بک لینک

می دونید که، بک لینک یکی از فاکتورهای سئو  است. پس قبل از شروع به ساخت بک لینک، باید به وسیله ابزارهایی که به خاطر بررسی بک لینک در نظر گرفته شده به اطلاعات زیر پی ببرین:

 • چه تعداد بک لینک الان دارین. در این مرحله باید توجه کنین که تعداد بک لینکایی که از دامنه منحصر به فرد به سایت شما برگشت داده شده خیلی مهمتر از کل کل بک لینک هاس. چون می دونید که اگه تعداد زیادی بک لینک از یک سایت داشته باشین، این بک لینکا ارزش زیادی نخوان داشت.
 • میزان کیفیت و ربط داشتن انکر تکستا.
 • کسب اطلاعات در مورد بک لینکای با کیفیتی که رقبای شما دارن اما شما اون بک لینکا رو ندارین.
 • بک لینک

در این مقاله تصمیم گرفتم که بهترین وسیله بررسی بک لینک رو به شما دوستان عزیز معرفی کنم.

Google link:

با استفاده از این وسیله شما می تونین یک لیست نمونه از تعداد بک لینکایی که به سایتتون برگشت داده شده بدست بیارین. علاوه بر اون، دامنها و سایتایی که از اونا بک لینک گرفتین به شما نشون داده میشه. مثلا در قسمت جست و جو عبارت link:yoursite رو وارد کنین. با این دستور لیست نمونه ای از همه بک لینکا به شما نشون داده میشه. واسه گزارش گیری دقیق تر می تونین با اضافه کردن site:yoursite- لینکایی که از سایت خودتون به خودتون برگشت دادین رو از لیست نمونه حذف کنین. واسه روشن شدن موضوع به این مثال توجه کنین.

نقاط مثبت:

 • رایگان بودن
 • سریع بودن
 • راحت بودن

بک لینک

نقاط منفی:

 • فقط بخش کوچیکی از بک لینکا رو نشون میده.
 • نیاز به افزونهایی جهت گزارش گیری دقیق داره.
 • اطلاعاتی در مورد بک لینکای با کیفیت ارائه نمی ده.
 • از همه مهتر، دقیق نیس!

بک لینک

البته می دونید که گوگل وبمستر تولز اطلاعات آماری دقیق تر و بهتری رو نسبت به دیگه وسیله سئو ارائه میده. اما اطلاعاتی که از راه این وسایل سئو سایت بدست می آورید واسه اینکه یک دید کلی نسبت به وضعیت خود داشته باشین خیلی خوبه.

مزرعه لینک چیه و مزرعه محتوا چیه

ایجاد مزرعه لینک Link Farm و مزرعه محتوا Content Farm از روشای سئو کلاه سیاهه که موتورای جستجوگر با اون مقابله می کنن. مزرعه لینک (Link farm) چیه؟ Manual link farm (مزرعه لینک دستی): بعضی از سایتا که بیشتر سایتای خرید و فروش بک لینک هستن واسه کسب درآمد بیشتر شروع به فروش لینک انبوه یا قیمت پایین می کنن، وب مستران ایرونی هم که از خدا خواسته به دنبال خر مرده می گردن تا نعلش رو بکنن شروع به خریدلینک از اینطور سایتا می کنن پس پس از مدت کوتاهی سایت فروشنده لینک 100ا لینک بی کیفیت به سایتای غیر مربوط به موضوع سایت خود داره، در اینجاست که پدیده Link farm به وجود میاد و سایت اسپمر پس از شناخته شدن به وسیله موتورای جستجوگر جریمه می شه. Non-manual link farm (مزرعه لینک غیر دستی): بدیش اینه در این مورد سئو کاران مقصرند:)، بعضی از سئوکاران سودجو جهت بالا بردن رتبه سایتای طرف قرارداد خود شروع به ایجاد صفحات غیر در ارتباط در دیگه سایتا می کنن و لینک خود رو در اونا قرار می دن، این بک لینک سازی ماه ها ادامه پیدا می کنه و رتبه سایت لینک دهنده کمتر و رتبه سایت لینک گیرنده بیشتر می شه تا هنگامی که گوگل تشخیص میده که این سایت اسپمر و Link farmه، پس پس از تشخیص هم رتبه سایت لینک گیرنده و هم رتبه سایت لینک دهنده روبروی خطر قرار میگیره. نکته: دریافت لینک چه به طور دستی و چه به طور غیر دستی از سایتای لینک فارم خیلی به وضعیت سئو سایت و رتبه سایت آسیب زده و باعث پنالتی سایت می شه. اگه فهمیدین که کسی از سایت لینک فارم به شما لینک داده و اون رو حذف نمی کنه بهتره تا با استفاده وسیله Disavow backlinks اونا رو به گوگل report کنین. مزرعه محتوا (Content farm) چیه؟ سایتای مزرعه محتوا سایتایی هستن که به شکل دستی و یا غیر دستی شروع به تولید محتوای غیر استاندارد، تکراری و بی کیفیت می کنن. محتوای اینطور سایتا که در ایران هم کم نیستن معمولا به وسیله رباتای خبرخوان تولید می شن. سایتای مزرعه لینک پس از شناسایی به وسیله موتورای جسجتوگر جریمه و معمولا پنالتی می شن. مزرعه لینک Link Farm و مزرعه محتوا Content Farm از نگاه موتورای جستجوگر کلا هم سایتای Link farm و هم سایتای Content farm از نظر موتورای جسجتوگر در دسته سایتای اسپم قرار می گیرن.

راه های افزایش ترافیک واسه سایت

راه های افزایش ترافیک واسه سایت
در این مقاله از طراحی سایت می خواهیم در مورد ترافیک سایت و راه های افزایش ترافیک سایت واسه شما توضیحاتی ارائه دهیم و در مورد این که چه جوری می تونین ترافیک سایت رو افزایش بدید با هم صحبت کنیم.

کیفیت تولید محتوا
پیش از اینکه به بحث ترافیک سایت بدیم یک مسئله مهم رو در مورد محتوا باید خاطر نشون کنیم که این محتوا می تونه سطح مخاطبان و بازدید کنندگان سایت رو مشخص کنه.در تولید محتوا باید مخاطبان واقعی رو به سایت جذب کنین.  این مخاطبان واقعی به سایت کمک می کنن تا ترافیک سایت بالا برود در ادامه می خواهیم در مورد راه های افزایش ترافیک سایت و بازدید کنندگان سایت اشاره کنیم.

راه های افزایش ترافیک
تولید محتوا باید نو و منحصر به فرد باشه

در سایت باید در پخش مطالب جدید ادامه وجود داشته باشه.

عنوانای جذابی واسه مطالب خود انتخاب کنین.

از کلمات کلیدی مهم و موثر واسه محتوا استفاده کنین.

استفاده از نقشه سایت به درستی و درست باشه.

از قالبای اختصاصی و بهینه شده واسه سایت خود استفاده کنین.

در همه قسمتا فرم نظرخواهی قرارداده شه.

استفاده همیشگی از شبکه های اجتماعی و رسانه های اجتماعی شه.

در سایدبار صفحات بخش مطالب محبوب و پر بازدیدترینا گذاشته شه.

استفاده از آدرس دهی درست واسه عنوان مطالب شه.

با رعایت موارد بالا خیلی آسون می تونین ترافیک سایت خود رو بالا ببرین.

 

رتبه بندی در اکسا
قبل از هرچیزی باید به شما بگیم رتبه الکسا مهم نیس و هیچ گونه ارزش و اعتباری نداره. این رتبه بندی به وسیله الکسا به شکل تقریبی و تخمینیه . به این دلیله که آزمایش الکسا فقط واسه کسانیه که در تولبار مرورگر خود الکسا داشته باشن و ترافیک این افراد رو الکسا فقط محاسبه می کنه. پس الکسا نمی تونه حدس دقیقی از بازدید کنندگان سایت ارائه کنه.

در خیلی از تبلیغات که واسه افزایش ترافیک سایت هاس لطفا فریب  این تبلیغات رو نخورید چون رتبه الکسا به طور دقیق ورودی سایت شما رو ارائه نمی ده. در خیلی از کشورهای دنیا الکسا رو غیرعلمی می دونه و واسه رتبه الکسا اهمیتی قائل نیستن. اما در کشور ایران خیلی افرادی هستن که واسه رتبه الکسا هزینه های خیلی رو می کنن در صورتی که الکسا وجود علمی و اعتباری نداره .