بک لینک (Backlink) چیه؟

در زبون راحت بک لینک به پیوندهای گفته میشه که از سایتهای دیگه به سایت شما داده میشه. زمانی که از سایت خود به سایت دیگه پیوند میدهید، سایت مقابل از سایت شما بک لینک دریافت کرده.

بک لینک در سئو چقدر مهمه؟

ارزش بک لینک در سئو میشه گفت تقریبا مهمه، تجارب نشون داده سایتهایی که بک لینکهای طبیعی، زیاد دارن و در کنار اون محتوای منظم و جدید تولید میکنند، رتبه خوبی دارن.

واسه روشن شدن اهمیت Backlink در سئو و بهینه سازی سایت به این مثال دقت کنین:

فرض کنین شما در جلسه ای موضوعی رو گفتید، و ۱۰ نفر موضوعی رو که گفتید تایید کردن و به اون رأی دادن؛ بعد فرد دیگری موضوعی رو گفت و ۴ نفر به اون رأی دادن و اون رو تأیید کردن. حال حرف شما ارزش بیشتر داره یا شخص مقابل؟ جواب آشکارست که شما! چون افرادی که حرف شما رو تایید میکنند بیشتر از شخص مقابله. بک لینک هم به این صورته؛ تقریبا مثل رأی میماند، هرچه بک لینکهای شما بیشتر به سایت شما و مطالب شما باشه یعنی افراد بیشتری به اون رأی می دن، اونو دوست دارن و مورد تاییدشونه، پس رتبه بهتری رو دارید. بک لینک از فاکتورهاییه که رتبه سایت رو مشخص میکنه.

بک لینک باید خریداری شه؟

اگه به این فکر هستین که با خرید بک لینک در سایتهای با پیج رنک بالا می تونین قدرت دامین و سایت خود رو افزایش داده و رتبه بهتری رو بگیرین، سخت در اشتباهید! چون گوگل و بقیه موتورهای جستجو قوی خیلی آسون سایتهایی که جهت کسب رتبه بهتر در جستجو اقدام به خرید لینک میکنند رو شناسایی کرده و از رتبه اونا میکاهد. البته باید اینم بگیم که اگه مایلید در یک سایت تبلیغات متنی بدین، با Nofollow سازی لینک می تونین بقیه نگران بوجود اومدن مشکلی واسه سایت خود نباشید. شاید سوال کنین که اگه بک لینک رو خریداری نکنیم پس چطوری میتوانیم به سایت خود بک لینک دریافت کنیم و به این راه قدرت سایت خود رو افزایش داده و رتبه بالاتری رو کسب کنیم؟ جواب اینست که شما باید بک لینکها رو به شکل طبیعی دریافت کنین؛ یعنی مطالب جدید و کاربردی تولید کنین تا کاربران در سایتها و وبلاگهای خود لینکهای شما رو قرار دهند. بازم از شبکه های اجتماعی می تونین واسه یک لینک بیلدینگ سالم استفاده کنین.

نشونه‌های بک لینک خوب و بد چیه؟

در یک کلام میشه گفت لینکی که شما خواسته گذاشتن اونو کرده باشین لینک خراب و لینکی که کاربران به میل خود میگزارند لینک خوب گفته میشه. چرا؟ چون زمانی که شما جهت گذاشتن لینک خود پول پرداخت می کنین توقع دارین که لینک شما در تموم صفحات نشون داده شه، کلمه کلیدی مهم سایت شما لینک شه، Dofollow باشه و … پس از نشونه‌های لینک بد میشه به:

– لینک شدن کلمه مهم کلیدی سایت: مثلا اگه سایت در مورد سئو هست، در همه جا به کلمه سئو لینک میشه، این لینک غیره طبیعی و بد گفته میشه، چون کاربران معمولا اینجور کاری نمیکنند مگه اینکه پولی دریافت کرده باشن.

– لینک شدن سایت در تموم صفحات سایت: اینم یکی از مواردیست که باعث میشه بک لینک به بک لینک بد تبدیل شه، چون کمتر مدیر سایتی حاضر میشه لینک کسی رو در تموم صفحات سایت خود قرار بده مگه اینکه پولی دریافت کرده باشه.

– لینک شدن صفحه اصلی سایت: اگه همه به صفحه اصلی شما لینک بدن و به مطالب سایت شما لینک ندهند جای نگرانیست، چون این مورد هم باعث میشه بک لینک به بک لینک بد تبدیل شه.

– لینک شدن سایت شما در سایت نامربوط به موضوع سایت: معمولا کاربران در سایت خود لینکهایی رو قرار می دن که با موضوع وبلاگشون در ارتباط باشه، اگه موضوع سایت شما در مورد بهینه سازی سایت باشه و در اون سایت اسب فروشی رو لینک کنین، طبعیست که بک لینک بده.

– لینک شدن سایت در سایتهای کپی بردار و بی کیفیت: همونطور که سایتهایی بی کیفیت خودشون کیفیت زیادی ندارن، لینکهایی که از اونا به سایت شما ارسال میشه بده و اگه اون سایتها اسپم باشن حتی باعث میشه در شرایطی به رتبه سایت شما آسیب برسونه.

– لینک شدن سایت به شکل مخفی: لینکها رو قرار می دن تا کاربران ببینند و از اون استفاده کنن، ولی زمانی که لینک مخفی باشه و قابل نمایش نباشه، Backlink غیره طبیعیه.

باید اینم بگیم که اگه در موارد بالا لینک شما Nofollow باشه، هیچ آسیبی رتبه سایت شما نخواد دید.

سوال اول: خرید بک لینک به چه معناست؟

واقعا الان وب سایتای مختلف و جورواجور در زمینه های کاری زیادی در فضای مجازی نگاه می گردن. هر سایت سعی داره که بیش تر و بیش تر دیده شده و پس بحث «رقابت» در فضای مجازی مطرح گردیده.

این وب سایتا واسه این که بتونن در فضای مجازی بیشتر دیده شده و بازدیدکننده بیشتری رو جذب خود سازند، مجبور به ارتقاء جایگاه خود در موتور جستجوی گوگل هستن. چون که الان گوگل به عنوان محبوب ترین موتور جستجو پیش کاربران حساب شده و سهم جالب توجهی از ترافیک هر سایت، از راه موتور جستجوی گوگل وارد اون می شه.

واسه ارتقاء و بهبود جایگاه یک سایت در گوگل، روش های هدفمند مختلف و مختلفی ارائه گردیده که فروش بکلینک یا همون خرید بک لینک یکی از مهم ترین اونا به حساب میاد. واقعا خرید بک لینک به معنای اینه که واسه یه مدت مشخص در ازای پرداخت مبلغی لینک خود رو در وب سایتی خاص قرار داده و بدین صورت گوگل رتبه شما رو در اون سایت بهبود میده.

سوال دوم: چرا خرید بکلینک الان از اهمیت زیادی برخورداره؟

مواردی که در بالا توضیح داده شد، با اینکه در ظاهر ممکنه راحت به نظر برسه، اما نبایست از هوشمندی موتور جستجوی گوگل از یاد برد. بدیش اینه تجربه نشون داده که در موارد خیلی خرید بک لینک نه تنها موثر واقع نگردیده، بلکه باعث شده که رتبه سایت خریدار بک لینک در گوگل افت پیدا کنه.

به خاطر این ما همیشه تاکید داریم که کارفرمایان گرامی بک لینک با کیفیت واسه سایت خود استفاده کرده و اصلا به دنبال بکلینکای ارزون که بدون کیفیت لازم هستن، نرن.

مفتخریم اعلام داریم که سایت فروش بک لینک سون بک لینک به نشانی https://7backlink.ir آماده خدمت رسانی در مورد خرید بک لینک قوی به شما عزیزان و علاقه مندانه.

سوال سوم: خرید رپورتاژ چیه و خرید ریپورتاژ به چه معناه؟

خرید رپورتاژ یا همون خرید ریپورتاژ از دید فنی واقعا زیرمجموعه ای از بحث خرید بک لینک دائمی حساب می شه. شما با خرید رپورتاژ یا همون خرید ریپورتاژ می تونین یک متن رو در تعداد سایتای زیاد ما ارسال کرده و از داخل این متن، بک لینگایی به سایت خود روونه کنین. پس واقعا خرید رپورتاژ خود یه جور خرید بکلینک حساب می شه.

خیلی از متخصصیان سئو و بهینه سازی همیشه اعلام داشتن که خرید بک لینک دائمی واقعا بهترین نوع خرید بکلینک حساب می شه. این نوع بک لینگ به دلیل دائمی بودن اثر زیادی در بهینه سازی سایت شما در موتور جستجوی گوگل داره.

سوال چهارم: نظر گوگل در مورد فروش بک لینک چیه؟

گوگل بارها بیان داشته که با مسئله فروش بک لینک به دلیل این که این به شکلی دستکاری نتایج وب حساب می شه خیلی مخالفه. با این همه تجربه نشون داده که بک لینک حرفه ای همیشه در بهبود وضعیت سئو سایت موثر واقع گردیده.