% متخصصان سئو ، لینک بیلدینگ با ویدیوها رو موثر میدونن. فقط به خاطر این که خیلی از پیوندهای ما موقع جابجایی ویدیوها در گوگل جاسازی می شن (به لطف یوتیوب که پلت فرم اشتراک گذاری ویدئوی واقعیه).

با این حال، اعداد خودشون صحبت می کنن. خیلی از کارشناسان موفقیتای زیادی در میزبانی فیلما در سایت خود و یا به اشتراک گذاری اونا در صفحات رسانه های اجتماعی خود داشتن. اگه بخواهید بعضی از ویدیوها رو در راه حل ساخت لینک خود قرار بدید، بدونین که بهترین زمان واسه شروع این کار الانه.

نحوه ی ساختن لینکا با ویدیو:

۱- ویدیوهای self-hosted رو در رسانه های اجتماعی پیشرفت بدید و به اشتراک بذارین همونطور که با محتوا این کار رو میکردید.

۲- بعضی از لینکای YouTube رو واسه محتوای خود به دست آورید.

۱- بهYouTube Analytics> Traffic Sources  وارد شید. سایتهایی رو که ویدیوی شما رو قرار داده ان و به اونا دسترسی پیدا کرده ان رو واسه پیوند به سایت خود داشته باشین (اگه قبلا اونا رو ندیده اید).

۲- URLای YouTube خود رو از راه نرم افزار بررسی Backlink اجرا کنین. وبسایتهایی رو پیدا کنین که به ویدیوی شما پیوند داده ان و از اونا بخواهید که پیوندی به شرکت شمام بزنن.