دامین آتوریتی DA و پیج آتوریتی PA چیه ؟معرفی سایت ایرونی با اتوریتی بالا

پیج آتوریتی

دامین آتوریتی Domain authority چیه؟

همونطور که می دونین وبسایتای زیادی در اینترنت فعالیت میکنند ؛ بعضی خوب و بعضی بهتر از دیگرانند .به ملاک اندازه گیری قدرت ، معروفیت ، یک سایت در تموم صفحات رو دامین آتوریتی domain athurity یا به اختصار DA میگن.

 

پیج آتوریتی Page authorityچیست ؟

به اعتبار یا محبوبیت “یک صفحه” از کل دامین رو پیج آتوریتی Page authorityمیگن. که معمولا در همه سایتا صفحه اصلی بیشترین و بالاترین آتوریتی رو داره.

 

دامین آتوریتی و پیج آتوریتی از کجا اومده و چه کاربردایی دارن ؟

فرمول این ۲ مراحل اشاره شده به وسیله سایت موز moz یکی از بزرگترین سایتای سئو دنیا ایجاد شده. و خیلی از وبمستران و مدیران سایت از این راه به قدرت یک دامنه پی برده و اون رو با آمارهای دیگه اون دامنه واسه حصول نتیجه رضایت بخش از تبلیغات ؛ خرید سایت یا دامنه ؛ بک لینک و… استفاده میکنند.

دامین آتوریتیمعرفی سایت واسه بررسی دامین آتوریتی

 • سایت موز  MOZ
 • SeoReviewtools
 • بررسی دامین بصورت گروهی ۱
 • چک کردن دامین بصورت گروهی ۲

سایت ایرونی با آتوریتی بالا

سایت آپارات در بین سایتای ایرونی از پیج آتوریتی و دامین آتوریتی بالاتری برخورداره.

دامین آتوریتی

واسه بالا رفتن رنک محتوای خود می تونین بخش سئو محتوا مارا دنبال کنین

بک لینک و تاثیرات اون بر سئو و طراحی سایت

با انواع بک لینک و تاثیرات اون بر سئو سایت در طراحی سایت آشنا شید . بک لینک یکی از موارد موثر در سئو وب سایته که بسته به نوع اون می تونه اثر مثبت و منفی مخصوص خود رو داشته باشه.

 

 

بک لینک چیه ؟

بک لینک اصطلاحا به پیوندهایی خارج از سایت شما که به سایت شما پیوند شدن گفته می شه و یعنی لینکی که از وب سایتای دیگه به سایت شما داده شده باشه بک لینک نامیده می شه . بک لینک رو نباید با تبلیغات متنی اشتباه گرفت

 

 

اثر بک لینک روی بهینه سازی و سئو سایت همیشه مثبته ؟

سئو کاران حرفه ای می دونه که بک لینک به سایت همیشه و در همه حال اثر 100% مثبت نداره و واقعا بک لینکا و اثر گذاری یک بک لینک می تونه 3 حالت اثر در رتبه و سئو سایت داشته باشه . مثبت ، بی اثر و حتی اثر منفی

حتی بعضی وقتا لینکی که از 1 پایگاه اینترنتی به سایتی دیگه مثبت بوده ، اگه به سایت شما ایجاد شه ممکنه اثر کمتری داشته باشه .

 

 

بک لینکای مفید و موثر کدوم هستن ؟

معمولا بک لینکایی مفید تلقی میگردند که از چند آیتم زیر استفاده کرده باشن :

 

 • رنک و اعتبار سایت لینک دهنده پیش موتورهای جستجو بالا باشه . معیارها مشخص نمودن اعتبار می تونه رنک گوگل ، رنک الکساو … باشه.

 

 • تعداد لینکای خروجی سایت لینک دهنده بالا نباشه . تعداد لینکای خروجی زیاد می تونه اعتبار لینکا رو کم کرده و یا حتی سایت رو به عنوان اسپمر شناسایی کنه.

 

 • نوع ساختار لینک ایجاد شده Dofollow باشه . در صورتی که لینک فالو نباشه موتورای جستجو لینکک رو تبلیغ محاسبه میکنند و نه امتیاز به سایت.

 

 • نوع کاربرد سایت لینک دهنده ، به شکلی باشه که با شما همکار باشه .لینک از سایتای همکار می تونه اثر مثبت تری داشته باشه.

 

 • سایت لینک دهنده اسپم نباشه. لینک از سایتای اسپم شناخته شده می تونه اثر منفی و حتی پنالتیز رو به دنبال خود داشته باشه.

 

 •  Anchor text مربوط به بک لینک. منظور کلمه ایه که لینک به اون نسبت داده شده . این کلمه باید هدفمند باشه و به تعداد خیلی زیاد تکرار نگردد.

 

 •  سایت لینک دهنده خود تولید محتوای مناسب و همیشگی داشته باشه. در صورتی که تعداد لینکا در تناسب با تولید محتوا کم باشه نتیجه مثبت نخواد بود و بعضی وقتا منفیه.

 

 •  Domain Authority مناسب داشته باشه. این کلمه به معنای قدرت دامینه . قدرت دامین از فاکتورهای مختلفی ( MozRank, MozTrust, link profile و… ) تشکیل شده و عددی بین 1 تا 100ه. واسه کسب اطلاعات بیشتر در مورد دامین اتوریتی می تونین روی این عنوان کلیک کنین :
  دامین آتوریتی (Domain Authority) چیه؟

 

 •  کیفیت مناسب در مورد Page Authority یا قدرت صفحه که عامل دیگری از طرف شرکت موزه و عددی بین 1 تا 100ه.

 

 • در صورت دریافت لینک از دامنهای آی آر نتیجه در کشور ایران مطلوب تر هستش.