بک لینک که به اصطلاح لاتین BackLink نامیده می شه، در منبع معتبری مثل ویکی پدیا این جور تعریف شده ” پیوند ورودی یا بک‌لینک (به انگلیسی: Backlink یا Inlink) به ابرپیوند یک وب‌بعضی وقتا به وب‌بعضی وقتا دیگه میگن که یکی از موارد تعیین‌کنندهٔ میزان بهینه‌سازی موتور جستجو هست. 

بخش پشتیبانی گوگل هم تعریف دیگری از بک لینک رو ارائه داده: ” بک لینک به شما کمک میکنه که اطلاعات خود رو در دیگه سایتا بررسی و آزمایش کنین

زمان نچندان دور گوگل تعداد بک لینکای یک سایت رو یکی از مهمترین فاکتورای خود قرار داده بود اما به مرور زمان و تقلبایی که به وسیله مدیران سایتا و وبلاگها انجام شد از درجه اهمیت این کار کم شد و دیگه بک لینک از ۵ عامل مهم سئو قرار نداره و فاکتورهای دیگری جانشین این مورد شدن… ولی هنوز بک لینک مهم و ارزشه و بازم طبق گذشته یکی از موارد مورد بررسی به وسیله گوگل، تعداد بک لینکای یک سایته اما با اهمیت کمتری نسبت به گذشته!

یکی از راحت ترین و رایج ترین و پر کاربردترین روشای گرفتن BackLink بک لینک تبادل لینک با دیگه سایت هاس که بهترین نوع ان تبادل لینک ۲ طرفه.

 

در بحث بک لینک کلا لینکا در هر سایت به ۲ دسته (فالو و نوفالو) تقسیم میشوند:

  • لینکای Follow : این دسته از لینکا خیلی مهم و اساسی هستن و این امره که باعث به وجود امدن بک لینک می شه در لینکای Follow به اسپایدر موتورهای جستجوگر دستور داده میشه که ادرس یا لینک بالا رو دنبال کنه. در تبادل لینکای خود سعی کنین از این نوع لینکا رو واسه سایت خود دریافت کنین تا در رتبه سایت شما موثر باشه.
  • لینکای Nofollow : دریافت لینک از این نوع زیاد در رتبه سایت شما موثر نخواد بود چون با NoFollow به موتورهای جستجوگر دستور داده میشه که لینک بالا رو دنبال نکن و این ادرس فقط  واسه اشاره منبع و… است پس موتورهای جستجوگر هم اهمیتی به این نوع لینکا نمی دن. اگه شمام صفحات خارجی رو لینک می کنین و یا منبعی رو معرفی می کنین بهتره اون رو به حالت نوفالو قرار بدید چون از سایت شما بازدیدی به سایت دیگه فرستاده نمیشه.

 

همیشه سعی کنین از سایتای معروف و مشهور و یا حتی سایتای پر بازدید لینک بگیرین نه از سایتای تازه تاسیس شده و یا وبلاگا نوپا… اگه لینک سایت شما در یک سایت معتبر و پر بازدید باشه این بیان کننده اینه که سایت شما مهمه که اینجور سایت معروفی به اون منبع اشاره کرده و به باعث اون گوگل هم اهمیت میده. حتما در لینکای خود عنوان مناسبی رو انتخاب کنین که واسه اون عنوان سعی می کنین…

سئو سایت و لینک فالو و نوفالو

 

اگه دقت کرده باشین وجود rel=” follow”  یا rel=”nofollow”  رو در لینکا دیده می شه که نشون دهنده لینک فالو و یا نوفالو هستن. اما این هر یک از این لینکای فالو و نوفالو چه تاثیرگذاری در سئو سایت و روند بهینه سازی سایت شما داره و بهتره که کدوم یک از لینکای فالو و نوفالو رو استفاده کنیم. در ادامه به توضیحی از اثر لینکای فالو و نوفالو در سئو سایت خواهیم پرداخت.

سئو سایت و لینک فالو

اگه شما لینک فالو رو در سایتی درج کنین در این معنا هستش که اعتبار سایت اون رو به شما بخشد. لینکای فالو follow تاثیرگذاری بالایی در سئو سایت دارن چون که اعتبار و تراس سایت رو به طور مستقیم به سایت شما منتقل می کنه و تهیه بک لینک و لینکای خارجی از نوع فالو می تونه تاثیرگذاری بالایی در سئو سایت شما داشته باشه. گرفتن لینکا و بک لینکا فالو می تونه به واسط خرید بک لینک از سایتای دیگه ، درج خبر و مطلب در سایتای دیگه همراه شه. پس سعی خود رو واسه تهیه هرچه بیشتر لینکای فالو follow کنین و هرچه این لینک فالو از سایت معتبرتر باشه می تونه اعتبار بیشتری رو به شما بخشد.

لینک فالو در سئو سایت

لینک فالو در سئو سایت

سئو سایت و لینک نوفالو

زمانی که شما لینک نوفالو nofollow خود رو در سایتای دیگه داشته باشین اعتبار و تراس سایت رو به طور مستقیم به سایت خود اختصاص نمی دین. لینکایی که در فروما و شبکه های اجتماعی گذاشته می شه از نوع نوفالو هستن. اما با این حال نمیشه در فرایند بک لینک سازی و تولید لینکای خارجی، لینک نوفالو رو حذف کرد. لینکای نوفالو یه جور فرمت طبیعی به راه حل لینک سازی ما می بخشند. ناتشار محتوا در فروما و شبکه های اجتماعی که به طور روزانه و منظم انجام شه یه جور لینک سازی رو به طور منظم و روزانه واسه شما ایجاد می کنه که در روند فرایند سئو سایت و بهینه سازی سایت شما موثر عمل می کنه.